• Aydın24 °C

Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

AYDIN VALİSİ HÜSEYİN AVNİ COŞ’UN PERFORMANSI

14 Şubat 2011 Pazartesi 03:40

AYDIN VALİSİ HÜSEYİN AVNİ COŞ’UN PERFORMANSI

 

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, 2009 haziranında başladığı görevinde 20. ayını doldurdu.  Bu zaman zarfında neler yaptı, nasıl bir Vali portresi çizdi, halkın gönlünde nasıl bir Vali imajı oluştu ? kısaca bu günkü yazımızı Vali Hüseyin Avni Coş’a ayırdık.

Aydın ilimizin toplum yapısı diğer illerimize nazaran biraz farklılık arz etmektedir. Okuma yazma oranı yüksek, iklimi ve doğal şartları özellikle tarımsal faaliyetlere elverişli, güneş ve deniz turizminde yüksek potansiyele sahip, en çok antik kent kalıntılarının olduğu, tüm ekonomik faaliyetlerin yapılabileceği nadide illerimizden birisidir.

Böylesine kaynak ve potansiyelleri olan bir ilde Valilik yapmak çok şerefli bir o kadarda meşakketli  ve sorumluluk isteyen bir makamdır.  Burada Valilik yapmak hele hele, İlin tüm imkan ve kaynaklarını yakından bilerek, o potansiyelleri harekete geçirmek isteyen bir Vali için oldukca zor bir görevdir.

Halkımız Vali Coş’un tüm çalışmalarını, gayretlerini, Aydın’ı nerelere taşımak istediğini yakından takip ediyor. Sokaktaki vatandaşımız, kahvelerde oturanlar, esnaf, çiftçi,sanayici, çalışanlar, köylülerimiz velhasıl toplumumuzun tüm kesimleri Valinin ne demek istediğini, iyi niyetini anlıyor.

Basında fazla yer almasa da görev süresince pek çok projeyi hayata geçirmiş, takipçisi olmuş, hizmet noktasında en iyi hizmeti verebilme çabası içerisinde olmuş müstesna bir Mülki Amirdir sayın Coş. Aydın Halkı Valiyi böyle görüyor.

Aydın’da 2010 döneminde kamu yatırımlarına 2,5 milyar lira harcandı ve 1354 proje tamamlandı. Bu çok önemli bir rakamdır. Hizmete alınan İkizdere Barajı İlimizin uzun zamandır beklediği dev bir yatırımdı. Aydın il merkezimiz ile 29 yerleşim yerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı 2050 yılına kadar karşılanmış olacak. Bu baraj Aydın iline yapılmış güzel bir hizmettir.

Yine Aydınlıların 141 yıllık rüyası olan, Aydın için hayati önem taşıyan Çine Adnan Menderes Barajını tamamlamanın sevincini yaşadık. Bu baraj kendi tipinde Avrupa’nın en yüksek barajıdır. Bu baraj Aydın’ın ve Ülkemizin gururudur.

Hükümetimizin sağladığı imkanlarla Adnan Menderes Kent Ormanı, Nazilli-İsabeyli 500 kişilik öğrenci yurdu, Germencik-Tire enerji nakil hattı, Bozdoğan 500 kişilik Adnan Menderes Spor Salonu, İncirliova Hükümet Konağı, Kuyucak Anadolu Lisesi, İncirliova 500 kişilik spor salonu, Kuyucak Hükümet Konağı, Merkez-Karaköy Paşayaylası yolu, Karacasu Ataköy yolu, Germencik-Kuyucak ve Atca’da 3 adet sentetik saha, Buharkent Muratdağı Ericek Köyü kapalı sulama sistemi, Nazilli Hasköy yolu, İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü ek bina, Söke Yenikent Sağlık Ocağı, Buharkent Anaokulu, İncirliova Osmanbükü Köyü içme suyu, Merkez Musluca Köyü köprüsü,Germencik Ömerbeyli Köyü kapalı sulama tesisi başta olmak üzere pek çok proje tamamlandı. Bir çok proje de devam ediyor.

Bütün bu hizmetler kendiliğinden olmuyor, göz nuru dökülerek, disiplinli çalışmayla, her şeyden önce de halkı sevmek ve onun hizmetkarı olmakla gerçekleşiyor. Vali Coş’un döneminde yapılanlar bunlarla sınırlı değil. Hepsini saymaya bu köşemiz yetmez.Sağlık, eğitim, sosyal hizmetler alanında pek çok proje hayata geçirildi. Aydın’da ilklere imza atıldı.

Kahvede oturan insanlarımız çaylarını yudumlarken yapılan hizmetleri konuşuyorsa, Vali Çoş’un performansını takdir ediyorsa, Köyde yaşayanlar Vali’den sevgi ve saygıyla söz ediyorlarsa, esnaf ve sanatkarlar meramlarını hiç çekinmeden gerek telefonla gerekse makamı ziyaret ederek dile getirebiliyorlarsa kim ne derse desin bunun adına kendini halka adamış “ “hizmet adamı”” denir.

Birtakım art niyetli, halka yukardan bakan, hizmetten bihaber, dedikodu müptelası kişiler anlamak istemeseler de Vali Hüseyin Avni Coş, köylü ve esnaf vatandaşlarımızın dediği gibi kendini Aydın’a hizmete adamıştır. Görülen köy kılavuz istemez...halk biliyor ya o yeter.

Bu yazı toplam 1568 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim