• Aydın20 °C

Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

Aydın Valisi Kerem AL

09 Eylül 2011 Cuma 03:48

VALİ KEREM AL AYDIN’A DOLU DOLU GELDİ

Aydın’a atanan Vali Kerem Al görevine başladı. Sayın Valimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. Vali Kerem Al’ın Aydın kamuoyuna verdiği ilk mesajı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından oldukca dikkat çekici bulundu. Aydın’a atanmaktan ve hizmet etmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Kerem Al, ilk açıklamasında kurumlar arası işbirliği mesajları verdi. Belediyeler ve İl Genel Meclisiyle ortak çalışmalar yapacaklarını kaydeden Vali Al, “Aydın’da stratejik akıl ortaklığını geliştirme gayreti içinde olacağız. Toplumun tüm kesitlerinin desteğini talep edeceğiz. Kahramanlar çağında yaşamıyoruz. Elimizde sihirli değnekler yok. Çağımız dünyadaki gelişmeleri takip eden ve bu gelişmelere adapte olabilen anlayışların egemen olduğu bir çağdır. Dolayısıyla ilimizdeki tüm paydaşlar arasında işbirliğini destekleyeceğiz ve geliştireceğiz. İlin geleceğini hep birlikte planlayacağız ve gerekli o adımları birlikte atacağız. Mevcut güzelliklere güzellik katmaya çalışacağız. Huzurlu bir ortama sahip Aydın’ın huzuruna huzur katmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

llk izlenim olarak Vali Kerem Al’ın, Aydın’a hizmet noktasında ortak akıl ve işbirliği içinde hareket edeceği mesajını vermesi Aydın kamuoyu tarafından çok olumlu karşılandı.

Aydın’ın sorunlarına ilişkin edindiği ilk tespitleri de aktaran Kerem Al, “Menderes havzasında görülen kirlenme tarımı olumsuz etkilemektedir. Atık uzaklaştırma ortamı olarak kullanılan Büyük Menderes Nehri bereketli toprakları tehdit etmektedir. Çarpık yapılaşma ve betonlaşma yoğunluğu turizm potansiyelini tehdit etmektedir. Yaşanabilir bir çevreye de aynı zamanda tehdittir. Uzun vadeli imar planlanmasına ihtiyaç vardır. Doğal ve Kültürel varlıklar ile sahiller yeterince korunamamaktadır. Çevre kirliliği önemli bir sorundur” şeklinde konuşması ise Aydın’a yabancı olmadığı, sorunları bildiği bunun yanında çözüm konusunda da tüm kesimlerin katkısını beklediği mesajını vermesi tüm sivil toplum kuruluşlarını oldukca heyecanlandırdı.

Burada siviltoplum kuruluşlarına, Belediyelere, Aydın’ın sorunlarını kendisine dert edinenlere büyük sorumluluk düşmektedir. Aydın’ın daha gelişmesi, kalkınması,daha yaşanabilir kent olması konusunda söyleyeceği olanlara sayın Vali çağrıda bulunmaktadır. Bu çağrı hizmet etmek isteyenleredir.

 

www.aydinozel.com Bekir Aygül YÖRÜKOĞLU

Bu yazı toplam 1412 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim