• Aydın30 °C

Osman ÇELİKKOL / Muhabir / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Osman ÇELİKKOL / Muhabir / Köşe Yazarı

Aydında Eğlenmek Mümkün mü ?

02 Aralık 2016 Cuma 00:47

Aydın da Eğlence Sektörü denildiğinde, ilk aklımıza gelen alkol veya arkadaşlarımızla buluşup, oturabileceğimiz küçük mekanlar, kafeler geliyor. Soruyorum eğlenmek için sadece alkol ve oturabileceğimiz bir yer mi gerekiyor?

Bana göre eğlence denildiğinde, bir şeyi yaparken aldığımız hazzın bize mutluluk vermesidir. Evet alkol içilince rahatlatıyor, bize bir cesaret veriyor ama bana göre yeterli bir haz değil. Daha farklı bir şeyler gerekiyor. Ne mi olabilir ?

Şu soruyu sormamız gerekiyor ilk başta kendimize. ’’ Ben bir şeyi yaparken tek başıma mı, yoksa yanımda sevdiğim bir arkadaşım olduğunda mı mutlu oluyorum? ’’

Çoğumuz yanımızda sevdiğimiz bir arkadaş cevabı verdiniz değil mi?

Sonraki sorumuz bu arkadaşım ile ne yaparak mutlu olabilirim? Bu sorunun cevabını kişiden kişiye farklılık gösterebilir ama şöyle bir cevap verenlerinizde olmuştur.  Onun mutlu olabileceği ve onunla mutluluğumu paylaşabileceğim bir şeyler gerekiyor.

Aydın da bunu yapabileceğiniz çok fazla bir yer var mı?

Yukarıda bahsettiklerimi evde de yapabilirsiniz. Örneğin büyük bir akvaryum olduğunu hayal edin. Hem de Aydında. İçinde daha önce görmediğiniz deniz canlıları var. Sevdiğiniz arkadaşınızı oraya götürmez misiniz?

Ya da çok büyük bir Lunapark. Lunaparktan kastım içinde gondol, çarpışan arabaların olduğu değil. Mesela sesinizin dahi kısılacağı bir hızlı tren olsa. Yükseklere çıkan ve çıktığınızda Aydın’ı ayaklarınızın altına serebilen. Bence mükemmel olur değil mi? Bu lunaparkta aslanlarda olsa ve sizi bir araç içinde gezdirseler. Düşünsenize korku düzeyinizin ne kadar sınıra dayandığını. Safaride gibi.

Evet korku evimiz var. Karanlık odalar, arada sesler veren bir ev. Bana göre yeterli değil. Sadece korku evi ile devamlı aynı hazzı alamayabilir veya bazılarımız bu evlerden hiç etkilenmeyebilir.

Biraz daha hayal gücümüzü zorlayalım. Örneğin bir kule olsa 50-60 metre yüksekliğinde. Sizi çıkarıyorlar ve bir anda aşağı atıyorlar. Herhalde bayılırsınız ama onun verdiği hazzı hiçbir yerde de bulamazsınız. Evet dünyanın bir çok yerinde böyle yerler var. Türkiye de birkaç yerde hızlı tren de olabilir. Ama neden Aydında da olmasın değil mi?

Böyle bir organizasyon yapıyorsunuz ve sadece Aydın ile de sınırlı kalmaz bence. Dışarıdan gelenler dahi olacaktır. Aydına çok büyük katkıdır bu.

Gençlerimizin alkol tüketilen mekanlarda veya oturabileceği kafelerde değil de, Bütün hücrelerinde hissedeceği ve daha sosyal biri olabileceği aktivitelere katılması.

Hatta biraz destek ile uçaktan paraşüt ile atlamak dahi olabilir. Hız ve aksiyonun hiçbir zaman durmayacağı bir oluşum yaratmak.Peki böyle bir proje oluşturmak isteyen var mı?

Hayır tabi ki de. Büyük bir yatırım bu. Çok fazla sermaye gerekiyor. Ama Aydında böyle bir şey olsa eminim o yatırımından daha fazla kazanç getireceği de çok açık.Sadece biraz risk alacak birileri gerekiyor ve destek verecek birileri…

Bence Aydın’a boş zamanlarımızı değerlendirebileceğimiz bir şeyler gerekiyor…

Osman ÇELİKKOL - AydınÖzel Gazetesi

           Muhabir / Köşe Yazarı

osman11.jpg

Bu yazı toplam 1962 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim