• Aydın31 °C

Mehmet PALA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet PALA / Köşe Yazarı

AYDININ ÖZLEMİ DANIŞMANLIK HİZMETİ YAPMAK MI?

31 Ekim 2011 Pazartesi 17:53

Önce Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yılını kutlar, sonsuza kadar devamını dilerim.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının stadyum kutlamalarıyla, resmi geçitlerin ve Balo yapılmasının iptali hakkında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı üçlüsünün müştereken bu konudaki iptal kararının yerinde bir karar olduğuna dair kanaatimi belirteyim.

Daha önce 1948 yılında İsmet İnönü Cumhurbaşkanı iken bir tren kazası nedeniyle, Daha sonra da Bülent Ecevit başka bir nedenle Başbakan iken törenlerin iptaline karar vermişlerdir. Van depreminde kaybettiğimiz 600'ü aşkın, 2000'i yaralı vatandaşlarımızın acısı sonucu alınan törenlerin bir kısmının iptali Cumhuriyet düşmanlığı değil.

Gelelim başlıktaki konumuza;
Mart 2009'da yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkan'ı seçilen Özlem Çerçioğlu, Aydını'ın ÖZLEM'i   sloganı ile propaganda yaparak seçimleri kazandı. Kendisi ile oturup konuşmuşluğumuz, tanışmamız yoktur. Sadece bazı açılışlarda tokalaşma ile tanıdım. Bir de CHP son Merkez İlçe kongresinde kendisini izledim. Hırslı, örgütçü ve mert tavırlarını gözlemledim.
Şimdiye kadar hiç bir mecliste, sohbette kendisi hakkında eleştirel sözlerim olmadı. Hatta aynı partili arkadaşlarına karşı savunmalarım da oldu. Bunun nedeni Belediyede ki yakın çalışma arkadaşlarını önceden çok iyi tanımış olmam. Altan Güney, İbrahim  Gürdal, Kamil Kaya, Uğur Alkanlı ile dürüst bir Belediye imajı oluşması.

Geçen hafta Aydın Baro salonunda, çoğunluğu Özlem Başkan ile aynı siyasi görüşleri paylaşan Avukatların çoğunlukta olduğu bir sohbette, Kalp şeklinde iki sayfa üzerinde Aydın Belediyesi ve AYBA amblemleri var. Yaptığı hizmetleri sıralamış...... Hukuk Danışmanlığı ve Berber'lik aklımda kalanlar.

Avukatlık Kanunu 35. Maddeye göre Hukuk Danışmanlığı Baro'ya kayıtlı Avukatların yapabileceği bir görev. Kargaşa yaratan bu Hukuk Danışmanlığı veya başka bir danışmanlık, Özlem Başkan'ın seçim bildirgesinde yok. Bu konuda en azından Baro ile görüşüp doğru bir karar alabilirdi.

Özlem Hanım çok iyi propaganda yapabiliyor. Ekibindeki çok kaliteli çalışma arkadaşlarından öncelikle çok iyi Danışmanlık Hizmeti alabilir.

Hatalarda ısrar ederse; Propagandanın fazlası ve hatalısı geri teper, Özlem de biter.
Bir - İki yıl sonra seçim var. Panik yok.
 

Bu yazı toplam 1325 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim