• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN MEHMET EROL GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
01 Kasım 2019 Cuma 21:56

BAŞKAN MEHMET EROL GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet EROL, AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'a Gündemi değerlendirdi.

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet EROL, AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN'a Gündemi değerlendirdi.

Adnan AYTAŞKIN : Başkanım yaptığınız hizmetlerden bahsedermisiniz, önceliklede Buharkent OSB'de geldiğiniz günden beri önemli hizmetler var, bu konuya değinir misiniz ? Bu başarının sırrı nedir ?

Mehmet EROL : En Önemli Projemiz Buharkent OSB

Bizim en önemli projemiz, Buharkent OSB'dir. Ben sadece Buharkent olarak söylemiyorum, Buharkent'in çevresindeki lokasyon açısından önemli bir projedir. Bölgenin en büyük Projesidir Buahrkent Organize Sanayi Bölgesi. Çünki 2000 yılında kurulmuş, tesviye edilmiş, 2009'dan sonra sahipsiz bırakılmış, ortada bırakılmış, kapanma noktasına gelmiş bir Organize Sanayi Bölgesi vardı.

Mehmet EROL : Buharkent OSB Tamamen Doldu

Biz Buharkent OSB'yi 2014'te göreve gelir gelmez ayağa kaldırdık. Müthiş bir talep geldi. Şuanda Buharkent Organize Sanayi Bölgesi tamamen doldu. 23 tane yatırımcımız var bizim, her geçen gün yeni yatırımcılarda geliyorlar, çok önemli yatırımcılarımız var, Türkiyenin en büyük kablo Fabrikası Aydın'ın en küçük ilçelerinden birisi olan Buharkent'te kuruluyor, birçok önemli marka var gelenlerden, önemli süt ve peynir üretim şirketi olan Kaanlar'da Aydın ve Denizliye yapacağı yatırımı Buharkent'e yapacak. Onlarda yakın zamanda 2020 yılında inşaatını yapmış, bitirmiş olacaklar. Aydın'ın Tarımsal Kalkınmasına çok büyük katkı sağlayacaktır.

Mehmet EROL : Olaya Sadece İstihdam Olarak Bakmıyorum

Sadece İstihdam olarak bakmıyorum ben olaya, Buharkent'e gelen yatırımcılara baktığımız zaman Zeytinyağı Şişeleme Tesisi, İncir Kurutma, Çilek Kurutma Tesisi gibi yörenin tarımsal ürünlerinin değerlendirilmesine katkı sağlayacaktır. 19.47

baskanerol.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 436 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim