• Aydın18 °C

Osman ÇELİKKOL / Muhabir / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Osman ÇELİKKOL / Muhabir / Köşe Yazarı

Aydın'da Giyim Tarzı Ne Olmalı

04 Aralık 2016 Pazar 23:27

Bugün uzun bir süre düşündükten sonra kendimde Profesyonelce olmasa dahi kıyafet tasarımları yaptığım için bu Aydındaki giyim tarzına biraz değinmek istedim.

Kimse yanlış anlamasın, beni de yargılamayın sadece kendi düşüncelerimi ifade etmek istiyorum.

Bana karşı da olabilirsiniz aynı fikirde de olabilirsiniz.

Öncelikle gençlerimizin bir giyim tarzı var. Bu tarz kesinlikle bizim topraklar ile alakalı değil. Neden alakalı değil açıklayayım.

Şimdi bayan arkadaşlarımız bel üstü pantolonlar giymektedirler. İlla ki görmüşsünüzdür Bulvara çıktığınızda çoğu genç bu tarz giyinmekte. Yani anlamıyorum o pantolonu o kadar yukarı çekerek ne elde etmeye çalışıyorlar. Düşünüyorum. Yok arkadaş diyorum hem yakıştıramadım hem de güzel bir tarafı da yok. Çekici mi desem hiç sanmıyorum!

Bayanların çekici olması için sadece bir elbise ve doğal güzelliği ile her erkeği etkileyebileceğine inanlardan birisiyim.

Yani o arkadaşlarımız, o pantolonu giymese de normal bir pantolon giyseler. Nasıl olur sizce . Çok mu kötü durur. Belki evet. Çünkü her gün gözlerimizin önünden bu arkadaşlarımız geçiyor ve gözlerimiz alışmış durumda. Bir anda normal bir pantolon giyen bir arkadaş görsek herhalde şaşarız. Hayırdır ne oluyor. Bizim kızlar da bir değişiklik var. Bunlar Avrupa özentiliğini bırakıp da bu toprakların insanı olduğunu mu hatırladılar filan deriz.

Bu bir yana, birde tayt moda oldu. Hadi genç kızları geçtim. Ya şimdi biraz ağır olacak ama bazı teyze dediğimiz yaştaki bayanlarda giymeye başladı. Görüyoruz az da olsa. Arkadaşım bunlar hangi kafada demek mecburiyetinde kalıyorum.

Ya şimdi diyeceksiniz bu arkadaş geri kafalımı?

Gayet modern bir insanım. Şimdi Aydından çıkalım İstanbul’a gidelim. Orada giy arkadaşım. Sorun yok taytta giy yüksek bel pantolonda istersen mayonu giy öyle dolaş sokaklarda. Umurumda bile değil. Zaten orada giysen yadırganmazsın.

Evet Aydın da bana göre biraz daha ılımlı bir giyim tarzı olmalı. Daha ağırbaşlı bir tarz olmalı. Benim çocukluğumda hiçbir bayan dar giyineyim de herkes bana baksın gibi bir düşüncesi yoktu. Ya eşlerine bir saygısı vardı ya da sevgilisine bir saygısı vardı ya da çevresine karşı bir saygısı vardı.

Şimdi bir kıza desem ya bunu neden giyiyorsun? ‘’Sana ne be salak’’ der geçer. Hani üzerine azar da işitiriz. Haksızda sayılmaz. Sonuçta vücut onun, tarz onun, hayat onun. Benim karışmam ne haddime  değil mi ?

Yine tekrar ediyorum. Sade ve doğal güzellik. Aydında olması gereken tarz bu. Bakın Sayın Belediye Başkanımıza tayt giydiğini gördünüz mü ? ? ?

Tabi ki de hayır. Teyzelerim giymeyiniz. Rica ediyorum görüntü kirliliği yaratmayın.

Genç bayan arkadaşlarıma da bir şey demek istiyorum. Lütfen biraz daha bele yakın pantolonlar giyin.

Hayat sizin tabi nasıl isterseniz…

Osman ÇELİKKOL - AydınÖzel Gazetesi

            Muhabir / Köşe Yazarı

osman2-001.jpg

Bu yazı toplam 2380 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim