• Aydın19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN KAPLAN, KANALİZASYONU SOYLU ÇÖZECEK
31 Ekim 2019 Perşembe 19:38

BAŞKAN KAPLAN, KANALİZASYONU SOYLU ÇÖZECEK

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN geçen haftaki Ankara Ziyaretlerinin ardından ilk defa basının karşısına çıkarak Ankara Ziyaretinin püf noktalarını açıkladı.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN geçen haftaki Ankara Ziyaretlerinin ardından ilk defa basının karşısına çıkarak Ankara Ziyaretinin püf noktalarını açıkladı.

NEDİM KAPLAN : KOÇARLI'NIN BİRİNCİ GÜNDEM MADDESİ KANALİZASYON

Tabi ki Koçarlının en önemli birinci gündem maddesi Seçim Beyannamemizde belirttiğimiz gibi ve son dönemde de basına konu olan Kanalizasyon Meselesidir. En fazla merak edilen konu eminim budur. Biz bununla ilgili süreci başlatmıştık zaten. 5393 sayılı Belediyeler Yasasının 57. Maddesine istinaden Kamuoyuylada bunu paylaştık.

Biz Koçarlının Kanalizasyonunun yapılmasını Aydın Büyükşehir Belediyesinden istedik. Onlarda Yaptıkları anlamında bir görüş belirttiler bir kısmını. Koçarlı'da Kanalizasyon olmadığını Aydın İl Koordinasyon Toplantısında ve diğer toplantılarda kendilerine ilettik.

NEDİM KAPLAN : KANALİZASYON YAPIMI 2020 YILINDA BAŞLAYACAK

Geldiğimiz nokta itibariyle o süreci başlattık. İçişleri Bakanlığımız ilgili birime İller İdaresi Genel Müdürüne talimatı verdi. Bu konuyu ya çözün ya çözün dedi. Ve bununla ilgili diğer Müdürlükler ile de ilgili detaya girmeyeceğim, görüşmeleri yaptık, süreç işlemektedir. Biz en kısa sürede buradan bir sonuç alacağız. Koçarlının Kanalizasyon ve Arıtma meselesini hep birlikte sizlerinde şahitliğinde sizlerinde gözleri önünde çözeceğimizden hiç kimsenin endişesi olmasın. Çünkü 1. önemli maddemiz Alt yapı sorunuydu seçim beyannamemizde bunu da gerçekleştireceğiz. Tahmin ediyorum, 2020 yılı başlarında bununla ilgili gerekli işler başlar.

NEDİM KAPLAN : KANALİZASYON MESELESİNİ SÜLEYMAN SOYLU ÇÖZECEK

Bu sorun çözüldükten sonra zaten İçişleri bakanımız Süleyman SOYLU'nun yakinen takip edeceği bir konu olduğu için artık bizden top Sayın Süleyman SOYLU'dadır. Sayın Süleyman SOYLU bu konuyu İller İdaresi Genel Müdürü ve İlgili Genel Müdürler her gördüğünde artık birinci sorusu Koçarlı'nın Kanalizasyon Meselesini ne yaptınız olacaktır. Bu şekilde beyanatları var bizede, bu meseleyi çözecektir Sayın Süleyman SOYLU. 

kemal-ozturk-suleyman-soylu-qhbz_cover.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 344 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim