• Aydın27 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Belediye Meclisi Ne İşe Yarar

10 Eylül 2011 Cumartesi 00:05

Değerli okurlarımız bugünkü yazımı Aydın Belediye Meclisi nin işleyiş biçimi üzerine yazacağım.

Geçtiğimiz Perşembe günü Aydın Belediyesi Meclis Toplantı salonunda yapılan olağan Meclis Toplantısına Basın Mensubu olarak katıldım.

Öncelikle Aydın Belediye Meclis toplantısının Aydın Belediye Başkanı ve Aydın Belediye Meclis Üyeleri nazarında Öğretmen - Öğrenci ilişkisi havasında geçtiğini gözlemledim.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Öğretmen havasında bütün bilgilere hakim miş konumda görev bilinciyle hareket ediyor. Arada Asistanı havasındaki Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Kaya ya da açıklamalar yaptırıyordu.

Aydın Belediye Meclis Üyeleri ise sınıfa gelmiş, kimisi birşeyler öğrenme çabasında, kimisi hadi şu ders saati bitsede gitsek havasında, kimisi ise dersini iyi çalışmış Öğretmenini zorlamak düşüncesiyle meclisi işgal etmiş bulunuyordu.

Bu Meclis üyelerini tek tek sayarım ancak amaç kimseyi rencide etmek değil amaç yapıcı çözümler üretebilmektir.

Grup Toplantıları Yapılmalı

Yaptığım gözlem gereği, alınan kararlarda Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) , Adalat ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti ) Grup toplantısı yapmamış ve Grup Kararı almamışlar kişisel görüş, Düşünce ve Çıkarlarına göre Evet ya da Hayır oyu kullanıyorlar.

Gerçi Grup Toplantısı yapsalar, Mecliste görüşülecek konular hakkında önceden bilgi sahibi olmadıkları da söylenen Partililere, mazeret üretmenin kimseye faydası yok eğer siz birlik olursanız, sizin onayınız olmadan o Meclisten tek bir karar geçmeyecektir uyarısınıda yapmak istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi nde ( CHP ) ise Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Kaya, Aydın Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Gümüş kendi başlarına grup olup Diğer CHP li Meclis Üyeleri de herşeyden bihaher durumda el kaldırıp indiriyorlar diye düşünüyorum.

Aydın Belediye Meclis Üyeleri Eğitime Alınmalı

Öncelikle şunu vurgulamak istiyorum, daha verimli çalışmalar bekleniyorsa Siyasi Partilere çok işler düşüyor, Yerel Seçimlerden hemen sonra seçilen Belediye Meclis Üyeleri; Siyasi Partileri tarafından eğitime tabi tutulmalıdır. İyi bir insan olmak Aydın ın menfaatleri doğrultusunda kararlar vermek manasına gelmiyor.

Eğer 1 Doğru varsa ki aynı Partide Bulunan, aynı görüşe sahip, aynı siyasal duruşa sahip, aynı insanların oyları ile Meclise girmiş Üyelerin aynı konularda farklı oylar vermesi beni şaşırttı. Kişisel oylar; ya Kişisel çıkarları ifade ediyor ya da içi boş Teneke misali bilgisiz Meclis Üyelerini ifade etmektedir.

Tek Kişilik Muhalefet Ahmet Ertürk

Aydın Belediye Meclis Üyelerinden MHP li Ahmet Ertürk, tek kişilik muhalefet gibi söz alarak Aydın Belediyesi menfaatlerini koruma çabasındaydı. Hatta 3 5 Çakal Kazanacağına Aydın Kazansın diye sözlerini tamamladı. Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Kaya nın Bir Posttan iki Koyun çıkmaz demesi üzerine siz birinci Postu ne zaman çıkardınız ki demesi de Ahmet Ertürk ün dikkat çeken sözlerindendi.

Ayrıca Ak Partili Aydın Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tuğcu ben esnaf adamım, bir mal değerini buldu mu? satar geçerim demesi üzerine Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Ak Partili Mehmet Tuğcu ya AFERİN vererek TAKDİRNAME sini teslim etti.

Buradan Siyasi Parti İl Başkanlarına seslenmek istiyorum. Değerli Başkanlarım, Aydın Belediye Meclis Üyelerinin Grup Başkanları sizlersiniz. Aydın Belediye Meclisinden memnun musunuz? Niçin bu başıboşluğa el atmıyorsunuz? Siyasi Partilerinizin hemde Aydın Halkının Menfaatleri ni korumak ve gözetmek sizin göreviniz olduğuna göre Neler yapacağınızı merak ediyorum. Gereğini yapmanızı bekliyorum.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 785 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim