• Aydın31 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

BAŞBAKAN MECLİS GRUBUNDAN MISIR TAHRİR MEYDANINA SESLENDİ

07 Şubat 2011 Pazartesi 00:32

Başbakan Erdoğan, Grup toplantısında, mısıra seslenirken TÜM İNSANLIĞA DA MESAJINI verdi. Gideceğimiz yer,2,5 m2 lik bir çukur.Yanınızda sadece kefen bezi var.

BAŞBAKAN  ERDOĞAN  ,MISIR TAHRİR MEYDANI’NDA

 

         Hakan Albayrak.Yenişafak.02.02.2011. yazısından.

 

               “ Dış işleri bakanı Ahmet davutoğlu’nun TUNUS ve MISIR ‘daki devrim hareketleri-  ne ilişkin müsbet açıklamaları arap sokaklarında yeterince yankı bulmadı.

 

…….. ….Başbakan  Erdoğan dün AK Parti  meclis grubu’nda öyle bir konuşma yaptı ve o konuşma  kahire tahrir meydanında  hemen makes buldu.  Meydanı dolduran  bir milyon rejim muhalifi “Erdoğan,Erdoğan” diye slogan attı.”

 

………….Grup toplantısındaki konuşmadan  birkaç bölüm.  Lütfen iyi okuyalım...  Sadece mısır’a değil!!!! Tüm dünya insanlığına…..Bu arada tabii size de haykırmış olabilir. Her nerede olursanız olun.   Onun yolundaysanız dikkat edin , takip edin.)  (1 DK.)

 

“…….. ..Ak parti grubu, tüm dünyada mazlumların sesi olarak tarihe ismini yazdırmıştır.Şunu çok iyi anlamak durumundayız:   Tarihte baskıyla,  sindirmeyle, korkuyla ayakta kalmayı başaran hiçbir yönetim yoktur.

             

                 Tarihin her döneminde er ya da geç insanlık onuru bütün zincirleri kırmış,bütün duvarları yıkmış,mazlumun ahı aheste  de olsa çıkmıştır……

                

                Halk’a gözünü , gönlünü veya kulağını kapatan yönetimler uzun ömürlü olamazlar.  Halkın hiçbir özlemi,  hiçbir çağrısı karşılıksız kalmaz.  Halka rağmen hiçbir iktidar ayakta duramaz. Devlet halk içindir,  halkın  varlığıyla, iradesiyle, desteğiyle anlam kazanır.Biz  kendimiz için ne istiyorsak, dostlarımız  ve kardeşlerimiz  için de aynısını istiyoruz.

         

  ……    ...k’e, çok samimi bir tavsiyede,çok içten  bir uyarıda bulunmak istiyorum: Bizler faniyiz.  Kalıcı değiliz.Her birimiz ölecek ve geride bıraktıklarımızdan dolayı sorgulanacağız..  Hepimizin gideceği yer iki metreküp çukurdur. Hepimiz gelip geçiciyiz.  Baki olan gök kubbe altında hoş seda bırakmaktır.Saygıya  anılmaktır, rahmetle yadedilmektir.

              

             Yarın öldüğümüzde,hocaefendi  gelip :” cumhurbaşkanı,başbakan, devletbaşkanı ,bakan niyetine” demeyecek.’ER KİŞİ’ niyetine diyecek.Seninle gelen sadece kefen olacak. Hem vicdanımızın sesine ,hem halkımızın sesine kulak verelim.

       Onların bedduasına veya hayır duasın hazır olalım.Onun için diyorum ki,halkın haykırışına,son derece insani taleplerine  kulak verin, kulak verelim.Halktan gelen değişim arzusunu hiç tereddüt etmeden karşılayın.

       

             Açık söylüyorum,  İSTİSMARCILARA,   KİRLİ ODAKLARA,……..ÜZERİNE KARANLIK PLANLARI OLAN  KESİMLERE  FISAT VERMEDEN,…….HUZURU ADINA ÖNCE  SİZ ADIM ATIN. 

              BU GÜNÜN DÜNYASINDA   ÖZGÜRLÜKLER ARTIK ERTELENEMEZ….. GÖZARDI EDİLEMEZ…”

           

           Sayın okuyucularım,  Sosyal adalete önem veren, Muhafazakâr Demokrat bir kişi olarak, bu adamı sevmemek olmaz, güvenmemek de olmaz. Seviyor ve güveniyorum.

          Ancak dostlara,      Dost bildiklerime  de  sesleniyorum.  Nerede ve Hangi sorumluluk ta olursanız olun. Tayyip Beyin bu söylediklerine hatırdan çıkarmayın.  Bu sözlere AYKIRI davrananlar için azap vardır.   Halkın Bedduası vardır.    Siyaset yapıyoruz diye yanlış yapma lüksünüz,  lüksümüz yoktur.  Yoksa Bu güzel insana ve de onun sevdiklerine zarar verirsiniz . buna  hakkımız yok. Aman  ha , işe zora sokmayın.

            İşin özü, kısa  kelâmı, GELİN DOSTLAR BİR OLALIM/  İŞİ KOLAY KILALIM.   SEVELİM   SEVİLELİM./DÜNYA KİMSEYE KALMAZ. Saygılarımla,  Selamlarımı sunar. Her şey  istediğiniz gibi olsun, Hayırlısı olsun  diyorum.

Şuayip YEGEN 07.02.2011 

Bu yazı toplam 681 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim