• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak ???

10 Kasım 2011 Perşembe 01:10

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak ???

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ın önümüzdeki günlerde çıkacağını açıkladığı Bedelli Askerlik üzerine yazacağım.

Bedelli Askerlik Nedir ???

Askerlik bildiğimiz üzere belirli yaşa gelmiş her Türk erkeğinin vatani görevidir. Vatan borcudur. İnsanların Vatanı için karşılıksız fedakarlık yapmalarına olanak sağlayan Askerlik görevinin bir Bedeli varmı ? Bir bedeli Olmalı mı ?

Bedelli Askerliğe Karşıyım ..

Bedelli Askerlik te esas maddi olmamalı ? Askerliğin Bedeli hiç bir zaman olmamalı, maddi olarak hiç olmamalı, olamaz . Bedelli Askerlik Ülkemizde kutuplaşmaya sebep olacaktır ancak bu sefer ki Siyasal kutuplaşma değil, Ekonomik kutuplaşmaya neden olacaktır..

20 ile 40 yaş Arası Bedelli Asker Alınacak

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz a göre Bedelli Askerlik en kısa zamanda çıkarılacak ve 20 ile 40 Yaş arasındakileri kapsayacak.

Daha öncedende Bedelli Askerlik çıktı, çıkıyor ne zaman çıkacak gibi haberler çıkmıştı ancak hiçbir zaman bu kadar net konuşan bir bakan olmamıştı. Hep Başbakan Gündemimizde yok derdi.

Bu Sefer Bedelli Askerlik geliyor

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz çok net açıklamasaydı Başbakan Erdoğan Bedelli Askerlik gündemimizde yok der diye düşünürdüm ama bu sefer bedelli Askerlik Geliyor.

Bedelli Askerlik dönemsel olmamalı Sürekli Olmalı

Eğer Bedelli Askerlik çıkacaksa kanunla dönem dönem çıkarılmamalıdır. Sürekli olmalıdır, Ülkemizde belirli şartları taşıyan herkes istediği zaman Bedelli Askerlik yapabilmelidir.. Yoksa bu durum kişiye özel Bedelli Askerlik çıkarıldı izlenimini verecektir.

Ne Oldu da Bedelli Askerlik gündeme Geldi

TSK da Asker ihtiyacı mı yok ?

Devletimize Para mı Lazım ?

Birilerinin Asker e gitmemesi mi gerekti ?

Buradan öncelikle Sayın Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz sonra da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan a Sesleniyorum.. Bedelli Askerlik çıkarmayın.. Eğer ille de çıkaracağız diyorsanız bir sisteme bağlı olarak çıkarın, neyin ne olduğu belli olsun. Af şeklinde bir dönemlik kesinlikle çıkarılmamalıdır. Çıkarılırsa Tekrar söylüyorum kişiye özel olduğu düşünülecektir...

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 713 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim