• Aydın30 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Halkı Adnan Menderes Çine Barajı na Akın Etti

13 Ekim 2010 Çarşamba 00:09
Aydın Halkı siyasi Parti gözetmeksizin Adnan Menderes Çine Barajı Açılışına teşrif ederek izdiham yaşattı. Demek ki Halk Hizmete koşuyormuş.
 
Aydın son yılların en büyük yatırımını sonlandırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın gelişiyle Aydın Çine Barajı nda yapılan tören ile açılan baraj ilk suyu tutmaya başladı.

Özellikle altını çizmek gerekiyor Açlış yerinde beklenmedik bir durumla karşılaştık. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İkizdere Barajı ve biri dizi açılış için 12 Eylül Referandum öncesi yine Aydındaydı. Aydın İstasyon Meydanında Açılış töreninde kalabalık bir kitle aradın fakat Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) ve Cumhuriyet Halk Partişsi ( CHP ) nin miting için topladığı kalabalığın yarısı bile yoktu Ak Parti töreninde. Ak Parti Açılış töreni adı altında büyük bir miting yapmayı hedeflemişti. Ancak olmamıştı.

Ancak 10.10.2010 Pazar günü dağın başında çine barajında o kalabalık insan toplulukları nereden geldi. Ak Parti oy mu artırdı. Başbakan Sevgisi mi aldı her yeri.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da şaşırdı aslında bu kadar kalabalığa. Dağın başına vatandaşlarımızdan 10 km yürüyerek gelen o kadar çok kişi vardı ki. Görenleri duygulandırdı gerçekten.

Bu Ak Parti gücü falan değil. Devletin büyüklüğü ortaya çıktı. Vatandaş hizmetleri gördükçe devletine olan güveni artıyor. Özellikle çiftçi kesim çok yoğun bir şekilde Çine Barajı açılışındaydı. Belkide onları için ekonomilerini 2 ye 3 e katlama fırsatıydı bu. Yakından görmek şahitlik etmek bir anı olarak hatıra defterlerine geçmek onlar için çok değerliydi.

Başbakan Çine Barajı nın adını Adnan Menderes Çine Barajı olarak değiştirince iyice puan topladı. Dünyanın en yüksek 5. Barajı Avrupanın en yüksek Barajı yani Ülkemizin en yüksek en büyük barajı Aydın çine Adnan Menderes Barajıdır.

Adnan Menderes Çine Barajı Çine başta memleketimiz Aydın olmak üzere, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun..

Bu yazı toplam 698 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim