• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Belediye Başkan Adayları ve Ak Parti Aydın Merkez İlçe Üzerine

16 Ekim 2008 Perşembe 22:59

Ak Parti Aydın Merkez İlçe

       Aydın Ak Parti de Son derece Demokratik bir süreç işlemeye devam ediyor. Bir tarafta Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, diğer tarafta İl Yönetim Kurulu üyesi Hakkı Aslan Delege ziyaretlerine devam ediyorlar.

       Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten genel merkez tarafından atama bir başkan olduğu için yönetim kurulu listesini hazırlarken İl yönetim kurulunun tavsiye ettiği isimleri de yönetim kuruluna almıştı. Ak Parti Aydın İl Yönetim Kurulunun Hakkı Aslan a daha sıcak baktığı bilinirken İl Yönetim Kurulunun tavsiye ettiği Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Aslan ile Delege ziyaretleri yapmaya başladılar. Yani şuan Aydın Merkez İlçe de kriz var. Aydın Merkez İlçe 2 ye bölünmüş durum da. Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı işlevini yerine getiremez konuma düşmüştür.

       Ak Parti Genel Merkezi tüm bu gelişmeleri göz ardı etmeden acilen Aydın Merkez İlçe Kongre tarihini açıklamak zorundadır. Eğer varsa başka çözüm önerileri derhal yerine getirmek durumundadırlar.

       Aydın da Ak Parti zaten Türkiye geneli düşünüldüğün de kanayan yara. Önce Genel Seçimler de 4 olan Milletvekili sayısının 3 e düşmesi ardından da Aydınımızın Efe si Kültür ve Turizm Bakanımız Atilla Koç Bey in Bakanlığının elden gitmesi Aydın halkının hak etmediği sonuçlardır.

       Üstüne üslük birde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Aydın, Hayır oyunu çıkaran 6 il arasına girince Ak Parti genel Merkezin de Aydın kırmızı çizgili bir il konuma gelmiştir. Bu sebeplerden dolayı Aydın ayağa kalkmak için artık birlik ve bütünlük içerisinde çalışma ortamını oluşturmalıdır. Oluşturmadığı taktirde her geçen gün Aydın da Aydın Belediyesi’nin Ak Partili bir belediye olma şansı azalmaktadır.

*  *  *

Anlık Yaşama Sanatı

       Yaşadığımız hayatta insanlar hırsları gereği saçma sapan işlerle uğraşmaktadırlar. Ben buna Anlık Yaşama Sanatı da diyorum. Çünkü bir çok fert 5 dk önce yaşadığı olayın etkisini 10 dk sonra yaşayacağı ana, zamana, olaya aksettiriyor.

       Şimdi bende sormak istiyorum doğru kaç tane. Duyguların katılmadığı sistemlerin çalıştığı bir ortam oluşmadan doğrular ne kadar kazanabilecektir.

       Mesela bir bankacı müşterisinden kimlik fotokopisi istiyor ancak o gün evden gelirken eşi ile tartışmıştır ve banka dışına fotokopi çektirmeye yollar müşterisini ancak aynı bankacı başka bir gün güzel haberler almıştır neşeli olduğu bir gündedir. Yine bir müşterisinin kimlik fotokopisi çekilmesi gerekmektedir. Ve 1mt. Arkasında ki fotokopi makinesi aklına gelir ve fotokopisi çeker müşterisini güler yüzle uğurlar.

       Ben de diyorum ki 2 si de müşteri bunun bir orta yolu olması lazım doğru bir tane olmalıdır. Bu örnek çok basit bir örnektir bu örnekten yola çıkarak bunları çoğaltmak siz değerli okuyucularıma kalmıştır.

* * *

Karar Vermede 2 Öncelik

       Verdiğimiz kararlar hayatta ne kadar önemlidir. Verilen karar ın konusu da bu noktada önem arz etmektedir. Hayatımız boyunca verdiğimiz kararların haddi hesabı yoktur ancak biz insanoğlu neye göre kararlarımızı alırız.

       Burası çok ince bir çizgidir işte. Orada herkes dans edemiyor. Karar mekanizması çalışırken bana kalınırsa 2 önceliğimiz oluyor. Bunlardan birincisi ve ağırlıklı olanı verdiğim karar da benim çıkarım ne olacak, nasıl bir karar verirsem nasıl bir çıkar kazanır ya da kaybederim. Maalesef yaşadığımız hayatta insan ilişkileri çıkar ilişkileri olarak değiştirebilecek konuma gelmiştir.

      Bir de 2. önceliğimiz var bu da en doğrusu en güzeli nasıl olacaksa etki altında kalmadan karar vermektir. Bu kararı vermek her ortam da kolay olmuyor. Çünkü hani dedik ya çıkar ilişkileri var diye işte bu ilişkilerin içinde her zaman nötr durum da olamayabiliyorsunuz.

       Yani doğruyu kabul ettiğiniz zaman kaybedeceğiniz bir şeyler olabiliyor işte buna rağmen doğruyu kendine benimsemiş bir insan grubu da var. Onları alınlarından öpmek gerekiyor bence. Bu şekilde hayatta kalmanın zorluğu öyle kolay anlaşılabilecek bir şey de değildir. Bu düşünceler eksenin de yorumlar değerli okuyucularıma ait.

* * *

Aydın Belediye Başkan Aday Adayları

      Aydının Belediye Başkan Aday Adayları üzerine de birkaç cümle kurmak istiyorum bu hafta. Aslına bakılırsa Aday Adayı olan çok ta fazla değil. Şimdi birçok isim sayabilirsiniz bana biliyorum ancak benim istediğim Belediye Başkanı seviyesinde Aday sayısı çok az. Yeni Adayların çıkacağını düşünüyorum, inşallah bu sefer Aydın kendisini hak ettiği yere getirecek bir başkanı seçecektir.

      Öncelikle Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Sayın Engin Polat sürekli açıklamalar yapıyor çok güçlü geliyorlarmış, Aydın Halkı Demokrat Partiye Aydın Belediyesini teslim edecekmiş. Ben gülüyorum bu açıklamalara sadece. Aydın da Demokrat Parti den Aday olacak kim olursa olsun Bağımsız Belediye Başkanı sayarım ben o şahsı. Ve Aydın dan Bağımsız Belediye Başkanı veya Milletvekili çıkacak bir kişi tanımıyorum, böyle bir kişi de yoktur. Hatta Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’yu Aydın da Aday gösterse de kazanamaz. Böyle bir ortam da şans vermiyorum.

      Cumhuriyet Halk Partisi nin aday adayları diye birileri var. Muhakkak iyi bir insandırlar ancak benim düşüncem Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Belediye Başkan Adaylığını Hüseyin Aksu ya verecektir. Hüseyin Aksu ile geçen dönem hayal kırıklığı yaşadıkları doğrudur. Ancak Ak Parti nin taban yada tavan birileriyle uyuşamayan hatası Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin vakası vardır bu sefer. CHP den Aydın Belediye Başkanlığı için Hüseyin Aksu İddialı bir aday olur.

      Milliyetçi Hareket Partisine gelecek olursak oranın adayının kim olduğu önemli değil zaten Genel Başkan Devlet Bahçeli de diyor ya bizden olsun olmasın fark etmez bulun birini MHP nin Belediye Başkanı seçilsin.

       İktidar Partisi olmasının ağırlını kullanacak olan Ak Parti ye gelirsek öncelikle Mustafa Ancın Bey’in yolun sonuna kadar gidebileceğine inanmıyorum.

      Gelelim Sayın Yalçın Pekgüzel ve Sayın Şevket Kaya ya. Benim düşünceme göre eğer bu 3 aday aday’dan birisi aday olacaksa ya Yalçın Bey yada Şevket Beydir. Ama Ak Parti gibi iktidar partisi olacaksın ve de dünya üzerinde çok büyük etki sahibi olacaksın. Aydın Belediye Başkanlığı konusunda 40 kere oturup düşünmeyeceksin. Ben yeni adayların da çıkacağını düşünüyorum.

      Ben mesela eğer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın yerinde olsaydım eğer başarılı olabileceğine güveniyorsam hiç aday adaylıklarını değerlendirmeye almazdım Merkez Karar Yönetim Kurulu ( MKYK ) Üyesi eski Milletvekili Semiha Öyüş Hanımı tek geçerdim. Orada çok ince bir çizgi var. Bence Aydın Belediye Başkan Adayının ismi Sayın Başbakan’ın Sayın Semiha Öyüş’e ne kadar güvendiğini de ortaya çıkaracaktır.

       Yine eski Milletvekili Ahmet Rıza Acar da Aday Adayı olabilir ancak benim yeni adaylar çıkabilir dediklerim arasında bu adaylar yoktur. Bunlar hazır adaylar görev bekleyen adaylar. Ben sürpriz isimler çıkabileceği yönünde yeni aday adaylarının da çıkabileceğini düşünüyorum.

       Son Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin de Aydında bir güçtür. Aydının Seçilmiş Belediye Başkanıdır. Ve usta bir Siyasetçidir. Ancak CHP, MHP ve AKP dışında bir partiden aday olursa seçilemeyecektir. Ben Aday olmayacağını düşünüyorum. Aydın Belediye Başkanı Adaylarının Bağımsız Aydın Belediye Başkanı Sayın İlhami Ortekin’i siyasi malzeme olarak kullanmamaları kendilerine yarar getirecektir. Çünkü Aydınlıların oyları ile seçilmiş birisini Aydınlılar siyasi malzeme olarak kullandırmaz. Seçimde gerekli cevabı verir diye düşünüyorum.

Yorumları Değerli Okuyucularıma bırakıyorum…

Bu yazı toplam 793 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim