• Aydın25 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu nun Gururu

11 Mayıs 2011 Çarşamba 22:02

Değerli okurlarımız bilindiği gibi son dönemde Aydın a, Aydınlı ya ve Aydın şehrine bir gurur yaşatıldı. Bu da Aydınspor 1923 futbol takımımızın Şampiyon olup Bölgesel Amatör Lig den Türkiye 3. Ligi ne çıkmasıdır.

Aylar öncesiydi Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu gazetecileri de davet ederek Aydınspor tesislerini ziyaret etti oradaki yıkık dökük harabe kullanılamaz haldeki tesisleri gezdi. O zaman Aydınspor ve Aydın Belediyespor vardı.

Tesisler gezildikten sonra oturalım çay içelim konuşalım dedi Başkan Çerçioğlu ve Nevzat Biçer parkı na geçildi. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu orada aklındaki planı açıkladı. Aydınspor Amatör ligdeydi. Aydın Belediyespor ise Bölgesel Amatör ligde olduğu için isim değişikliği ile Aydınspor u Bölgesel amatör lige taşıyacağını söyledi. Hatta ismide belli değildi Yeni Aydınspor olur Efe Aydınspor olur yeni bir isim bulacağız demişti.

Daha sonra Aydın Belediyespor ismi tüzük değişikliği ile Ahmet Gümüş başkanlığında Aydınspor 1923 ismiyle kuruldu. Sezona başladı ve sezon sonu şampiyon olarak 3. Lige çıktı.

Gelelim asıl meseleye; Aydın halkına bu gururu yaşatanlara...

Aydınspor 1923 Şampiyon oldu ve 3. Lige çıktı, bu başarıda Başkan Ahmet Gümüş, Yönetim Kurlunu üyeleri, Teknik heyetler, Futbolcular ve en çokta Asi kankalar taraftar gurubu nun emeği çoktur.

Ancak en büyük gurur Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu na ait çünkü o istemeseydi Aydınspor 1923 kurulmayacaktı, Şampiyon olmasaydı en büyük eleştiriyi yine o alacaktı, bırakında kuruluşundan şampiyonluğuna kadar takımın herşeyi olan Başkan Çerçioğlu bu gururu yaşamakta en ön safta olsun...

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel yayın yönetmeni

Bu yazı toplam 760 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim