• Aydın18 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

BİLENLERE SELÂM OLSUN

27 Ekim 2010 Çarşamba 00:21

ÖZGEÇMİŞ

Sayın  okurlarım,hayırlı günler, sağlık ve bol kazanç diliyorum

   Vakit buldukça sizlerle    Aydın özel haber.com   sayfasında,  bu kendi penceremden söyleşme ve düşüncelerimi, öngörülerimi aktarma   fırsatı bulacağım   için  mutluyum.   Kendimi  bir  yazar,  bir düşünür  olarak görmem  mümkün değil.   Buna  rağmen bana bu teknoloji harikasından istifade etme fırsatı sunan sayın ADNAN AYTAŞKIN ‘ a   teşekkür  ederim.

                       “ Bilmeyenler bilsin beni,  bilenlere  selâm olsun”  diye söylenen güzel bir söz vardır.                     Bunu  benimserim……      Severim  de.     Ama bu gün  bu sayfada ,  bu sözü  tutmuyorum.    Neden  mi?                Sevgili  dostlar,  bilenler  zaten  biliyor  selâmımı alacaklardır. Asıl olan  bilmeyenlerin  selâmımı  almalarıdır.Onlara da  selâm olsun.      Yoook !  tanımadan  olmaz diyenler  var  ise ,    işte Şuayıp  YEGEN.

                     Aydın  /Koçarlı  /Şahinciler köyü  doğumlum.  İlk okul  tahsilimi  sobuca  köy okulunda bitirdim. Aydın  Gazipaşa orta okulu ve Aydın lise’si deneme fen  bölümlerini  okudum.     Adana mühendislik Fakültesi     Endüstri  Mühendisliği  Böiümü’nü  de   1979  eylül döneminde  bitirdim.

                      DSİ  Nazilli kurumlarında  mevsimlik işçi  kadrosu ile çalıştım.   12 eylül 1980  buralarda çalışırken  oldu.   Dönemimin  Mezun,  ilk  Endüstri  mühendislerinden biri olarak  AYDIN da çalışmak istiyor olmam,beni  Aydın  Tekstil  kapısından  ayırmıyordu. 1981/ mayıs  işe başladım.   1991 /Şubat işten  Uzaklaştırıldım.Yani   istem dışı  işten ayrıldım.    O  günleri hatırlayanlar  bilir.      Ekonomi de Sanayi de  Siyasallaşmıştı.                               

Bu kez,  Özel de  inşaat sektöründe   inşaat yönetmenliği,   Kooperatif  yöneticiliği,  yaparak  hayatımızı  kazanmaya çalıştık.   Kuşadası   sınırları içinde  hızla  devam eden ,ancak  güvensiz bir ortamda ,  yaşananlara  dur  diyebilmek adına, bizlere emanet edilen  konutların tamamlanmasında  Emaneten  çalışmalar  yaptık.

21    haziran 1981  Evlilik tarihim. Eşim  Öğretmen ,  kendisiyle birlikte  büyütmeye çalıştığımız (Aybüke Nur  kızım,  Muhammet  Aykut  oğlum) ,  Allah bağışlasın  iki evladımız var.

                      Sevgili  okurlarım bu satırlar sizleri  sıkmamalı,başka türlü, kendimi sizlere nasıl tanıtacağım ki. Tabii  hayatın  bu  başlangıç noktaları. İşte  bu sıralarda okuduğum  kitaplarda: 

                        “İlim, ilim bilmektir.   İlim kendin bilmektir”     “Sen  kendini  bilmezsen , bu nice okumaktır” diyen  yunus  Emre,

                       “Aynı   dili  konuşanlar değil,     Aynı  duyguyu  paylaşanlar  anlaşabilir.” Diyen Mevlâna ,

                       “Bir millet  ızdırab içinde  inlerken,   Onun evlatları  rahat  edemez.” Diyen Mehmet çetin,

                       “Hakimiyet , kayıtsız   şartsız   milletindir.”diyen Mustafa  Kemal  Atatürk,

                        “Adalet  ,     Mülkün     Temelidir.”      Diyen       Mustafa  Kemal  Atatürk

                       “Yeter !     söz   milletindir.”    Diyen     Adnan   menderes  gibi büyük insanlarımızın

                         Sözleri,     Benim için zaman, zaman  kullanılan  birer söz olmaktan  öte,   Hayat felsefemi , inanç temellerine  oturturken   kullandığım, dayandığım , büyüklerimin  sözleri  olarak, her zaman yanımda, aklımda olmuştur.

                        Hayata  bakarken, olayları yorumlarken,kendime yeni bir yol çizerken ,Kesinlikle  İnanç temellerime aykırı olmamalı,  milletime zarar vermemeli ve halkım  hoşnut kalmalıdır.Aksini düşünmek  bile   istemiyorum.  Belki ,  bazıları  bunu  abartı  olarak nitelendirebilir.                                                                                              İşte  o zaman  bilenlere selam olsun,     gerisini onlar  tamamlayabilir.

                          Hizmet  çalışmaları yaparken,   İstiklal  mahallesi içinde,  AKARCA  CAMİİ  nin ,     Ayrıca   Zafer mahallesi   kepez  mevkii ‘de    ADNAN   MENDERES CAMİİ  VE KÜLTÜR  MERKEZİ  nin Dernek  Çalışmaların   kurucu  olarak  başladım.Hamdolsun   halâ  devam  ediyorum.

                        MENDERES  YÜKSEK ÖĞRETİM VE BİLİM VAKFI    kurucusu    ve Mütevelli  başkanlığını yapıyorum.Vakıf   Çalışmalarımız   Kütüphanemiz,  Edebiyat,  Tarih , Kültür, Sanat,Müzik  konularında devam  etmektedir. Bu çalışmalarımızla ilgili  bilgileri daha sonra  sizlerle paylaşmayı  düşünüyorum.

                        Hadi derler ya,artta kalan zamanda  da, düşüncelerim doğrultusunda,  bana en uygun olan bir parti de  olmaya çalıştım.  İçinde bulunduğum zaman dilimleri   sırasına  göre   :                                                                                                                      -Millet  partisi    veya ıslahatçı  Demokrasi partisi,                                                                                                                                    -Refah partisi   ,daha   sonra   Fazilet  Partisi ,                                                                                                                   --2002   yılından  itibaren de   AK parti kurucuları   arasında  oldum.  Bu günlerde de  Ak parti çalışmalarına  yardımcı  olmaya çalışıyorum.                                                                                                                                                                        -Aydın Belediyesi AK parti  meclis üyesiyim.

            Sayın okurlarım,bu görevlerim ve hizmetlerim  esnasında hiç  başkası adına vazifeli olmadım. Sadece Allaha  ve  aziz milletime  sadık kalmaya gayret ettim. Bundan  sonra da  böyle olacak inşallah.Allah şaşırtmasın.

           Satırlar arasında sizleri meşgul ettimse affola.       Tanışmada,” kısa kes Aydın havası  olsun”, olunca  karanlık nokta ve sorular  çoğalır.    Çoğalmasın istedim.

         Hızlı değişim gösteren Türkiye’de ,ben de birkaç  cümle ile, değişimi  milletime,halkıma hissettirebilirsem, ne mutlu bana diyeceğim.      Buluşmak üzere,   Selâm     ve    Saygılarımı    Sunarım.   Şuayıp  YEGEN/AYDIN

Bu yazı toplam 1119 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim