• Aydın20 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydınspor 1923 Maçında Emniyet in Taaa...

14 Eylül 2011 Çarşamba 00:49

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımı geçtiğimiz haftasonu Aydın Adnan Menderes Stadyumunda oynanan Aydınspor 1923 ile Üsküdar Anadoluspor arasında yapılan, 3. lig karşılaşmasının hemen maç bitiminde meydana gelen, Üsküdar Anadolu Basın Meydan Savaşı üzerine yazacağım.

Aydınımızın son dönemdeki medarı iftarı Aydınspor 1923 maçlarını takip etmeye çalışıyorum. Bı kapsamda Pazar günü maça gittim. Öncelikle Şampiyonluğa oynayan Aydınspor 1923 ve Üsküdar Anadolu takımları vasat bir oyun sergiledi. Ben İlk yarısı 0 - 0 biten maç için arkadaşlarıma bu ne biçim maç, bu maçta gol olursa şans golu olur, yoksa iki takımda halinden bezmiş dedim.

Aydınspor Galip

Derken Aydınspor 1923 takımımız 87. dakikada golünü attı ve bizleri mutlu etti. Maç Aydınspor 1923 takımımızın 1 - 0 üstünlüğü ile sona erdi.

Savaş Çıktı

Birde ne görelim Üsküdar Anadoluspor lu Yönetici ve Futbolcular ile Aydınspor 1923 ün sevinç gösterisini kamuoyuna aktarmaya çalışan saha içinde görevli Aydınlı Gazeteci arkadaşlarımız yumruklaşıyordu.

Savaş Dakikalarca Sürdü

Dakika 1. aha noluyo kavga çıktı, o yumruğu yedi, kaleci napıyor önüne geleni yıkıyor, bu Erdal değil mi? Eray da orada.. ( Seyirci Konuşmaları ) Bu arada yumruklaşma ve Tekmeler havada uçuşuyor...

Dakika 3. kavga eden grup yaklaşık 100 kişilik meydan savaşına dönüşmüş ( Kendimi Döğüş Kulübü Filmine Gelmiş gibi Hissettim ) ,derken Yeniasır Muhabiri Erdal Karakavukoğlu yere yıkılmış kalabalığın arasında kalmıştı.

Dakika 5. Bizler ve Trübündeki taraftarların aklına Polis in Nerede olduğu geldi. Baktık ki Trübünlerin önünde o kocaman tel örgülere rağmen yüzlerce Polis Memuru sırtları olaya dönük biz taraftarla doğru bakıyorlar. Aydınspor 1923 Taraftarı birden bağırmaya başladı ne işiniz var burada, içeride adamları linç ediyorlar diye toplu olarak bağırmaya başladılar.

Dakika 7. Enmiyet Mensupları taraftarın tepkisiyle bir anda Maçın oynandığı çim saha girişine yöneldiler ancak Saha nın içine girmeye muvakkak olamadılar çünkü emri Müdürleri değil taraftar vermişti.

Dakika 10. yaralılar yerde, birileri arkadaşları tarafından teskin edilmeye çalışılıyor, ufak gruplar halinde tekme tokatlarda son demlerini yaşıyordu.

Dakika 13. Aydınspor Taraftarı, Üsküdar Anadoluspor lu Yönetici ve Futbolculara tezahurat ile tepkisini gösteren Aydınspor 1923 taraftarına doğru koşan Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Tevfik Atatekin i gördük. Seyircilere susun, Ceza alıcaz, yeter diye hareketler yaptı. Ancak Aydınspor 1923 taraftarları arasından Teknik patron Tevfik Atatekin i pek umursayan olmadı. Çünkü canları yandı, Aydın ın Çocukları, Aydın ın Stadyumu, Aydın Adnan Menderes Stadyumunda dayak yediler.

Emniyet Müdahalede Gecikti

Benim merak ettiğim en az 10 Dakika boyunca, çim saha üzerinde, en az 100 kişilik grubun birbirine girdiği dönemde, saha içindeki emniyet güçlerinin yetersiz olduğu belli olduğu halde Aydınspor 1923 Maçındaki Emniyet in Taaa Seyircinin önünde, 'Nazilli bardağı gibi dizilmiş' olaydan bihaber gibi davranması beni şaşaırttı.

Kimse orada böyle bir kavga beklemiyordu ancak Emniyet in asıl görevi Önleyici Hizmetler vermesidir. Ancak dakikarca binlerce seyircinin önünde Aydının çocuklarının dayak yemesine göz yumulan bir ortam vardı.

Can kaybı Olabilirdi, Önlem Alınmalı..

Orada öyle bir ortam vardı ki, can kaybı olması çok muhtemel bir durumdu. Allah korusun eğer orada bir vatandaşımız canını kaybetseydi şuan ki mevzu çok daha etkin gündende olacaktı. Ben diyorum ki bunu gündeme taşımalıyız ki bir daha böyle hatalar olmasın, canlar yanmasın.

Geçmiş Olsun Meslektaşlarım

Buradan bir kamu hizmeti görevi gören Aydınlı Basın Mensupları Aydın Yeniasır Muhabiri Erdal Karakavukoğlu, Aydın Yeni Kroba Muhabiri Eray Ekşi başta olmak üzere bütün Aydın Basınına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum...

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 580 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim