• Aydın20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN HİLMİ DÖNMEZ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
01 Kasım 2019 Cuma 21:59

BAŞKAN HİLMİ DÖNMEZ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi DÖNMEZ, AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'a Gündemi Değerlendirdi.

Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi DÖNMEZ, AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'a Gündemi Değerlendirdi.

Adnan AYTAŞKIN : Başkanım bir beş yıl aradan sonra tekrar Belediye başkanlığına seçildiniz, Seçildiğiniz günden itibaren neler yaptınız, eski Projelerinizden devam edenler, bitenler gündemi değerlendirir misiniz?

Hilmi DÖNMEZ : Belediyemiz Sıkıntılı Bir Süreçten Geçiyor

Öncelikle önceki dönemimizde başlattığımız, gerek Hükümetimiz kanalıyla gerek Belediyemiz kanalıyla başlattığımız ihalesini yaptığımız hizmetlerin bugün artık gerçekleştiğini ve ilçemiz hizmetine sunulduğunu görmekten mutluyuz. Belediyemiz biraz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. İlk etapta biz bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Belediyemizin öncelikle Piyasaya, Esnaflara olan borçlarını bir şekilde ödeme planı doğrultusunda halletmeye çalışıyoruz. İnşallah Karpuzlumuza en iyi şekilde hizmetlerimeize devam edeceğiz.

Adnan AYTAŞKIN : Sizin eski döneminizde faaliyete geçen Milas Yolu vardı şimdi tamamlandı gibi..

Hilmi DÖNMEZ : Milas Yolu Turizme Kazandırılacak

Orada 5 km'lik Labranda Sit alanında, Sit'ten kaynaklanan bir problemden dolayı genişletme çalışması yapılamamıştı. İnşallah Milletvekillerimiz ile de yapmış olduğumuz görüşemlerde bu 5 km'lik kısmında yeni bir güzergah belirlendiği Karayolları tarafından ihale edildiği, ihalenin sonuçlanma aşamasında olduğu bilgisini aldık. Bu da tamamlanırsa Karpuzlu için gerçekten önem arz edecek, şuanda bile artık Milas bize 30 km, Bodrum güzergahında bu yolun Turizme kazandırılacağını düşünüyorum. 

Adnan AYTAŞKIN : Hastane vardı geçmiş dönemden projeniz.

Hilmi DÖNMEZ : Devlet Hastanemiz 4 Yıldan Beri Hizmet Veriyor

Devlet Hastanemizin de ihalesi tamamlanmıştı, Hükümetimizin desteğiyle, O Hastanemizde 3-4 yıldan beri Karpuzlu ilçemize hizmet vermektedir. 

Adnan AYTAŞKIN : Karpuzlu Belediyespor vardı, Spor'dan biraz Belediyeyi çektiniz, gördüğümüz kadarıyla..

Hilmi DÖNMEZ : Belediyespor'u Mecburen Çekmek Zorunda Kaldık

Çekme demekten ziyade Mecburi çekmek zorunda kaldık. Dediğim gibi Karpuzlu Belediyemiz piyasaya fazla açılmış, borçları olan bir Belediye, oldukça fazla, gücünün üzerinde nüfusumuza göre. Biz Sporu seviyoruz, ben kendimde sporcuyum, futbol oynayan bir insanım ama Belediyespor'un ayakta durabilmesi için belirli rakamlar harcanması gerekiyor, o anlamda takımı bu sene dinlenmeye alalım düşüncesine girdik, maddi olarak çok fazla katkı sağlayamayacağımızı belirttik. Belediyespor ayrı bir Dernek sonuçta başka kişiler bunu götürmek isteselerdi, biz yinede Belediye olarak belirli bir oranda katkı sağlardık ama kimseden böyle bir talep gelmediği için biraz dinlenmeye aldık. Bu süreçte de inşallah Belediyemizi biraz toparlamayı ümit ediyoruz. 6.08

baskandonmez.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 434 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim