• Aydın28 °C

Ahmet SAKAR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet SAKAR / Köşe Yazarı

ÇAVUŞOĞLU

05 Şubat 2010 Cuma 17:38

Ak Parti Antalya milletvekili Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu milletimin bir ferdi olarak kutlayarak başlamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde yapılan AKPM(Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi) başkanlığı seçiminde Sn. Çavuşoğlu başkan seçildi.

                Bu seçim, adeta bir turnusol kağıdı görevini gördü muhalefetimiz için. Bildiğiniz gibi CHP milletvekili Sn. Keleş oylamada ret oyu kullandı. MHP milletvekili Sn. Türkeş ise oylamaya girmedi.

                Bizim sorunumuz bana kalırsa burada başlıyor işte. Ülkemizde kesinlikle bir muhalefet yok. Daha çok kıskanan, yapılan güzel işlerin hakkını vermeyen, uluslar arası arenada ülkemizin adının bir başarıyla temsilinde veya anılmasında, işin içinde iktidar partisi varsa asla destek vermeyen bir muhalefet var. Ve ben bu muhalefeti asla tasvip etmiyorum.

                Bu konu ile ilgili olarak haberleri dinliyorum; Ermenistan da dahil olmak üzere aklımıza gelmeyecek, içinde bizden çok uzakta olan Afrika ülkelerinin de bulunduğu bir tebrik zinciri kurulmuş. Ama nasıl bir kıskançlıktır anlamak mümkün değil, bizim muhalefetten hiç ses yok. Kıskançlık diyorum, çünkü bu durumu anlatacak başka bir kelime aklıma gelmiyor. İç siyasi dengeleri koruma adına böyle bir tavır takınılmış olamaz herhalde.

                Sn. Türkeş’i dinliyorum;  oylamaya neden katılmadığını anlatmaya çalışıyor ama ne söylerse söylesin umurumda olmuyor. Milliyetçi kimliğine sığdıramıyorum. Kendince haklı gerekçeleri olabilir ama içimdeki ses girmeliydi diyor. Biz ki en basit bir futbol karşılaşmasında, kanımız kaynayan bir milletiz, bizi temsil iddiasında olan değerli vekilimiz kesinlikle katılmalıydı o oylamaya ve temsil ettiği millet adına evet oyu vermeliydi. İçerdeki bütün rekabet ve çekişmeleri bir kenara bırakarak.

                CHP milletvekili Sn. Keleş ise bence siyasi hayatının en büyük hatasını yapmıştır. Bu milletin temsilcisi olarak kesinlikle oylamada evet oyu kullanmalıydı. Çünkü uluslar arası bir platformda hangi partiden olduğunuzun çok önemli olduğunu sanmıyorum. Kendi milletlerini temsil eden diğer milletvekillerinin, bizimkilere  “Türkler” gözüyle baktığına o kadar eminim ki. Böylesine bir ortamda çizilen manzara gerçekten çok acı.

                Oldukça buruk bir kutlama bu nedenlerden dolayı benim kutlamam. Sn. Çavuşoğlu, bir çoğunun oyunu alabildiniz belki ama bizim oyumuzu alamadınız. Sağ elimiz oylamaya girmedi. Sol elimiz “hayır” dedi. O nedenle gönülden ve buruk bir kutlama. Asla tokalaşamadık…

Bu yazı toplam 1246 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim