• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Çatı Aday Devlet BAHÇELİ

14 Haziran 2014 Cumartesi 10:59

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi son günlerin aranan ismi olan Çatı Adayının kim olması gerektiğini düşündüm ve en isabetli kararı verdim, Açıklıyorum..

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk Turu 10 Ağustos'ta ikinci Turu ise 24 Ağustos'ta yapılacak. Herkesin hemfikir olduğu şey 10 Ağustos'ta yapılacak ilk Turda Yüzde 50 Oy oranını alması gereken Cumhurbaşkanı'nın seçim sonucu İkinci Turda belli olacak.

Bu kapsamda CHP Genel Eski Başkanı Deniz BAYKAL, Genel Kurmay Eski Başkanı İlker BAŞBUĞ, MHP li TBMM Meclis Başkanvekili Meral AKŞENER, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin FEYZİOĞLU, CHP li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP li Emine Ülker TARHAN, MHP Kökenli Olup CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ, CHP li Hikmet ÇETİN, CHP li Kamer GENÇ, Abdullatif ŞENER, Ümit BOYNER, Kemal DERVİŞ vb. isimler kulislerde sıkça dile getiriliyor.

Bence Ülkemizdeki Cumhurbaşkanları Siyasetçi olmalıdır, Asker, Yargı Mensubu, Bürokrat vb. adaylar bu dönemde tutmaz..

Yukarıda Saydığım Liste içerisinde normal şartlar altında Ak Parti İle Mücadele edebilecek 2 isim var.. Birisi Deniz BAYKAL, İkincisi de Devlet BAHÇELİ..

 

Ancak CHP Genel Eski Başkanı Evli Deniz BAYKAL İle CHP nin yine Evli bir Milletvekili'nin Kasetlerinin çıkması sonucunda Deniz BAYKAL Genel Başkanlığını dahi bırakırken; Halktan kendisini Cumhurbaşkanı seçmesini beklerse gülünç duruma düşer.. Ve seçilemez..

Bence CHP - MHP ve Diğer Partilerin Ak Parti'ye karşı çıkarabilecekleri en güçlü aday MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ'dir..

Şöyle bir algı oluşabilir, CHP liler, Solcular MHP Lideri Devlet BAHÇELİ'ye oy vermez..

Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimse parti oyu aramasın, seçim iki turlu..

Birinci Turda her parti adayını çıkarsın, İkinci Turda zaten ilk 2 aday yarışabilecek..

Ben MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ilk 2 ye gireceğine inanıyorum..

İlk 2 ye girdikten sonra CHP li yada solcu vatandaşlarımız doğal olarak Ak Parti adayına oy vermekten ise MHP Lideri Devlet BAHÇELİ'ye oy verecektir..

Şöylede bir Gerçek var, BDP - HDP oyları bu kapsamda Devlet Bahçeli'ye gitmez bu bir bakıma Dezavantaj gibi gözükse de aslında bu oyların Ak Parti adayına gidecek olması Devlet BAHÇELİ'ye avantaj getirir..

Bu Kapsamda BDP - HDP ile aynı adaya oy vermek istemeyen bir Kısım Ak Partililer de oylarını Devlet BAHÇELİ'ye vereceklerdir.

Birde Ülkemizde Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın aynı görüşten olması bir sürü dedikoduyu da getiriyor..  Cumhurbaşkanı Devlet BAHEÇLİ ve Başbakan da Recep Tayyip ERDOĞAN olursa ülke açısından bir oto kontrol sistemi kendiliğinden hayata geçecektir.

Ak Partililer şunu diyebilirler Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN aday olursa her şekilde bu seçimi kazanır..

Bende diyorum ki Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı adayı değildir Ak partinin adayı Abdullah Gül yada Başbakan'ın belirlediği başka  bir isim olacaktır..

Neden Devlet BAHÇELİ ;

1 -  Yaşı İlerlemiş eski, Tecrübeli bir Siyasetçi olarak Halkımız Nezdinde iyi tanınmaktadır.

2 - Ülkü Ocaklarının eski kavgacı tutumuna izin vermeyip, sokaklarda şiddet unsurlarının bulunmasını engelleyici tavrı ve çözümlere Demokratik yollardan ulaşmak için uyguladığı ağırbaşlı yönetim anlayışı vardır..

3 - Dürüst Bir Siyasetçidir..

4 - En Önemlisi de gösteriş icabı değil gerçekten Halk Adamıdır..

Eğer Aday Olursa Cumhurbaşkanlığı Makamı şimdiden Hayırlı Olsun diyorum..

www.aydinozel.com  Adnan AYTAŞKIN  - Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 813 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim