• Aydın41 °C

Ali NARİN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali NARİN / Köşe Yazarı

BALYOZ DAVASI VE MİLLİ İRADE SENDROMU

23 Eylül 2012 Pazar 19:34

BALYOZ DAVASI VE MİLLİ İRADE SENDIROMU

"En kötü demokratik idare, en iyi yapılmış ihtilal idaresinden daha iyidir!" Alparslan TÜRKEŞ

Türkiye 153 yıl önce 1859 de eylül ayında başlayan ilk ihtilal KULELİ VAK'ASI bilinir devlete çöreklenmiş bu art niyet inşallah balyoz davası ile son bulur halkın egemenliği dikkate alınır milli irade sivil otorite ile tescillenmesine vesile olur.

2011 haziranında yapılan seçimrde BDP destekli 6, CHP destekli 2 ve MHP’den de 1 toplamda 9 kişi seçildi.

Bu kişiler bilerek Genel Başkanlarının icazetiyle mahkemelerde yargılanmalarına rağmen zorla dokunulmazlık zırhı verilmek istendi.

Özellikle MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tutuklu olan bu beylerin tutukluluğu güya milli iradeye saygısızlıkmış. Asıl milli iradeye saygısızlığı Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştır. Bu vekiller tutuklu olduğu halde yanlış ve desteksiz propagandalarla hem MHP hem CHP ye gönül veren ve diğer seçmenleri ve partililerin il ve ilçe yönetimlerini kandırarak zorla seçilmeleri sağlanmıştır. Şimdilik CHP ve BDP yi bir kenara bırakıyorum gerek diğer davalar gerekse balyoz davasında gerekçeli karar yazıldıktan sonra yazacağım.

Gelelim balyoz darbe planı davasına; dava gerekçeli karar açıklanmak üzere karar verildi. Özetle bu davanın İlk duruşması 16 Aralık 2010’da başlanan BALYOZ DARBE PLANI DAVASI 21 eylülde 2012 de bitti. 19 Temmuz 2010'da İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi İstanbul Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ergün, Murat Yönder, Süleyman Pehlivan ve Ali Haydar'ın hazırladığı iddianameyi kabul ederek tamamı asker 196 kişi hakkında dava açtı. 968 sayfalık iddianamede sanıklara "Türkiye Cumhuriyeti yürütme organını cebren ıskat ve vazife görmekten cebren men etmeye teşebbüs etmek" suçlaması yöneltildi. Fakat eski TCK'nin 61/1. maddesine dayanılarak "eksik teşebbüs" nedeniyle cezalarda indirim yapılması istendi ve her sanık için 15 yıldan 20 yıla kadar hapis talep edildi. ve İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri'de görülen 250'si tutuklu 365 sanıklı ''Balyoz Planı'' davasının 108'inci duruşmasında mahkeme heyeti kararını hükme bağladı.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Merhum Genel Başkan Sayın Alpaslan Türkeş'in şu sözünü unutmuşçasına...

"En kötü demokratik idare, en iyi yapılmış ihtilal idaresinden daha iyidir!" ihtilal'ler ve darbeler konusundaki hassasiyetini görmezden gelerek hala darbe düşünen ve bu konuda ceza alan engin alanın arkasında olduğunu yüzü kızarmadan söylemektedir.

Sanırım yeni bir rahatsızlık türedi bu rahatsızlık Sayın Bahçeli Sayın Kılıçdaroğlu ve bazı yandaş kalemlerde zuhur etti. Hepsi aynı nakaratı kullanıyor sanırım bu rahatsızlık milli irade sendromu downsendromu gibi...

Gözün aydın Türkiye 153 yıl önce 1859 de eylül ayında başlayan ilk ihtilal KULELİ VAK'ASI bilinir devlete çöreklenmiş bu art niyet inşallah balyoz davası ile son bulur halkın egemenliği dikkate alınır milli irade, sivil otorite ile tescillenmesine vesile olur..

www.aydinozel.com Ali NARİN Köşe Yazarı 

Bu yazı toplam 1533 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim