• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nü Aydın Valisi Kerem AL a Havale

06 Ağustos 2012 Pazartesi 02:54

Değerli okurlarımız geçmiş bir yazımda Aydın çevre ve şehircilik İl Müdürlüğünü Allaha Emanet isimli yazımı yazmıştım.

Bugün ise bunun sebebini belgesiyle açıklayacağım.

Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yan tarafta yeni yapılacak bina çalışmalarının bitişiğindeki binaya zarar verilerek yapıldığını ve Yapı Denetim Firmasının görevini yerine getiremediğini belirten 2 adet dilekçe verilir ve sonuçta 2 adet Dilekçe ye 1 cevap metni gelir. Aydın Valisi Adına, İl Müdürü Vekili imzasıyla gelen cevap ta Gözlemsel olarak yapılan incelemelerde binanızın tehlike arzetmediği görülmüştür yazıyor.

Çok merak ediyorum Gözlemsel olarak bir binanın tehlike arz edip etmediği, zarar görüp görmediği anlaşılıyorsa, Teknik Rapor hazırlamaya gerek duyulmuyorsa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli, Mühendisleri ve bu cevap metnini imzalayan Müdür Vekiline hayran kaldım.

Ayrıca dilekçelerde bulunan diğer hususlar hakkında işlem yapılıp yapılmadığı konusunda neden cevap verilmemiştir.

Aydın Valiliği Vatandaşlarımızın mağduriyetleriyle ilgili gelen dilekçelerle ilgili, cevap verme yetkisini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ne toplu olarak Vekaleten vermiş.

Aydın Valisinin imzalaması gereken ancak verilen vekalet yüzünden vatandaş Şikayet dilekçerine Vali Adına, Müdürlük içinde verilen teknik rapordan uzak, baştan savma cevaplarla vatandaşlar mağdur edilmektedir.

Aydın Valisi Sayın Kerem Al Beyefendiye bir Çağrım var.

Sayın Valim, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve hatta varsa diğer İl Müdürlüklerine gelen Vatandaş Şikayetlerinin siz veya yardımcılarınız tarafından imzalanmasını bu başıboşluğa son verilmesini istiyorum.

Ayrıca yazımın ekinde yayımlayacağım, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nün Cevabında yazan bir bina ile ilgili Gözlemsel olarak incelenmenin ne demek olduğunu, Teknik Rapor neden yazılıp yazılmadığını, dilekçelerde bulunan diğer Şikayet unsurları hakkında işlem yapılıp yapılmadığının incelenmesini kamu yararının gereği olarak görüyorum.

Aydın Valisi Sayın Kerem AL Beyefendiye Selam, Saygı ve Hürmetlerimi sunuyorum.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 625 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim