• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Belediyesi nde Murat SALTIK ve Şuayip YEĞEN Farkı

09 Aralık 2011 Cuma 01:35

Aydın Belediyesi nde Murat Saltık ve Şuayip Yeğen Farkı

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Aydın Belediye Meclis toplantısında cereyan eden açıklamalara değineceğim.

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve bir grup Aydın Belediye Meclis Üyesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ni ziyaret ederek plan ve projeleri yerinde görme imkanı buldular.

Ancak MHP li Aydın Belediye Meclis Üyesi Murat Saltık Beyefendi gezdikleri şehirdeki halkın temizlik konusunda ne kadar hassas davrandıklarını belirterek, ne sigara izmariti nede pet şişe çöpleri ni yerlerde görmedik. Ancak Aydın Halkı bu konuda hiç duyarlı değil, Kabahatler Kanununa göre gerekli cezaları vermeliyiz dedi. Ayrıca Eline Köpek alan geziyor, Köpekler çimlere zarar veriyor, gerekirse çim ekili alanları korumak için o alanların etrafını perde, korkuluk tarzı birşeyle kapatarak gerekenin yapılmasını istedi.

Ardından Ak Parti li Aydın Belediye Meclis Üyesi ve Aydın Özel Haber Köşe Yazarı Şuayip Yeğen söz alarak çözüm odaklı çalışmalar yapmalıyız dedi. Şueyip Yeğen; Ceza yönetiminin hiçbir zaman doğru çalışma olmadığını belirterek, Aydındaki Sivil Toplum Örgütlerini, Dernekleri Aydın Belediyesi olarak harekete geçirerek gerek broşürlerle gerekse değişik aktivitelerle kamuoyu oluşturup daha duyarlı toplum oluşturmalıyız dedi. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu na bu konuda proje üretilmesi teklifinde bulundu.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da Basında burda onlarda yazdılar bundan sonrada yazsında halkımız daha duyarlı hale gelsin dedi.

Sayın Murat Saltık Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki yerlere atılan çöpler ve halkın duyarlılığı 1 günde olmamaıştır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi zamanla değişik projelerle Aydın Belediye Meclis Üyesi Şuayip Yeğen in dile getirdiği yolla bu başarıya ulaşmıştır.

Ne Aydın Basını yazınca bu konu çözülecektir nede siz Aydın Halkı duyarsız diye açıklama yaptığınız zaman halk duyarlı hale gelecektir.

Siz Aydın Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri ile komisyonlarda buna kafa yorarak projeler üretecek, bu sorun olarak dile getirdiğiniz konuya çözüm üretmekle görevli kişilersiniz. Yani kendi kendinizi basına şikayet etmekten öteye gidemiyorsunuz.

Bir konuya daha değinmek istiyorum Sayın Aydın Belediye Başkan ve Meclis Üyeleri; bu Duyarsız halk sizi o makama getirdi, Aydın halkına laf söyleyeceğiniz yerde görevinizi yapınız.

www.aydınözel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 621 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim