• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayram İNCİ : Rıza POSACI Görevini Yapsın
14 Ağustos 2015 Cuma 19:58

Bayram İNCİ : Rıza POSACI Görevini Yapsın

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci yaptığı açıklama ile Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı’nın görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci yaptığı açıklama ile Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı’nın görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade etti.
Rıza Posacı’nın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hayvanlarda görülen çiçek hastalığı ile mücadelede  topu taca atmakla suçlamasının yavuz hırsızın ev sahibini haksız çıkartmasına benzediğini kaydeden Bayram İnci, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmündeki Kararnameyi göre birinci dereceden sorumlu olan Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Aydın Valiliği  İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün vermediği bir hizmeti büyükşehir belediyesinin ihmali gibi aktarmak tam anlamıyla siyasi fırsatçılıktır. Rıza Posacı’nın başkanlığını yaptığı Efeler Ziraat Odası , “Ziraat Odaları ve Ziraat Odaları Birliği Kanunu” ile  bu hizmetlerin verilmesinde yukarıda belirttiğimiz kurumlarla birlikte sorumlu ve görevlidir. Kanunun 3. Maddesi  açıkca  Ziraat Odalarının hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavi hizmetlerinde bulunmasını zorunlu tutuyor. Rıza Posacı kendi üzerine düşen görevi icra edeceğine, sorumluluktan kaçıp  yasal görevini yerine getirmeyerek siyasi polemik yaratmaya çalışmaktadır. Rıza Posacı, Yasaların açıkça kendine yüklediği görevleri yerine getirmediği için başka kurum ve kişileri sorumlu tutarak bu sorumluluktan kurtulamaz. Aydın İlindeki çiftçiler, besiciler Rıza Posacı’dan sorunlarına çözüm beklemektedir. Rıza Posacı yaşamına siyasi dedikodu ve polemiklerle  devam etmek istiyorsa gereğini hakkınca yerine getiremediği Ziraat Odası Başkanlığından istifa etmeli, Aydınlı üreticinin önünü açmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim