• Aydın13 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Buharkent'te Ak Parti Neden Fark Attı

01 Haziran 2014 Pazar 10:58

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda 30 Mart Yerel Seçimleri sonrasında 7 oy farkla MHP li Yusuf VURAL ın aldığı Belediye Başkanlığını 1 Haziran tarihinde Ak Parti’nin nasıl açık ara aldığını yazacağım.

CHP Neden Kaybetti ?

Öncelikle CHP seçimi alamadı, alamazdı da çünkü halkımızın psikolojisinde önceki seçimde 1.000 oy’a yakın fark olmasından dolayı CHP ye verecekleri oyun boşuna gideceğini düşünmelerinden kaynaklı MHP ile Ak Parti seçime kafa kafaya girdi.

MHP Neden Kaybetti ?

Birincisi; Aydında İktidar Özlem ÇERÇİOĞLU ile CHP, Türkiye de İktidar Ak Parti olması sebebiyle MHP iktidar gücü kullanamadı.

İkincisi; MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ali UZUNIRMAK’ın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Buharkent’te tartışması MHP de yara açtı, Aslında konusunda Ali UZUNIRMAK Haklıydı ama Basında ve Kamuoyunda Uzunırmak’ın Bakan Zeybekçi’ye Saygısızlığı olarak yer ettiği için halkımız gerilimden yana siyasete artık prim vermiyor..

Ak Parti Neden Kazandı ?

Birincisi; tüm il geneli Teşkilat bazında en iyi çalışan Ak Parti Teşkilatı oldu..

İkincisi; Orman ve Su Bakanı Veysel EROĞLU, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ ve Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Süleyman SOYLU’nun Buharkent’e organize gelişi…

Üçüncüsü; ki bence en önemlilerinden Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ’nin 2 kere özel gelişi ve Buharkent Denizli’ye çok yakın, Buharkentliler kendilerini Aydınlıdan daha çok Denizlili sayıyorlar ve Nihat ZEYBEKÇİ’nin Denizli Milletvekili oluşunun yanında Buharket’e bazı hizmetlerde söz vermesi..

Dördüncüsü; Buharkent’e gittim halkıyla bizzat görüştüm, sohbet ettim, dertlerini dinledim, Buharkent Aydın İle Denizli arasında kaldığı için iki tarafta tam sahiplenemediği için Buharkent hizmetlerden mahrum kalmıştır ve Bakanların gelip hizmet sözleri vermesi Ak Parti’yi fark atmaya sevk etmiştir..

www.aydinozel.com Adnan AYTAŞKIN - Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 712 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim