• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın BŞB & Koçarlı Belediyesi Çalışmıyor
03 Kasım 2016 Perşembe 19:54

Aydın BŞB & Koçarlı Belediyesi Çalışmıyor

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Onur DÜZEL; Koçarlılı Siyasetçi Kemal KOCABIYIK ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Onur DÜZEL; Koçarlılı Siyasetçi Kemal KOCABIYIK ile Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Onur DÜZEL: Aydın Büyükşehir Belediyesi oldu biliyorsunuzdur. Bu durum Koçarlı’ya ne gibi avantajlar getirdi ya da hala eksikler var mı?

Kemal KOCABIYIK : Açık ve Net Söylüyorum Hizmet Yok

Eksiklikler çok. Hizmet olmadığını düşünüyorum. Açık ve net olarak söylüyorum hizmet yok. Yazın rögarlar, kapakları içi pisliklerle dolu, görüntü ve koku kirliliği oluşturuyor. Su faturalarında ki atık sorunları vatandaşların canını sıkıyor. Bu atıklar bizim attığımız atıklar mı su atıklar mı kimse bilmiyor kimse de bilgilendirme yapmıyor faturalarda fiyat farkına neden oluyor.

Kemal KOCABIYIK : Su Faturaları Ödense de Ödenmemiş Gözüküyor

Her ay su faturalarında ödendiği halde ödenmemiş gözüken faturalar mevcut. Vatandaşların bazıları faturalarını yatırıyor sonrasında ister istemez insanlık hali atabiliyor, bazıları makbuzları saklıyor sonra ki gelen ay faturalarında ödenmemiş olduğunu görüyor durumu düzeltmek için itiraz ettiklerinde kanıt olarak eski faturaları isteniyor. Sizin kayıtlı sisteminiz yok mu? Her altı ayda bir sistem değişikliğine gidiliyor. Bu kadar sistem değişikliğiyle nasıl düzen kuracaksınız? Bu iş bu şekilde olmaz anlayacağınız, Kayıt sistemi iyi olsaydı bu itirazlar olur muydu? Ayrıca sayaçlara bakmadan fatura düzenlemeler oluyor. Sayaçlarda girilen miktarla normal sayaç üzerinde ki miktar farklı oluyor.

Kemal KOCABIYIK : Büyükşehir Belediyesi çalışmıyor

Büyükşehir belediyesi çalışmıyor. Köylere hizmet götürdüğünü sadece söylüyor öyle bir şey de yok zaten. Alt geçitlerde Trilyonlar gitti. Koçarlı Belediye Binası çöktü, nasıl çöktü?

Kemal KOCABIYIK : Koçarlı Belediyesinden Hiç memnun Değilim

Büyükşehir Belediyesine bağlı İlçe Belediyelerinde eğer ilçe Belediye Başkanına yakınsan daha iyi, daha hızlı hizmet alınıyor işler daha çabuk hallediliyor. Bu sadece Koçarlı da değil Germencik, İncirliova da var. Yani anlayacağınız Büyükşehir Belediyesinden memnun değilim, Koçarlı Belediyesinden hiç memnun değilim.

Kemal KOCABIYIK : Belediye Başkanı dediğin kişi araba kullanmaz

Koçarlı da örneğin; rögar kapağının olduğu yerlerde yol çökmüş. Bu durum okul bölgesinde genellikle var. İlla birinin başına bir şey gelmesi mi gerek düzeltilmesi için.2-3 kere Belediye ye gidip durumu anlattıktan sonra ancak yapıldı. Belediyecilik anlayışı bu mudur? Belediye Başkanı dediğin kişi araba kullanmaz, yayan gezer, elinde telefonu olacak şu sokakta çöp sorunu, şu yol bozuk, şurası şöyle gelin halledin diyecek. 

Kemal KOCABIYIK : Koçarlı Belediye Başkanı Nerede

Biliyorsunuz Belediye Başkanı aynı zamanda Koçarlı Ziraat Odası Başkanı. Çiftçiler dertlerini sıkıntılarını nereye anlatacak Belediyeye gidiyor, Ziraat Odasında diyorlar, Ziraat Odasına gidiyorlar Belediyede diyorlar.

Kemal KOCABIYIK : Büyükşehir Belediyesinden memnun değilim

Ben AK partiliyim bugün belediyede AK partide olsa bu şikâyetlerimi dile getirirdim. DSİ‘ nin İlhanlı deresi kanal projesi var. 2017 de bitecek. Reklamını yapan yok. Bizim AK Partililer de uyuyor reklamını yapmıyor. Böyle büyük bir projeden bahseden ortalıkta yok. Anlayacağınız Büyükşehir Belediyesinden memnun değilim. Büyükşehir anlayışı bu değil. Milletin cebinden aldığı parayla şunu, bunu kullanarak hizmet adı altında yapıyor.

Röportaj Haber / Fotoğraf : Onur DÜZEL

_dsc1346.jpg_dsc1347.jpgkemal.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3576 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim