• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Çerçioğluna Oy Verdim Ama Pişmanım

08 Şubat 2011 Salı 19:15

Değerli Okuyucularımız bugünkü köşe yazımda ağırlıklı olarak Pir Sultan Abdal Derneği Aydın Şube Başkanı Dilek Şahin ile söyleşimden kesitler sunacağım.

Çerçioğlu'na Oy Verdim Ama Pişmanım

Pir Sultan Abdal Derneği Aydın Şube Başkanı Dilek Şahin Aydında Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP den Kazanan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu na oy verdiğini ve bir kadın etkisiylede Özlem Hanım için çalıştığını oy topladığını söyledi. Ancak Özlem Hanım a Oy verdiği için Pişman olmuş. Dilek Şahin bir başkanın toplumla barışık olması gerektiğini Özlem hanım ın halkın arasına girmediğini vede Sivil toplum örgütleriyle arasına mesafe koyduğunu belirtiyor. Başarılı olabilmesi için hem halkın arasına girmeli hemde Sivil toplum hareketleriyle toplanıp fikir alışverişinde bulunmalı dedi.

Aydın Valisi İtaat İstiyor

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş un çalışmlarından da memnun olmadığını belirten Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Dilek Şahin Vali Bey yanındakileri kendisine itaat etmeye sevkediyor. Bu sebepten dolayı kendisinden memnun değilim dedi.

Aydında En Büyük Sorun İşsizlik

Aydın ilimizin en büyük sorununun İşsizlik olduğunu belirten Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Dilek Şahin çözüm olarakta yatırım gelmesi gerektiğini belirtiyor. Yatırımın Aydına gelmesi içinde  Sivil Toplum hareketlerinin biraraya gelerek Aydının ortak çıkarları için çalışması gerektiğini vurguladı. Her Sivil Toplum Örgütü kendi içerisinde kendi ilkeleri üzerine çalışmalar yapar ancak biraraya geldikleri zaman, bulundukları yöreye ait ortak çözümler üretirler. Aydında bunun eksikliğini görüyorum dedi.

Alevi Köyleri Neden Dağ köyü

Pir Sultan Abdal Derneği Aydın Şube Başkanı Dilek Şahin Alevilerin Cumhuriyet döneminden önce çok eziyetler çektiklerini belirti. Birçok Alevi yapılan zulüm ve katlimalardan kurtulmak için Dağ Köylerine yerleştiler. İzlerini kaybettirmeye çalıştılar. Dilek Şahin; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün Cumhuriyet i ilan etmesiyle birlikte huzura kavuşan Alevilerin dağ köylerinde olmasının sebebini yapılan zülümlerden olduğunu söyledi.

www.aydinozel.com    Adnan Aytaşkın   Genel Yayın Yönetmeni 
 

Bu yazı toplam 849 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim