• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Başbakanlık Yan Gelip Yatma Yeri Değildir

21 Ekim 2011 Cuma 01:01

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımı her şehit geldiğinde ülkemizin ana gündemi olan ancak bir müddet sonra tekrar normalleşen terör Sorunu üzerine yazacağım.

30 Küsur Şehit Verdik
 
Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde önce Bitlis Güroymak ta Polis imize ertesi gün ise Hakkari Çukurca Kekliktepe Sınır Bölgesinde yapılan PKK sadırısı sonucu 2 günde 30 kusur şehit verdik.
 
20, 30, 40 Yıl Oldu

Çocukuğumuzdan beri duyuyoruz 20 yıldır terör var, 30 yıldır terör var şimdi bu son saldırılardan sonra ise 40 yıldır Türkiye Terör belasıyla uğraşıyor diye duymaya başladık.

Üzülerek şunu belirtmek istiyorum ki yıllar geçtikçe terör örgütü PKK nın ülkemiz üzerindeki etkisi daha da artmaktadır.

Devlet Güçlendikçe Terör Azmaktadır
 
Türkiye Cumhuriyeti Devlet olarak ne kadar güçlenirse terör azmaktadır. Yani ülkemizde terör ün azaldığı dönemdeki ülkemiz hükümetlerinin Devlet kudretini gösteremediği sebebinden dolayı terör azaldı görülmüştür. Bu tutum Terör ü gelen şehit sayısıyla eşit tutan zihniyet için geçerlidir.
 
Terör Örgütü Sadece Dağda Değildir

Ancak gerçek bu değildir, Terör Örgütü sadece dağda değildir. Şehir yapılanması dağdaki durumundan daha tehlikelidir. Her geçen gün Türkiye Cumhuriyeti ni içten parçalamaya hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Kararlılıkla Devam Edeceğiz i Duymaktan Bıktık
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan benim bildiğim gerçekleri bilmiyor mu ? Neden bu saçmalaıklar hala devam ediyor anlamakta zorluk çekiyorum. Ne zaman çok sayıda şehit sayısı gelse Mücadelemiz devam edecektir, kararlılıkla devam edeceğiz, Silah bırakmamız mümkün değildir gibi saçma sapan cümleler duymaktan bıktık artık.
 
Holding Yönetir gibi Devlet Yönetilmez
 
Hayır Sayın Başbakan siz bu terör örgütü konusunda ülkeye faydalı işler yapmıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devlerini Holding yönetir gibi güçlendiriyorsunuz ancak Holding işçisi misali Türk vatandaşlarının, halkımızın çektiklerini sizler bilmiyorsunuz? Bilsenizde umurunuzda değil !!!
 
Şehit gelince Uçaklar Dağları Bombalıyor

Ne zaman şehit gelse uçaklar kalkıyor dağları taşları bombalıyor, devlerimiz in gücü yerindedir izlenimi veriliyor yıkılmadık ayaktayız edebiyatı yapılıyor ama sizi samimi bulmuyorum Sayın Başbakan..

Teröre T.C. nin Gücü Neden Kullanılmıyor
 
Devletimizin gücünden şüphemiz yok ancak bu gücü kullandığınız yerler ve kullanmadığınız yerler var. Anlayamıyorum neden Terör örgütüne karşı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücü Kudreti kullanılmıyor, gösterilmiyor bana bunu anlatın.
 
Ne zaman Şehit Gelse  Sınır Ötesi Konuşuluyor

Sınır Ötesi Harekat yapılmaya başlanıyormuş şehitlerimiz gelmeden neredeydiniz, Dışişleri tüm gücünü seferber ediyormuş, Terör saldırısı olana kadar neredeydiniz Sayın Dişişleri Bakanım Ahmet Davutoğlu. Sınır Ötesi Harekat demek yine Şehit gelecek demekdir. Şehit gelir, Şehit gelmezse oraya vatan denmez ama şehit in ne uğruna gittiği ne kazandırıp kaybettirdiğini de bilmek gerekir. Bu mantıkla ülke şişirilmiş balon gibi birgün patlarsa kimse şaşırmasın.

Yıllardır ülkemizde şehitler geliyor ancak ülke hep kaybediyor, hiç azalmıyor hep artıyor bunu bana açıklayın değerli dostlar...

Cemil Çiçek Anayasa Derdinde
 
Değerli TBMM Başkanımız Cemil Çiçek te sağolsun bu meclis Anayasa yapar, yetkiside vardır diye boş boş konuşuyor herkesin acısının olduğu şu dönemde. Anayasa yapınca terör bitecek mi sayın Cemil Çiçek bana bunu anlatın ?
 
Aynı Kanunla Aynı Suçla farklı Cezalar

Bizim ülkemizde değil mi aynı kanunla aynı suçla farklı kararlar alınan, farklı cezalar yiyen insanlarımız...

Anayasa değişse ne olur değişmese ne olur önemli olan zihniyet değişecek, eğitim geliştirlecek, öğretim demiyorum bilinçli insanların bulunduğu yanlışlara dur diyebilecek vatan evlatları artmalıdır artık ülkemizde. Sindirilmiş, pısırık yetişen nesillerle bu işler olmaz. Ancak kimse kusuraa bakmasın Türkiye Cumhuriyet Devlerimizin gidişatı bunun dışında değildir.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İntikam Alacakmış
 
Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül dedi ki İntikamımız Çok Büyük Olacak !!!

Bu bir gaflettir bu bir Cumhurbaşkanının yapacağı açıklama değildir. Tamam anladım elinizi taşın altına koymuyorsunuz ama böyle dalga geçer gibi açıklama yapmayın en azından.

Kiminle Savaşıyorsun Sayın Cumhurbaşkanım, İntikamı kimden alacaksın çok merak ediyorum. Senin ülkene senin karakoluna senin askerine adamlar hemde eş zamanlı saldırı gerçekleştiriyor, sonrada elini kolunu sallaya sallaya defolup gidiyorlar ondan sonra sizde İntikam alacağız diyorsunuz....

İntikamı Kimden Alacaksınız
 
Kimden alacaksınız, muhatabınız kim, İntikam kelimesi halkı biribirine düşürecek kaosa yol açmaktan başka hiç bir işe yaramaz. İntikam mı alacaksınız Hadi Abdullah Öcalan duruyor elinizde asın, elektirk verin ya işte neyaparsanız yapın örgüt başına dokunun hadi. Azıcık acılarımız hafiflesin. Ama siz onu beslemekten başka ne yapıyorsunuz ki ??? Hadi İntikam alın çok merak ediyorum kimden alacaksınız ??

Siz intikam alcaksınız diye Kandil e asker gönderip yeni şehitlerin gelmesi ise intikamı Askerlerden Şehit Ailelerinden almış oluyorsunuz bunu da belirteyim.

Sonuç Alınana Kadar Operasyonlar Sürecekmiş
 
Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ki sonuç alınana kadar operasyonlar devam edecek. Cümle güzel umut veriyor da benim merak ettiğim şey Sayın Başbakan ın aklındaki sonuç nedir ?? Bekleyelim görelim kaç gün kaç hafta geçecek herşey normale dönecek ama Sayın Başbakanımız ın Sonuç dediği Terör ü ne azaltacak nede bitirecektir. İnşallah yanılırım...
 
Başbakan CEHAPE MEHAPE İle uğraşıyor

Sayın Başbakanımız çıkıyor televizyonlara diyor ki CEHAPE terörü kullanmak istiyor MEHAPE Terörü kullanmak istiyor. Size ne Sayın Başbakanım CHP Liderinin sizi eleştirisinden ona cevap mı yetiştiriyorsunuz hala. Siz Yürütmenin başısınız. Siz bu ülkeden bütün başarılardan gururlanacak kişi olduğunuz kadar Bu ülkede ki başarsızlıklardan, ülkenin başına gelen her türlü beladan sorumlusunuz.. Ateş Düştüğü yeri yakıyor bunu çok yakın bir zamanda da gördünüz.. Anneniz Ölünce kimse sizin kadar üzülmedi. Ancak bu şehitlerin ailelerini düşünün birde siz her yere korumalarla üst düzey güvenlik önlemleriyle gidiyorsunuz, sizin anneniz vefat edince kabe den örtü geliyor ancak Bazı Şehit Ailelerinin taziyelerni kabul edecek evleri bile yok. Baraka da dağda yaşayanlar var. Sizin bir günlük harcamanla yıllık geçinenler var sayın Başbakanım !!!

Barakadan Barakaya bir hayat öyküsü !!!
 
Aydın Şehidine ağladı dün Cenaze törenine gittim, Aydın ın Nazilli ilçesi beğerler köyü ne bağlı bir baraka da yaşayan Ailenin çocuğu olan Mehmet Çetin in Cenaze törenine gittim. Evet Aydın Nazilli Beğerler köyünden dağdaki Barakasından Hakkari Çukurca Kekliktepe Dağındaki Baraka sına bu vatan için, görevini yapmaya giden Mehmet Çetin şehit oldu. yani Barakadan Barakaya bir hayat öyküsü !!! Şehit er Mehmet Çetin sizden bizden hepimizden inşallah razıdır, inşallah hakkını helal eder ama zannetmiyorum !!!
 
Terör Örgütü Sadece Dağda Değil

Terör Örgütü Dağdan insin Silah bıraksın diyenlerin cahilliğine de ayrıca gülüyorum. Terör Örgütü bunu son saldırılarında sizlere anlata anlata bitiremedi. En son şehrin göbeklerinde Polisler şehit oldu, Öğremenler kaçırıldı, Sağlık Memurları kaçırıldı.. Hemde Şehrin merkezinden.. Nerdeymeş Dağ da mı ? Ne Dağı, ne silah bıraklması şehrin merkezlerindeki eylemlerinde bile aciz kalıyoruz...

Profesyonel Askerlik Gelecekmiş
 
Deniyor ki 20 yaşındaki çocuğun dağda ne işi var ? Profesyonel Askerlik gelsin ? Maaşlı askerler gelsin ??? 3 ay eğitim alan Çocuk dağdakiyle nasıl mücadele etsin ?

Ancak sorun kafalarda beyinlerde !!! O dağa Paralı asker de çıksa 20 yaşındaki er de çıksa sonuç değişmeyecektir. Tek bir şey değişecektir. Hayatını kaybeden Şehit olan Askerler Maaşlı asker olacaktır, bu da bunu bile bile gitti bi sürüde maaş alıyordu diyerek vicdanlardaki çöküntüyü engellemek için yapılacaktır. Parayla hayatını satan insanlarımız ın yaşadığı ülkemizde hangi demokrasiden hangi insan haklarından hangi eşitlikten bahsedecebileceksiniz ??? Çok Merak ediyorum ???

Biz Kimiz
 
Değerli Okurlarımız İmralı da Abdullah Öcalan ı Besleyen Biz, onu geçtik TBMM de onun temsilcilerini konuşturan Maaş veren biz, Doğu Bölgesinde herhangi bir olay çıktığında olay bitsin tutanak tutmaya gidelim zihniyetini taşıyan Askeri Polis i olan biz, Dünya Devi olupta ülkesini yönetmekten aciz olan biz, Sadece Hakkari de 8.000 Korucu ya maaş veren ve Korucu ların görev yerlerinde olmadığını bile bile işlem yapmayan yine biz, Avrupa Bilirği ne gireceğiz diye işimize gelen kanunları çıkaran yine biz, Milletvekillerinin maaşlarının yetmediğini söyledği bir dönemde Asgari Ücret maaşının kaç lira olduğunu sorgulamayan yine biz, Her Türlü Bölüm açıpta Üniversiteden mezun olduktan sonra KPSS gibi saçma bir sınav açan ve bu sınavdan para kazanan zihniyetin yanısıra İşsizler ordusu meydana getiren yine biz, Terör Örgütü Yandaşlarının eylemlerinde, taşlamalarında onlara sadece karşıdan bakıpta terörü Protesto yürüyüşleri ne izin vermeyen yine biz, daha söylenecek çok şey var ama yeter bu kadar...
 
Devlet gücünü Terör Örgütü üzerinde Kullanmalı

Bu Terör bitsin artık, Devletimizin gücü var, Sadece bu gücün artık birileri üzerinde gösterilmesi lazım, Güç gösterildiği zaman mutlaka kargaşa çıkacaktır ancak Terör Örgütü nün ülkemiz üzerindeki emellerine ulaşmaması için iç te ve Dış ta ne kadar düşman varsa işimize gelsin ya da gelmesin ülke menfaatleri doğrultusunda hareket ederek gerekeni yapmak zorundayız.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 547 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim