• Aydın27 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Bu Adaylarla Aydında Ne Olur

18 Eylül 2015 Cuma 23:49

Değerli okurlarımız bugün 1 Kasım Seçimlerinde yapılacak olan Genel Seçimler için Aydın Milletvekili Adayları belli oldu. Bende bu Milletvekili Adayları ile sonuç ne olur bunun üzerine yazacağım.

Öncelikle CHP aynı listeyi koruyarak istikrarlı duruşunu gösterdi fakat solaganlarda attıkları gibi 5 Vekil çıkaracağız muhabbetini geçsinler, diğer partilerde ki olumlu gelişmeler 4. sıra Adayı Mehmet Fatih ATAY'ın seçilme şansını zora sokmuştur.

Ak Partiye gelecek olursak 7 Haziran seçimlerine oranla daha güçlü bir liste ile seçime girecek, 2 Milletvekili garanti olup 3. Milletvekilinin de kazanılması muhtemel sonuç olur. Adayların Seçim çalışmalarına göre bu durum şekillenecektir.

MHP'ye gelecek olursak Ali UZUNIRMAK'ın isminin çizilmesi olumlu bir gelişmedir. Fakat Deniz DEPBOYLU'nun tanıtımının iyi yapılması gerekmektedir. MHP Teşkilatları iyi çalışırsa 2. Sıra Adayı Beliğ Azbazdar'ın gücü de ortada iken MHP'nin Aydında 2 Milletvekili çıkarması çok normal bir sonuçtur. Burada yeni Milletvekili Adayları önemli bir sınav verecektir, Eğer MHP 1 Milletvekili çıkarırsa Ali UZUNIRMAK'a olan tepki boşa çıkmış olacaktır ve UZUNURMAK'a haksızlık yapıldığı ortaya çıkacaktır Ancak ben MHP'nin oyunun kesinlikle artacağını ve 2 Milletvekili çıkaracağını düşünüyorum, adaylar ve teşkilatların enerjisine çok iş düşüyor.

HDP'de Adayını değiştirmiş durumda ve Abdullah ÖCALAN'ın Avukatı olan Doğan Erbaş aday gösterilmiştir. HDP Aydında oyunu 15.000  artırırsa Milletvekili çıkarabilir bunu da bekleyip göreceğiz.

Siyasi Partilerin Milletvekili Aday Listeleri Aydınımıza Hayırlar getirmesini diliyorum.

Bu yazı toplam 1456 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim