• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydında İyi Parti Aday Listesi Kaç Vekil Çıkartır
28 Mayıs 2018 Pazartesi 10:00

Aydında İyi Parti Aday Listesi Kaç Vekil Çıkartır

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Aydın İyi Parti'nin bu Milletvekili Listesiyle kaç Vekil çıkartır bunun üzerine yazacağım.

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Aydın İyi Parti'nin bu Milletvekili Listesiyle kaç Vekil çıkartır bunun üzerine yazacağım.

Cumhurbakanı Adayı ve Milletvekili Adaylarına ayrı oy kullanılacağı için Adaylar da eski sisteme göre önem kazanmış durumdadır.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenen İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER'in Aday belirlemede Aydında halkta olan kişileri önemsememesi şaşkınlıkla karşılansada özgüvenine hayran olmamak elde değil.

Genel Başkan Meral AKŞENER, İyi Parti'de ilk 2 sırayı Aydınlı olup Aydında yaşamayan Genel Başkan Yardımcılarına verdiği için, Vekil adaylarının oyundan çok Meral AKŞENER'in rüzgarıyla hareket edilecek.

Artı olarak'da şunu söyleyebilirim. Aydından 1 ve 2. sıra Adayının belirlenmemiş olması Aydında ki Aday Adayları açısından kabullenilmesi daha kolay olmuştur. Sonuçta Aydında ki rakipleri aday seçilseydi ben daha iyi adaydım refleksleri olacaktı. Genel Merkez Aydında ki Adaylara Vekil Adaylarının önemi yok, aslolan Cumhurbaşkanlığı seçimi mesajı vermiştir.

1 - Aydın Adnan SEZGİN - İsmet SEZGİN'in yeğeni. Eski Roma Büyükelçisi.. Kapasite ve Bürokratik geçmişine bakılırsa üst düzey bir Devlet Adamı.. Tek sıkıntısı Aydında kendisinin tanınmamış oluşu. Ben Aydın Adnan SEZGİN'in Milletvekili seçileceğini düşünüyorum. Şimdiden Hayırlı olsun..

Berna SUKAŞ - Aydın'ın Bozdoğan ilçesinden olan Berna Hanım'da İstanbul'da avukatlık yapan İyi Parti Genel Başkan Yardımcıları arasında yer alıyor. Aydında tanınmışlığı yok. Ancak Babası 20 sene Bozdoğan Belediye Başkanlığı yapmış Mustafa SARIOĞLU.. Genel Başkan Yardımcısı olduğu için seçlilirse Aydın'a faydalı olur. Aydında oy potansiyeli yok. Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral AKŞENER'in rüzgarıyla Milletvekili olursa olabilir.

Halil İbrahim AKTEMUR - Özel İdare Genel Sektreliğinden Emekli Halil İbrahim AKTEMUR'u Aydında tanımayan pek yoktur. Birçok İlçe ve Köye hizmeti olmuştur. Belirli bir Oy potansiyeli olacaktır. Ancak bu Oy Potansiyeli eğer seçilirse 2. sıra Adayı Genel Başkan Yardımcısı Berna SUKAŞ'ı Vekil yapabilir. İyi Parti Meclise güçlü girer ya da Meral AKŞENER Cumhurbaşkanı olursa Halil İbrahim AKTEMUR önümüzdeki yerel seçimlerde İyi Parti'nin en Prestijli Adayı olur. Kendisine Başarılar diliyorum.

Diğer Adayları değerlendirmeye gerek görmüyorum.

4 - Şule TUNTAŞ

5 - Fevzi KÖSE

6 - Volkan GÜLEÇ

7 - Mustafa Orhun ÇETİN

8 - Semra YÜCEL

İyi Parti Aydında 1 Milletvekili çıkaracaktır.

2 Milletverkili çıkarma şansı Cumhurbaşkanı Adayı Meral AKŞENER ve 3. sıra adayı Halil İbrahim AKTEMUR'un rüzgarına bağlıdır. Tüm Adaylara Başarılar diliyorum.

Adnan AYTAŞKIN - AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

adnaniyipartiyazi-001.jpg

adnan-aytaskin-yazdi-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2407 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim