• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Doğum Hastanesi Sahibi Fatih Bey

28 Ağustos 2011 Pazar 00:00

Değerli okurlarımız geçtiğimiz günlerde Aydın dan Adana ya tayini çıkan Valimiz Hüseyin Avni Coş, Basın Mensuplarına Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Yemekhanesinde İftar Yemeği verdi.

Biz Basın mensupları binaya her yönüyle hayran kaldık, 5 Yıldızlı Otel görüntüsünde Devletimizin büyüklüğünü anlatan mükemmel bir yapı olmuş, ama yapıların karekteri binaya harcanan para dan çok, binanın İşlevini ne kadar yerine getirebildiğiyle ölçülür.

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde iftarımızı yapıyoruz.. Masa Düzeni de dahil olmak üzere servis kalitesi çok düşüktü.

Ondan öte herşey sayılı sayılı gelmiş taşıma iftar gibi, kimine çorba kalmadı kimine lahmacun, kiminin servisi geç açıldı.

Fakat bunlar olurken İftarını yapan vatandaşlardan birisi ikide bir ayağa kalkıp talimat verir gibi yapıyor fakat sonuç itibariyle verilen talimatlar ya yerine gtirilmiyor ya da zaman aşımına uğruyordu.

Ben kendisini tanımadığım için sempatik, konuşkan kendinden emin hareketileriyle; gelen misafirleri her zaman Oteline yemeğe davet eden hatta yemek olmasada gelip geçerken her zaman sohbete muhabbete gırgıra davet eden kişi görünümündeki genç şahıs dikkatimi çekti.

Öncelikle gazeteciler üzerindeki misafirperverliği gözlerden kaçmadı.

Daha sonra Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin Yemekhanesinden Terasına Çay içip Sayın Valimizle hasbihal etme fırsatı bulduğumuz süreçte de gazeteciler başta olmak üzere Valilik çalışanları, Müdürler, hatta Vali korumalarıyla özel ilgilenen şahsı zaman geçtikçe daha fazla merak ettim.

Herkes ile gayet samimi hava içerisinde fikir alışverişinde bulunup hastanesine davet edip, telefon numarası alışverişleri ile her türlü sempatiklik tavırlar sergileyen şahıs; ne yalan söyliyim Vali Bey den daha fazla ilgimi çekti ve Aydın Doğum Hastanesi Sahibi edasıyla beni kendisine hayran bırakmıştı.

Hala meraktaydım, gelene Hoşgeldin, gidene Güle Güle kapılara kadar karşılamalar çok hoştu.

Derken olan oldu, Aydındaki bir internet haber sitesi sahibi yerel gazeteci Metin Can tuvalete gitmişti tekrar gelerek Sayın Valimizle devam ettiğimiz Çay Sohbetine dahil oldu.

Ve gittiği mekanlarda Tuvalet temizliğine önem verdiğini bunun kendisi için hassas bir mesele olduğunu belirterek Sayın Valimize 5 Yıldızlı Otel görünümündeki Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesindeki 1. kattaki Erkek Tuvaletinde Tuvalet kağıdının olmadığını aynı zamanda taharet musluğunun bozuk olduğunu iletti.

Sayın Valimiz ise Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekimine döndü ve soruya cevap aradı, Aydın Kadın Doğum Hastanesi Başhekimi Beyefendi ise arkasını dönerek seslendi;

Fatih Bey !!!!

Hastane Müdürü Fatih Bey !!!

Kafamı çevirdiğimde inanamadım, benim kim bu asilzade diyerek merak ettiğim şahıs bir koşu geldi.

Hastane Müdürü Fatih Yonar olduğunu öğrenince rahatladım.

İçimdeki bütün sıkıntılar yerini huzur ve rehavete bıraktı...

Sayın Valimiz Hastane Müdürü Fatih Bey e talimat verdi gerekenin yapılası için..

Notunu alan Fatih Bey de sanki bir Vatandaşın işini görmek için not kağıdına yazan fakat biraz sonra o kağıdı Çöp kutusuna atacağına kesin gözüyle bakılan eski Tip Milletvekillerinin Vakur duruşu sezdim.

Sayın Valimiz yaklaşık 3 Saat 33 Dakika 33 Saniye süren keyifli sohbetten sonra Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinden ayrıldı.

Bu sırada bazı gazeteci arkadaşlar 1. kattaki erkekler Tuvaletini kontrol etmeye gitti.

Evet sezgilerim doğruydu, o not kağıdı boşuna yazılmıştı.

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin Tuvaletindeki eksiklikler o ilin en büyük Devlet Adamı tarafından da talimat verilse yerine getirilmemişti.

Mazeretleri ise depo nun Anahtarını bulamamışlar...

Şimdi buradan seslenmek istiyorum.

İşini yaparken Hazreti Ömer Kılıcının keskinliğinin hedef alınması gereken Devlet idaresinde bu kadar rahat tavırlar beni rahatsız etti.

İnsani İlişkiler tabi ki önemlidir. Ancak bu şekilde değil.

Ben şahsen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Genç Dinamik ve Yakışıklı Fatih Bey in gelecek dönemde Devletimizin en yüce makamlarında göreceğimizi düşünüyorum.

Bilmiyorum Mezunuyeti nedir? Yeterliliği nedir?

Ancak bu Sıcak Kanlılıkla iktidar ve Muhalefet ayırmaksızın Misafirperverliğinden ödün vermeyen Fatih Bey i önümüzdeki yılllarda başta İl Müdürlüğü olmak üzere Valilik dahil, bir çok kademeleri hızla atlayarak en yüce makamlarda Devletimize hizmet ederken göreceğimizi düşünüyorum.

Allah Vatandaşılarımıza Sabır Versin...

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 1037 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim