• Aydın13 °C

Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

CHP, ÇALIŞKAN VALİYE LİNÇ GİRİŞİMİNDE Mİ BULUNUYOR?

26 Ağustos 2010 Perşembe 03:29

Bekir  AYGÜL (YÖRÜKOĞLU)

“CHP, ÇALIŞKAN VALİYE LİNÇ GİRİŞİMİNDE Mİ BULUNUYOR?”

            Aydın’da son zamanlarda CHP kanadı nedendir bilinmez, siyasi mücadelesini siyasi rakipleriyle değilde başka mecralara yönlendirmek suretiyle suçlama ve iftiraya dayalı bir politika sergilemeye başladı. Herhalde güçlü iktidar partisi karşısında hezeyana uğramaktan korkuyor olsalar gerek.Başka ne gibi izahı olabilir ki son zamanlardaki mülki amire karşı olan çıkışlarının.

            Valiyle,Emniyet Müdürüyle,Milli Eğitim Müdürüyle başka zaman başka bir müdürle uğraşmak onların vazgeçemedikleri politikaları halini aldı.Ucuz yolu buldular.Eli kolu bağlı, siyaset yapması yasak olan dürüst, çalışkan, başarılı ve halk tarafından sevilen yöneticileri yalan yanlış bilgilerle ve kuru iftiralarla yıpratmak ve devletin işlerliğini zayıflatmak ana gayeleri haline geldi.Kul hakkı, vatandaş hakkı, devlet hakkı tanımayan bu zalım zihniyet sahipleri bu şekilde kırıcı ve yıkıcı bir siyaset yapma anlayışı ile Ak Parti iktidarını yıpratmayı hedefliyorlarsa bu anlayışa yuh be denir…

            Bu CHP zihniyeti hiçbir zaman değişmeyecek. Dün Aydın Valiliği yapmış olan Recep Yazıcıoğlu’nun, Mustafa Malay’ın aleyhinde konuşanlar bu gün aynı saldırı ve söylemleri şu anda Aydın Valimiz Hüseyin Avni ÇOŞ hakkındada söylemeye başladılar. İftiralarının arkası önü kesilmedi günlerce televizyonlarda ve basında yaygara üstüne yaygara kopardılar. Akıllarınca çalışkan valilerin önünü kesmek onların halka hizmet etmelerini engellemek demek, iktidarın hizmetinide engellemek demektir. Bu şekilde güya valilik ve hükümet halkın gözünden düşmüş olacak ve bu senaryoyada halkımız kanacak… O kadarda değil. Halkımız kimin haklı kimin haksız olduğunu, kimin çalışkan kimin tembel olduğunu gayet iyi biliyor.

            Siyaset siyasi arenada yapılır, aktörleri ise parti mensupları ve milletvekilleridir. Muhalefet temsilcileri ve Milletvekilleri  iktidara yüklenir, eleştiriler getirir, genelde cevabınıda iktidar milletvekilleri veya il başkanı verir. Siyasetin raconu budur. Ama son zamanlarda bir takım muhalefet milletvekilleri ve belediye başkanları parti üst yönetimini ve hükümet icraatlarını eleştirmek yerine, kanun ve yönetmelikleri uygulamaktan ve devlete hizmet etmekten başka amaç gütmeyen mülki amiri çalışamaz, hizmet edemez konuma düşürmek için Aydın Kamuoyunda Valimiz hakkında linç kampanyası başlattılar. Belediye başkanlarıyla, milletvekilleriyle, il genel meclisi üyeleriyle tüm şer güçlerini birleştirmek suretiyle linç kampanyasını adım adım ileri taşıdılar.

            Taşıdılarda ne oldu? Bekledikleri sonucu alabildiler mi? Valimizi halkın gözünden mi düşürdüler? Tam aksine sayın valimiz yaptığı tüm icraatların yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde yapıldığını hiçbir kesime ayrıcalık tanınmadan uygulandığını tüm kamuoyuna açık ve seçik olarak gösterdi. Halkımız artık gerçekleri biliyor. CHP lilerin ve belediye başkanının gerçek yüzü ortaya çıktı.Yalanlarını halkımız artık biliyor.

CHP milletvekilleri ve Aydın Belediye Başkanının yalan ve yanlış bilgilerle, art niyetli tutum sergilemek suretiyle kamuoyunu yanlış yönlendirmesi fos çıkmıştır. Halkımız bu yanlış yönlendirme, karalamaca ve iftiraları hiçbir zaman unutmayacak ve  hiçbir zaman affetmeyecektir.

Sayın Valimiz Hüseyin Avni COŞ’a halkımız sahip çıkmış ve bağrına basmıştır. Aydın tarihinde ilk defa bir vali telefon numaralarını hiç çekinmeden halka dağıtmıştır.Yirmidört saat vatandaşın derdini dinleyip derman olmaya çalışan valiyi halkımız çok sevmektedir.Sayın valim siz hizmetinize korkusuzca devam ediniz. Siz çalıştıkca, halka hizmet götürdükce sizin alın teriniz ve göz nurunuz edepsizleri, yalancıları, iftiracıları boğacaktır.Bundan emin olunuz.

            Sırası gelmişken buradan sormak lazım Belediye Başkanı Çerçioğlu’na; seçimlerden önce pek çok vaatler vermiştiniz halkımıza bu vaatler ne oldu? Sorulardan bir tanesi:

“Benim de en büyük projem Aydın merkezini turizm merkezi yapmaktır ve tur operatörleri ile görüştüm. Bundan sonra her gün 5-6 otobüs Aydın kentine girecek. Aydın`ın hamamlarını, külliyelerini, tarihi binalarını ziyaret edecekler. Esnafımızdan da bu esnada alışveriş yapacaklar” Hani nerede gelen turistler sayın Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, nerde esnafımızın kazandıkları?

            Bir başka soru gene seçimlerden önce demiştiniz ki: “Aydın`ın en büyük sorunu ne? Aydın`ın en büyük sorunu, istihdam ve işsizlik. Gençlerimizin büyük çoğunluğu işsiz. Akşama kadar kahvehane köşelerinde oturuyorlar. Biz bu hamlığı, gençlerimizin üstünden atacağız. İstihdam alanları yaratacağız.” Demiştiniz sayın Çerçioğlu. Ne oldu istihdam alanları ve işsizlik?

            Buradan Belediye başkanı Çerçioğlu’na ve CHP üst yöntimine tavsiyem; Siyaseti kendi kuralları içinde ve siyasi partilerle yapınız. Siyaset üstü olan kurumlarımızı kendi başarısızlıklarınızı örtme girişimiyle siyasetin içine sokmaya kalkmayınız. Bal veren arılarla didişenler eninde sonunda sokulurlar.

Bu yazı toplam 772 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim