• Aydın19 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

BİZDE TERÖR KONUŞULMAZ TERÖRLE MÜCADELE EDİLİR

24 Ekim 2011 Pazartesi 00:56

TERÖRÜ KONUŞMAK OLMAZ,TERÖRLE MÜCADELE GEREK.

    TÜRKİYE  TERÖRLE  TÜKETİLEMEZ AMA,    ANAYASA İLE  YÜCELİR.  GÜÇLENİR.

          Kıymetli okuyucularım, yazılarımı ara verdiğim geçen süre içinde  Türkiye’de  yer yerinden oynadı.

          Önce ,hain emeller peşinde olan , gözü dönmüş kan emiciler ülkemizi yas’a  boğan  bir saldırıyla çok sayıda millet evlâdını ŞEHİTLİK  mertebesine  yükseltti. Allah Mekanlarını cennet eylesin.

           Akabinde, Türk ordusu birçok noktada operasyon düzenledi. Mağaralar aranıyor. Mağaralar  İmha ediliyor.  İnşallah  Bu çalışma  barışı korumak, genç evlatların yaşamlarını korumak için  başarılı olur.

            Tüm uzmanlar tarafından itiraf  ediliyor ki,  terörde  hem kullananlar var. Hem kullanılanlar var. O halde  hem kullananlara , hem de kullanılanlara fırsat vermemek lâzım.  Ayrıca uygulanacak siyasetle,  caydırıcı  tedbirler almak gerekir. Bu noktada hükümete ve onun yönetimindeki bürokratlara çok iş düşüyor.

              Bu konuda millet olarak canımızın TAK ettiğini  her fırsatta tekrarlıyoruz.  Hükümet  temsilcilerine, Milletvekillerine her gördüğümüz yerde konunun önemini  hatırlatıyoruz. Yani  konuşmuyor, vazifemizi yapıyoruz. Gençlik yıllarımızdan beri yıllardır     MİLLET DÜŞMANLARI’nın  ihanet plânlarından konferanslar dinleyerek geldik. Halâ  daha kültür çalışmalarının içinde  koskoca bir kitaplığın içinde oturup kalkıyor. Geçliğimize  milli birlik ve beraberliğin  önemini anlatmaya çalışıyorum.  Terörden Medet umanları, konuşarak, onu istismar ederek günübirlik  siyaset yapmaya çalışanları da şaşkınlıkla  seyrediyor, üzülüyorum. 

             Sevgili okuyucularım,        bana göre Terörden medet umanlar , yıllardır geçmiş        hükümetleri  zor duruma düşürerek  akıllarını başlarından almış, normal  düşünceden  uzaklaştırmışlardır.  Bu  ortamda  ise Ülkemizin önceliği terörü bastırmak olmuştur. Asıl  olması gereken  KALKINMA   VE  DEMOKRATİKLEŞME  çalışmaları hep sekteye  uğramıştır.  Lütfen  tarih  yalan söylemez. Geriye bir dönüp bakalım. Küçük çıkarlar için   gözümüzün içindeki gerçekleri  görmezden gelmeyelim.

               İşte  Gerçekler; 

              Türkiye’de  Güçlü bir hükümet  vardır. Bu hükümet  Ekonomiyi, sosyal  gelişmeleri,    sosyal  hizmet ve yatırımları,   para yönetimini  bana göre çok güzel  yönetmektedir. 

               Türkiye yıllardır komşularıyla düşmanlık politikalarını  terk etmiş, bilakis  halkların ortak  menfaatleri  noktasında işbirliği çalışmaları ,siyaseti üretimine başlatmışlardır. Bu da  faydalarını  göstermektedir. İlimizdeki bir çok sanayicinin bu ülkelere  ihracata başladığı bir gerçektir.

                Ayrıca,  Çevremizdeki devletlerle  savaş-silah-kuvvet  anlayışına göre  barışı  tesis etmek  mümkün  olamamıştır. Hükümet  devlet onurunu yükseltirken,  Ekonomi  ve stratejik  önem üzerine  siyaset üretmekte ve uyguladığı  siyasetle de kabul görmektedir.   İşte  bu  siyasetin  neticesinde  Irak  ve İran  , Türkiye’nin  ON BİN  kişiyle  sınır ötesi  çıkartmayla   TERÖRÜ imha  planını takip etmektedirler. Bu bir başarıdır.   Yine tekrarlıyorum.İnşallah bu çıkış  son olur

                 Terörü   gördük.    Bu  arada   Depremi de  gördük. Milletimize geçmiş olsun, Başımız sağ olsun  diyorum. Her iki  vukuatta da   devletimizin konunun içine girip müdahalesinin  görünce de yüreğimiz  rahatladı. Bunun için de  Allah bu devlete zeval vermesin, yardımcısı olsun.

                Evet, hükümet güçlü, Her şey  olur biterken, devlet hükümet yönetimiyle her yere  yetmeye  çalışırken, Görevlendirilmiş  uzmanlar , sivil toplum kuruluşlar ,tüm demokratikleşmeye inananlar ANAYASA ÇALIŞMALARINA  devam ediyor. İnşallah terör  bu çalışmaları durduramayacak. Şuayip YEGEN  25.10.2011.AYDIN. (MDD-  AYDIN)

www.aydinozel.com Şuayip Yeğen Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 1218 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim