• Aydın29 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur Fazla Temkinli

08 Kasım 2010 Pazartesi 19:59

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanlığı bir basın açıklaması yaparak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve yeni Parti Meclisi üyelerinin arkasında olduklarını açıkladı.

CHP İl Başkanı Tunç Aytur yaptığı açıklamada basın açıklamasının geciktiğini ancak bunun sebebinin ilçe başkanlarıyla ortak karar aldıktan sonra açıklama yapmayı uygun bulduklarını söyledi.

Ancak her zaman temkinli tavranan İl Başkanı Tunç Aytur dan önce CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, CHP Nazilli İlçe Başkanlığı, CHP Aydın Merkez İlçe Başkanlığı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu na sahip çıktıklarını, arkasında olduklarını ve tam destek verdiklerini basına duyurmuşlardı.

Demek ki Milletvekili ve bazı İlçe Başkanlıkları CHP İl Başkanı Tunç Aytur ve Yönetiminden önce Kılıçdaroğluna Destek vererek Tunç Aytur un kararında etkili oldular.

Geçmişte Eski Genel Başkan Deniz Baykal istifa ettiği zaman CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur yine temkinli davranarak görüşünü açıklayan son il başkanları arasına girmişti. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu ile başlayan yeni siyaset anlayışında ortama göre değil gerçek düşüncelerin demokratik ortamda paylaşılabilmesi esası uygulanmaktadır.

Aydında 3 adayın çıkması sonucu, oyların dağılmasından dolayı tekrar CHP İl Başkanı olan Tunç Aytur un Milletvekilliği gibi bir düşüncesi varsa bu strateji ile bunun mümkün olmadığını belirtmek isterim.

CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur un Başkanlık ağırlığının en hafif hissedildiği Siyasi Parti İl Başkanı olduğu Aydın kamuoyunca bilinmektedir. Genel Merkez Nezdinde büyük bir çıkış yaşaması beklenen Cumhuriyet Halk Partisinin Aydında oterite eksikliğinden dolayı artış beklenmemektedir.

CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur a tavsiyem MHP Aydın İl Başkanı Hasan Muti gibi örgütü üzerinde etkili, saygı duyulan bir başkanlık anlayışını partisine kabul ettirebilmesidir. Bunun dışında bu yanlış gidişat önce partiye sonrada İl Başkanı Tunç Aytur a zarar vermeye devam edecektir.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 716 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim