• Aydın13 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın MHP Pankart ı ile Ülke Gündeminde

25 Temmuz 2010 Pazar 23:37

Aydınımızın gündeminde son günlerde bir pankart olayıdır gidiyor. Maşallah bu konu da Aydın ı Türkiye Gündemine de Oturttuk. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyenler için iyi sonuç olabilir ancak ben Aydın ın daha verimli Politikalarla Ülke Gündemi ne Oturmasını istiyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Amerikan Başkanı Obama nın Fotoğrafları bulunan " Sen Açıldıkça Analar Ağlıyor " yazan Pankart Asmıştı. Aydın Valiliği emriyle de Aydın Emniyet Müdürlüğü de gece yarısı operasyonuyla Milliyetçi Hareket Partisi binasındaki pankartı indirmişti.

Gerilim politikası üretenler her zaman zararlı çıkarlar. Milliyetçi Hareket Partisi Şehidi kullanarak Devletimizin Başbakanına karşı o Pankartı Aydın ın meydanı na Asmak la Gerilim den umut beklediğini göstermiştir. Bu tarz pankartlar bütün ülke de bütün il ve ilçelerde asılabilirler. Ama yanlış bir politikadır. Toplum tarafından gerilim politiları kabul bulmaz. Bence Muhalefet partileri sorunlara el atarak proje üreten bir yapı da olursa halkımızdan daha fazla kabul görürler.

Aynı yanlış politikayı devletimiz de O pankart ı muhatap alarak ortamı gerilime çekmiştir. Eğer Mhp hergün her ilde ve ilçe de yeni pankart assa bizim güvenlik güçlerimiz de bunları indirmekle mi uğraşacak. Kabahatler kanununa göre 143 TL parayı ödemek hiçbir MHP teşkilatı için zor gelmeyecektir. Ancak Devlet te gerilimi artıran taraf ta olmamalıdır. Keşke Savcılık yada yargı kararıyla böyle bir operasyon yapılsaydı. O zaman Hukuk Devleti olduğuna inandığımız ülkemizde gerilim ortamı tırmanmamış olacaktı.

 

Bu yazı toplam 659 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim