• Aydın36 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Milletvekilleri Adayları Nasıl Seçilmeli?

05 Aralık 2010 Pazar 20:26

Değerli Okurlarımız önümüzdeki dönemde haziran 2011 deki Genel Seçimler üzerine düşünmeye devam ediyoruz.

Biz Aydını ele alacak olursak Aydından Ak Parti, CHP ve MHP Milletvekili çıkarabilecek partilerdir. O zaman bu 3 partinin yöneticilerine ve Milletvekili adaylarına seslenmemiz gerekiyor.

Milletvekili adayı seçiminde önemli kıstaslar olmalı..

Aydın Milletvekili olacak kişi de Bakanlık, Genel Başkan Yardımcılığı veya Grup Başkan Vekilliği yapabilecek kapasite aranmalıdır. Çünkü Aydın kazanmayı hakediyor. Aydını temsil eden vekiller Mecliste el kaldırıp indirmek dışında da işlere yaramalıdırlar.

Ayrıca bir konuya daha deyinmek istiyorum son zamanlarda birçok isim telaffuz ediliyor özellikle de Belediye Meclis Üyeleri arasından. Şöyle bir mantık yürütelim. Aydın Milletvekilliği yapacak kişileri Bakan, Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Başkan Vekili görmek istiyorsak Belediye Başkanlığına adaylığını koyamamış Belediye Meclis Üyeliğine aday olma cesareti gösterebilmiş adayları Milletvekilliğindeki hedefler doğrultusunda sıraya koymamız yanlış olur.

Ankaradaki siyasi işleyiş gereği, yatırımların illere ve bölgelere gelmesi ili temsil eden Vekillerin ensesinin kalınlığıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı benzinle mazotla gaz ile çalışan değil kendinden motorlu Milletvekillerimizin seçilmesini temenni ediyorum.

Hoşçakalın

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 677 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim