• Aydın14 °C

Ali NARİN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali NARİN / Köşe Yazarı

AYDIN ÇOK SESLİ DEMOKRASI AŞIĞIDIR

23 Kasım 2011 Çarşamba 18:08

Tek  liste ile secime gidelim düşünce marjinal ve küçük partilerce aittir var ise ikinci liste dikkate alınmıyor o partilerimiz elindeki mevcut üyelerle kongrelerini yapıyorlar halef selef olayı doğal olarak yok.

Toplumun kahir çoğunluğunun desteğini alan partiler yukarıdaki küçük partilerin yaptığı gibi bir yol izlemesi yanlış ve bir o kadarda  tehlikelidir çünkü eğer parti içi demokrasiyi işletemezsen ikinci bir listeye yol vermezsen asıl o zaman partinin bölünüp küçülmesine zemin hazırlanmış olur,

AK PARTİ GENEL MERKEZİ BÖLÜNME OLMASIN DİYE TEK LİSTE ÖNERMİŞ TEŞKİLATLARA

Şimdi soralım ak parti aydın il ve ilçe yönetimlerine bu uygulama aydında ak partiyi güçlendiririmi yoksa eritirimi?

Aydın demokrasi kültürünü en üst düzede yaşayan bir ilmezdir. Aydınlı ve aydında yaşayan her kes demokrat olmanın. Demokrasi temayüllerinde istifade etmenin hazzını yaşama ve yaşatma çabasındadır.

Tabi olarak Ak parti genel merkezi aydının bu özelliğine bilmemektedir. bilmemeside doğaldır

Çünkü mevcut yönetim kendi yönetimini sağlama almak için doğru bilgi vermemesi yadırgamadığım gibi olağan bir durumdur.

Ak parti genel merkezi  gerçekçi bir araştırma yaparak gelen dilek ve istekleri dikkate alarak

Aydının 2002 den bu güne kadar yerel yönetimlerde neden başarısız olduğu sorgulamak  aydında demokrasi kültürünün çok sesli olduğunu bilen aydınlı ak partinin sesiz ama canığönülden seven partini gerçek sahibi olan üyelerinin duygularını dikkate alarak  benim bildiğim kadarı ile koçarlıda köşkte merkez ilçede karpuzluda germencikte delege seçimleri yapılmadan tespit edilerek belirlenmiştir. Birçok üye bu konuda muzdariptir. Ve bize şikayet ediyorlar.

Ak parti genel merkezi aydında tüm ilçelerde il başkanlığı seçimlerinde birden çok listeye yol vermelidir çoklu liste ak partiyi aydında daha güçlü kılacaktır karnından konuşmaları engelliyecektir dedikoduyu bitirecektir. Aksı yapıldığı halde Büyükşehir belediye başkanlığı hayalden öteye geçmez görünen köy kılavuz istemez aydında yanlış uygulamalar sonucu 12 ilçe belediyemiz CHP de 2 ilçe belediyemiz MHP de 1 ilçe belediyemiz DP de 2 ilçemizde  AK PARTİDEDİR  sonradan DPli kardeşimiz ak partiye katılmıştır aydında manzara bu hiç kimse kendini kandırmasın. ak partinin aydında yerel yönetimde  kendini kabul ettirmesi için mutlaka aydının ve aydınlının özelliği olan çok sesli  demokrasi  anlayışına uygun şekilde bir veya iki, üç adaylı secim yapmayı düşünmelidir. Bu konuda aydında ak patinin tüm üyelinin arasında anket yaparak gerçeği yakalamak istenilen hedefe ulaşmak ak parti genel merkezi gerekeni yapmak zorundadır. Hayaller hüsrana uğramaması dileğimle.

 

24 KASIM

TÜM EGİTİM MUCAHİTLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM…

YAŞAMLARINIZ BOYUNCA MUTLULUK, SEVGİ VE HUZUR SİZLERİN VE SEVDİKLERİMİZİN OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM .

TÜM EĞİTİM MÜCAHİTLERİNİN HUZURUNDA SAYGI İLE EGİLİYORUM…

 

www.aydinozel.com Ali Narin Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 854 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim