• Aydın19 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydınspor ve Aydınspor 1923

20 Aralık 2010 Pazartesi 20:33

Değerli okularımız bugünkü köşe yazımı Aydınımızın iki güzide takımı Aydınspor ve Aydınspor 1923 e ayırdım.

Bilindiği üzere Aydınspor hep vardı ve önemli şanlı dönemlerinden bu yana iyisiyle kötüsüyle birçok aydınlının anılarında bulunan bir takım. Maalesef yapılan yanlışlardan dolayı Amatör lig e kadar düştü. Sonra ne oldu Aydınspor un borçları olduğu için Aydın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ticari zekasını kullanarak Aydın Belediyespor u Aydınspor 1923 yaptı. ve Aydınspor umuz 1923 ismi eklenerek Amatör ligde değil Bölgesel Amatör ligde mücadele etmeye başladı.

Şuan itibariyle Aydın Belediyespor dan bozma Aydınspor 1923 Bölgsel Amatör ligde Aydınımızın gururu olmaya ve de lider durumda maçlarına devam ediyor. Bunda emeği geçen Başta Aydın Beediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu sonra Aydınspr 1923 Başkanı Ahmet Gümüş ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve bu başarının devam etmesini arzu ediyorum.

Şimdi gelelim eski yılların Aydınspor una.. Herkes in sahip çıkanının olmayacağını tahmin ettiği Aydınspor amatör lige de düşmüştü. Trilyonlarca da borcu da vardı. Ancak Ödenir Ekmek Fırınının sahibi ve 29 Mart Seçimlerinde Ak Parti den Aydın Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Murat Ödenir Aydınspor a sahip çıktı. Her ne kadar ilk haftalarda bocalama yaşansada haftalardır galibiyeti seriye bağlayan Aydınspor Amatör ligde iddialı bir konuma doğru ilerliyor.

Futbol öyle birşeydir ki taraftar olarak herkes sahip çıkar. Fakat yönetim tarzı bakımından hep belirli grupların elinde olmuştur. Bu yönüyle Aydınspor 1923 Aydın Belediyesine yakın bir grup işadamı tarafından yönetilmektedir. Aydınspor ise Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ve Başkan Murat Ödenir in çevresi tarafından desteklenmektedir. Burada şu şunu destekliyor bu bunu destekliyor kavgası yapılmamalıdır. Ben İnanıyorum ki Başarılı olacağına inanıldığı zaman Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Aydınspor a destek olacağı gibi Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ta Aydınspor 1923 için elinden geleni yapacaktır. Burada önemli olan Aydının kazanmasıdır.

Bakınız şuan Aydınspor 1923 Bölgesel Amatör Ligde lider ve Aydınımızı en iyi şekilde temsil etmektedir. Aydınspor da Amatör Süper Ligde Aydınımızı iyi bir şekilde temsil ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl Aydınspor 1923 ü 3. Lig de Aydınspor uda Bölgesel Amatör Ligde görürüz.

Aydınımızın bir Aydınspor u vardı şuan bereketlendi 2 Aydınspor oldu, en önemlisi de Aydınlının eskisi gibi futbol aşkı, şevki tekrar yerine gelmeye başladı.

Aydınspor ve Aydınspor 1923 Başkanları, Yönetimleri, Teknik Heyet, Futbolcular başta olmak üzere emeği geçen kim varsa hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Aydın Futbolunda 2 tane zevk veren Aydınspor olduğu için.

Hoçakalın ..

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 850 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim