• Aydın19 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

AYDINSPOR A SAHİP ÇIKALIM...

20 Şubat 2009 Cuma 23:10

Aydınspor son günlerde zor günler geçiriyor. 17 Futbolcusunun takımla antrenmana çıkmaması üzerine büyük bir kriz yaşayan Aydınspor camiası tüm Türkiye basınına malzeme verdi ve Aydınımızın prestiji sarsıldı. Bunun sorumlusu kim ise cezasını çekmeli…

Aydınsporlu 17 Futbolcu Aydınspor u küme düşürmek için düğmeye bastı. Ama neden? Yerel Televizyon kanalına çıkan Aydınsporlu Futbolcular Aydınspor Başkanı Naci Yeşilyurt başkanlığı bıraksın kulübü Aydın Valisi Mustafa Malay a teslim etsin yoksa Aydınspor küme düşecek diyorlar. Bu şartlarda 17 futbolcusu olmadan Aydınspor küme düşecektir ama Başkana sen Vali Beye anahtarı teslim et biz oynayıp takımı şampiyon yapalım diyen futbolcular var. Böyle saçmalık olmaz.

Benim anladığım kadarıyla bu 17 futbolcu bu tavırları ile Aydınspor yönetiminin görevine son verileceğini zannetmişler ve birliktelik sağlamışlar. Birincisi bu gücü nereden alıyorlar bunu merak ediyorum…

 Aydınspor kulübünü küme düşürme ile karşı karşıya getiriyorlar ama Kulüp yönetimi dimdik ayakta duruyor. Birde 2 Mart 2009 günü yani 10 gün sonra Aydınspor kulübünün Genel Kurulu var. Demek ki Aydınspor kulübüne başkanlık yapabilecek yeni bir Başkan adayının da Naci Yeşilyurt tan başkanlık koltuğunu seçimle genel kurulla alabilecek güçü yok ki sen anahtarı Vali Beye teslim et başkanlıktan istifa et denebiliyor.

Ayrıca yaşananların maddi sebeplerden gerçekleştiğini düşünmüyorum. Aydınspor u yüz üstü bırakan 17 futbolcudan 4 tanesinin hiçbir alacağı yok. Alacağı olmayan bir futbolcu takımı neden yalnız bırakır.

Bazı Aydınsporlu futbolcular bu hafta oynanan Ispartaspor maçında Ispartaspor gol atınca nasıl sevinip alkışlayabiliyorlar onu da anlamakta zorluk çekiyorum.

Futbol kulüplerinde Başkanlar Genel Kurulla gelir Genel Kurulla gider. Birkaç Futbolcunun Teknik Direktör Seçme, Başkan Seçme ve Yönetim seçme hakları yoktur.

 Değerli Dostum Aydınspor Genel Sekreteri Avukat Niyazi Mustafa Özlü vasıtasıyla Aydınspor Başkanı Naci Yeşilyurt, 2. Başkan Erdem Özcan ve diğer yöneticilerle görüşme sohbet etme imkânı buldum. Ve Aydınspor Yönetim kurulunu samimi buldum.

Aydınspor gibi şanlı tarihi olan bir kulübün yükünü omuzlarına almış bir yönetim kuruluna Aydın camiası sahip çıkmalıdır. Varsa daha iyi yönetebilecek bir grup buyursun 2 Mart taki seçimlerde aday olsun. Ve Aydınsporu daha güzel günlere taşısın. Ama yoksa o zaman Aydınsporun başında kim varsa ona sahip çıkılsın. Aydınspor kimsenin tapulu malı değildir. Aydınspor Aydın Halkına malolmuş bir marka kulüptür.

Ben düşünüyorum ki en az 5 futbolcumuz geriye dönüp Aydınsporun başarısı için ter dökmeye devam edecektir. Ve Aydınspor bu kötü gidişinden çıkarak Ligde kalmayı başarabilecektir. Buradan Aydın daki sivil toplum kuruluşlarına, Aydın Belediye Başkan Adaylarına ve Milletvekillerine sesleniyorum. Aydınspor a sahip çıkalım. Gereken desteği verelim…

Bu yazı toplam 855 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim