• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın'ı Uçuracak Proje

21 Şubat 2015 Cumartesi 14:22

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda Aydında Havalimanı neden yok bu konu üzerine yazacağım.

Aslını sorarsanız Aydında bir Havaalanı var ama Havalimanı yok... Yani hazır Havaalanımıza Uçak gelmiyor, biz Aydınlılar Taaaaa İzmir’e gitmek zorunda bırakılıyoruz..

Önce Birkaç Soru Sormak istiyorum..

1 - 26 tane Büyükşehir var, 25 Büyükşehir de Havalimanı var ama 1 tek Aydında yok Neden Acaba ?

2 - Havalimanı maliyetlerinde en büyük yatırım Havalanı sahası yeridir, düşünün Ordu Giresun arasına yapılan  ORGİ Havalimanında yer sıkıntısı vardı ve Devletimiz Denizi Taşla Doldurdu, müthiş paralar harcadı ve ORGİ Havalimanı hizmete açıldı.

Peki Aydında durum nedir ?

     5.000 Dönüm yerimiz yıllardır hazır. Pistin uzunluğu 1435 Metre ve bu pist 3.000 Metre’ye çıktığı zaman istediğin uçağı Aydın’a indir..

Aydın’ın sıkıntısı Proje değil ki.. Aydın’ın sıkıntısı kafalarda... Birileri hala Aydın’a Havalimanı ihtiyaç olduğunu anlamıyor..

     Aydın’a Havalimanı ihtiyaç mı Babalar gibi İhtiyaç.. Değil diyen 1 kişi varsa çıksın söylesin Aydın halkının yüzüne..

Desinler ki siz Havalimanını haketmiyorsunuz...

Aydında neden havalimanı yok biliyormusunuz ?

Siyasiler birbirini tatmin etsin derken biz Aydın Halkı Uçamıyoruz...

     Aydın’ın İktidar  Milletvekilleri bi zahmet Aydında Havalimanı olması için Ulaştırma Bakanı’na sormayın, Sorarsanız size önce Belediyeyi getirin sonra Havaalanı derler, Aydında biz Belediyeleri almamız için Aydın Havalimanı açılması lazım ve açılacak demeniz gerekiyor..

      Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU, elinizde acaip büyük bir bütçe var, bir zahmet  çıkın ve Aydın’a Havalimanı ekmek kadar ihtiyaç deyin ve İktidar’ın Aydın’a yapacağı bir Havalimanı projesinde gerekli tüm desteği vereceğinizi açıklayın, hatta İktidar bize versin yetkiyi Havalimanı nı biz yapalım deyin..

     Aydın Ticaret Borsasının ve Aydın Ticaret Odası’nın yıllardır Aydına Havalimanı yapılması için verdiği emekler çok yüksek...

     Değerli Bakan Nihat Zeybekçi Buharkent’e Havalimanı yapılsın diye öneriniz var, O Havalimanı Aydın için çok saçma olur Çünkü Aydın ve Denizli arasına Havalimanı diyorsunuz ya Aydın Denizli arası 120 km farkında mısınız bilmiyorum. Buharkent’e yapılacak Havalimanı Denizli ve Nazilli için uygun olur.. Aydından İzmir Havalimanı daha yakın.. Bu fikir size Ordu Giresin arasında yapılan Orgi Havalimanından esinlendiğinizi gösteriyor ki Ordu Giresun arası 45 dk Denizli Aydın arası 2 saat yani Ordu ve Giresunlu 20 dakikada Havalimanına gidecekken Aydınlılar 1 Saatte gidecekler.. Bu da saçmalık...

Denizliye torpil geçmek isteyen Sayın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi git Denizlinin göbeğine Havalimanı yap, Sarayköy’e yap hatta Buharkente yap ama ağzına Aydın kelimesini kullanırken dikkat et, Aydınlılar siz bir şey söylerken kafanızın arkasındaki okuyabiliyorlar..

Aydın’ın Havalimanı Aydın’ın göbeğinde arazisi Hazır olan Çıldır Havaalanında olacak.. Hatta 2015 yılında kararı alınacak, Proje aşamasına geçilecek.. Aydınlılar siyaset yapıyorsa Aydın için yapacak.. Aydın’ı Uçuracak Proje Aydından İzmire İnsan taşımak değil Aydın’a Havalimanı getirmekle olur.

       Seçim dönemi bütün Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Havalimanı sözü verdi, şimdide Milletvekilliği seçimi var, bütün Milletvekili adayları Aydın’a Havalimanı sözü verecektir.. Ancak olması gereken Aydın Valisi Erol AYYILDIZ’ın başkanlığında hep birlikte Aydın’a Havalimanı getireceğiz. Aydın’a Havalimanını fazla gören, İster Bürokrat olsun, ister siyasetçi bi zahmet Aydın’ı terk etsin. Aydın’a Havalimanı hem Ticari, hem Turizm, Hem Prestij açısından gereklidir, elzemdir, önemlidir.

       Kimse Uçuş okulu naraları atmasın, Aydına 300 Öğrenci gelecek Pilot olacak, bizde kendimizi tatmin edeceğiz, yok öyle yağma..

      Aydına gelecek yatırım Aydın Halkına yapılmalı, Aydın Halkının refahı, Aydın halkının yaşam kalitesi bu şehrin dinamikleri için çok önemli olmalı. Ülkemizde ilk 26 Büyükşehir arasına giren Aydın Kentinin 56 Havalimanı arasına girememesi Tesadüf değildir.

www.aydinozel.com  Adnan AYTAŞKIN - Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 717 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim