• Aydın36 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydının En Büyük Sorunu Dış Göç

03 Şubat 2011 Perşembe 20:45

Değerli Okurlarımız öncelikle dünkü yazıma yorum yaparak teveccühlerini gösteren Murat Dev, Figen Yıldırım, Şeyma Yiğit ve Hakan Işıkçı ya teşekkür ediyorum.

Şiir Kitabı Hazırlanıyor

Değerli Köşe Yazarımız Şair Figen Yıldırım ın Şiir kitabı çalışmaları devam ediyor. Görüştüğüm kahvesini içtiğim değerli ablam Figen Yıldırım çıkaracağı Şiir Kitabı için hazırlıklarının son aşamaya geldiğini söyledi. Şiir Kitabının ismini bilsem de Süpriz i bozmamak adına açıklamayacağım. Değerli Yazarımız Figen Hanım ın kitabını çıkardıktan sonra Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezindeki Şiir Sergisini ve Çıkaracağı Kitabı için yapacağı imza gününü iple çektiğimi belirtmek istiyorum.

Aydının Sorunu Dış Göç

Değerli Dostum Hukukçu Avukat Mustafa Niyazi Özlü ile sohbet etme imkanı buldum. Kendisine sordum Sence Aydının en Büyük Sorunu Ne ?

Mustafa Bey ise Aydının en büyük sorunu Dış Göç dedi.

Biraz açarmısın dedim?

Aydınlıyım ve Aydında yaşıyorum fakat Aydında Aydınlı bulmakta zorlanıyorum. Aydın çok güzel bir şehir ki Aydına dışarıdan gelen yerleşiyor. Aydında Aydınlı bulmak zor hale geldi dedi.

Değişik bir bakış açısı sergileyen Arkadaşım Mustafa Özlü ye destek olarak şu cümleyi kurmak istiyorum.

Aydın Türkiyedeki işsizilik oranlarının en fazla olduğu iller arasında. Bilindiği gibi Giresun ve Yozgat örneğini de verebiliriz bir ilde işsizlik varsa Göç almaz, Nufusu artmaz hatta azalır ama Aydın ilimizin genellemeye sığmayan değişik bir tarzı var. Bence bunun nedenlerinin araştırılması kaydadeğer bir konudur.

İl Müdürümüz

Aydında hizmetleriyle ön plana çıkan Çok Değerli bir İl Müdürümüzü ziyaret ettim. Kendisiyle her zamanki gibi çok samimi bir şekilde sohbet etme imkanı bulduk. Kendisine buradan sevgi ve saygılarımı gönderiyor, hizmetlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Hakan Kaya dan İnciler

Değerli Arkadaşım Şapıldak Cafe Bar ın İşletmecilerinden Hakan Kaya ile samimi sohbet etme imkanı buldum. İşletme çalıştırmanın herkesin harcı olmadığını belirten Hakan Kaya işletmelerin Başarılı olabilmeleri için her işin püf noktasını bilmek gerektiğini ve istikrarlı olmanın gerektiğini belirtti.

Acıktım Aperatif Açıldı

Aydında Acıktım Aperatif ve Battalbey Çiğköfte Bayiliği açıldı. Değerli Abim Hüseyin Yazılıtaş ın açmış olduğu Aperatif salonuna ticari hayatta başarılar diliyorum. Adnan Menderes Bulvarı üzerinden bakıldığında Şapıldak Cafe Bar ve e5 Cafe Bar ın sokağında açılan Acıktım Aperatif ve Çiğköfte ye bol kazançlar diliyorum.

Karadeniz Kargo

Bilindiği üzere Ülkemizde birçok Kargo firması var ancak Karadeniz Kargo nun farkı var. Karadeniz Kargo Genel Merkezi Aydında kurulan ilk ve tek Kargo Şirketidir. Böyle bir firmayı Aydınımıza kazandıran Rasim Kılıç daha önceden Cargotürk Aydın Acentesiydi ve Cargotürk kapandıktan sonra Karadeniz Kargo yu kurarak kendisi acentelik vermeye başladı. Aydın Ticari hayatında Girişimci ruhuyla örnek vasıf taşıyan Rasim abime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Cadde Cafe

Aydının önemli mekanlarından Cadde Cafe kaliteli hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Osman Kodalak ın işlettiği Cadde Cafe güleryüzlü personeliyle de farkını hissettiriyor. Son dönemde sıkça tercih ettiğim Cadde Cafe ve İşletmecisi Osman Kodalak a başarılarının devamını diliyorum.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 809 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim