• Aydın17 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Gazeteciler Cemiyeti nin Kendine Faydası Yok

24 Ağustos 2011 Çarşamba 23:59

Değerli okurlarımız bildiğmiz üzere meslek kuruluşları o mesleği icra eden kişi ve kurumlara önderlik etmek, yol göstermek ve rehberlik etmek için kurulmuşlardır.

Bugünkü yazımı Aydın Gazeteciler Cemiyetine ne ayırdım.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkan Mustafa Çezik döneminde çok eleştirildi.

Bu sebeple bilinçsiz bir şekilde Mustafa Çezik i nasıl koltuğundan edebiliriz mantığıyla kim başkan olmuş, kim yönetime girmiş düşünülmeden yeni bir yönetim oluşturuldu.

Evet Mustafa Çezik koltuktan indirildi ve AA Aydın Temsilcisi yada Büro Şefi Suat Deniz Aydın Gzeteciler Cemiyeti Başkanı oldu.

Görüşleri, düşünceleri, mantıkları, çıkarları, menfaatleri birbiriyle uyuşmayan bir yönetim görevin başında buldu kendini.

Ondan sonra kimi göreve başlar başlamaz biri bidaha aday olmayacağım dedi, kimi ben başkan yardımcısı olacağım dedi, kimi telsizi taktı beline ben Aydın Gazeteciler Cemiyeti Yöneticisiyim dedi, kimi ben Sekreterya ya bakarım dedi.

Ama sonuç fiyasko...

Eğer bir Gazeteci Aydın Gazeteciler Cemiyeti ne karşı bizde Aydın Gazeteciler Derneği kuralım diyorsa Aydın Gazeteciler Cemiyeti nin ne kadar meslektaşlarını kucaklayıcı, ne kadar toplayıcı bir politika izlediğini anlamak çok zor değil sanırım...
 
Cümle Aydın Gazeteciler derneği kuralım değil, Aydın Gazeteciler Cemiyetine karşı bir Aydın Gazeteciler Derneği kuralım... Anlayana..
 
Aydın Gazeteciler Cemiyeti göreve geldikten sonra bu güne kadar kaç tane Gazeteyi ziyaret etti. Kaç tane Aydın Gazeteciler Cemiyeti ne üye olmayan gazeteci yi ziyaret edip ya da arayıp cemiyete davet etti.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti nin adını kullanarak değişik aktivitelerle egolarını tatmin etmeye çalışan arkadaşları sevmiyorum.

Önce birlik olun ve aranızda Aydına ne katabiliriz, nasıl katabiliriz bunu konuşabilin daha sonra sorunlara çözüm üretmeye çalışın.

Bireysel bazda Aydın Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi olan arkadaşların hepsini tanırım, severim hiç kimse ile bir husumetim de yok...

Ancak Kimse Kusura Bakmasın da Aydın Gazeteciler Cemiyeti nin kendine faydası yok ki.. İşlevini yapabilsin..

www.aydinozel.com   Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 708 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim