• Aydın30 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Başbakan Erdoğan ve Yalakaları

15 Ağustos 2011 Pazartesi 23:11

Değerli okurlarımız bilindiği gibi Ak Parti 10. yılını kutladı.

 

15 Ağustos günü ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan farkı her zaman ki gibi kendini gösterdi.

 

Bugünkü konumuz Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan başımızda olmasaydı bu ülke ne yapacaktı, bu konu hakkında yazacağım.

 

Öncelikle hangi görüşten ya da fikirden ya da düşünceden olursa olsun Başbakan Erdoğan ın liderliği ülkemiz açısından tartışmasız bir gerçektir.

 

Bunu bilelim…

 

Bugün kızacağım biraz…

 

Kimlere mi?

 

Başbakan Yalakalarına..

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye; Başbakan Erdoğan Başkanlığında Dünya da ilk defa Olimpiyatlara adaylığını açıkladı ve protokol imzaladı.

 

Yapılan Protokol töreninde Başbakan gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

 

Ancak bir gazeteci Meslektaşımız Sayın Başbakan dan izin alarak Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç a da bir soru yöneltti.

 

Türkiye’nin ilk Gençlik ve Spor Bakanımız ağzı iyi laf yapan Suat KILIÇ ise 5 dakikalık konuşmasının 4 dakikasını Başbakan Erdoğan a teşekkür ederek geçirdi.

 

Başbakanımız bana şunu şunu şunu talimat verdi bende takip ediyorum dedi.

 

Değerli okurlar yalakalık iyidir ancak fazlası zarar verir, Başbakan Erdoğan ın da bu konuşmadan rahatsız olduğunu yüz ve mimiklerinden anlamamak mümkün değil…

 

Dün Ak Parti nin 10. yıl kutlamaları kapsamında İftar yemeğindeydim, Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya uzunca bir konuşma yaptı.

 

O da Sayın Başbakan dan başladı sonra Sayın Başbakan dan bitirdi. 10 yıla Ak Parti icraatlarından çok Sayın Başbakan ı anlattı.

 

Birde 2008 miydi tam hatırlamıyorum ben Ak Parti Gençlik Kollarındayken şuan ki Ak Parti Aydın Milletvekili o dönemin Eski Milletvekili Semiha Öyüş gelmişti gençlik kollarına davetli olarak.

 

Semiha Hanım da Başbakan ile şu geziye gittim, Başbakan bana şunu dedi, Bize saatlerce Başbakan çok süper birisi diye anlattı.

 

Ben Başbakan ın anlatılmasına karşı değilim, hatta bakın benim bu yazımda Başbakan ve Yalakaları üzerine kurulu bir yazı…

 

Birisi Türkiye’nin ilk Gençlik ve Spor Bakanı işinin uzmanı değilse, Başbakan talimat versin diye görevini yapacaksa o koltuğu derhal bıraksın. Çünkü bu ülkenin ağzı iyi laf yapan içi boş bakanlara ihtiyacı yok…

 

İkincisi ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı yani Başbakan Erdoğan’ın A takımından birisi..

 

Ak Parti Hükümetlerinin ve kendisinin çalışmalarını anlatarak partililere ilham verebilirdi ancak göremedim.

 

Üçüncüsü ise Ak Parti Aydın Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olmuş bir büyüğümüz, kendileri ülkeye ettikleri hizmetten bahsedeceklerine Başbakan ın ne kadar iyi, büyük ve kudretli bir lider olduğundan bahsediyorlar. Kendilerine de Saygılarımı sunuyorum.

 

Demek istediğim şu; benim gibi Aydında ki basit bir yazar !!! , Başbakanımızla 1 kere görüşse onu 40 yerde anlatıp yalakalık yapsa anlarım.

 

Ancak Ak Parti ya da Hükümetin 2. adamı konumundaki bu Beyefendi Ya da Hanımefendilerin Sayın Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gibi Yada Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç gibi Yada Meclis Başkanı Sayın Cemil Çiçek gibi görev bilinciyle görevlerinin başında bir maestro gibi çalışmalıdırlar yoksa tarihten silinmeye mahkum kalacaklardır…

Bu yönüyle Ak Partili büyükler, küçükler her kim olursanız olun, Ak Partili olmanın bilinci Başbakan a yapılan yalakalıktan geçmiyor, görev bilinciyle hizmetlerin anlatılmasından geçiyor…

www.aydinozel.com   Adnan Aytaşkın  Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 881 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim