• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP İl Başkanı Bayram İNCİ Cumhuriyet'e Sahip Çıktı
01 Kasım 2016 Salı 18:04

CHP İl Başkanı Bayram İNCİ Cumhuriyet'e Sahip Çıktı

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İNCİ ve CHP Örgütleri Cumhuriyet Gazetesine yapılan Operasyon ile ilgili açıklama yaptı.

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İNCİ ve CHP Örgütleri Cumhuriyet Gazetesine yapılan Operasyon ile ilgili açıklama yaptı.

CHP Aydın İl başkanı Bayram İNCİ yaptığı açıklamada;

Çok değerli Aydınlı hemşehrilerim, çok değerli Cumhuriyet halk partili dostlarım, çok değerli basın mensupları hepiniz hoşgeldiniz.

Bayram İNCİ : Bülent TEZCAN'a Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

29 Ekim Cumartesi günü uğradığı silahlı saldırı sonucunda bacağından yaralanan Milletvekilimiz ve Genel başkan Yardımcımız Bülent TEZCAN'a ve örgütümüze geçmiş olsun diyor, alçakça yapılan bu saldırıyı şiddetle nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Kendisinin sağlık durumu iyi ve morali yerinde.

Bayram İNCİ : Saldırgan Cumhurbaşknının Koruması Altına Girmeye Çalışıyor

Bu saldırıyı Türkiyeyi karıştırmak isteyenlerin oyunu olarak görüyoruz. Bu alçak saldırıyı gerçekleştiren kişinin verdiği ifade de Cumhurbaşkanına hakaret edilerek bir tartışma ortamında silahlı saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia etmektedir. Bu yalandır. genel başkan Yardımcımıza yapılan bu saldırı planlı bir şekilde yapılmıştır. Olay yalanlar ve düzmece seneryolar ile sulandırılarak bu saldırıyı gerçekleştiren kişi yalanlarıyla Cumhurbaşkanının koruması altına girmeye çalışmaktadır. Türkiye için Aydın için çalışan Genel başkan Yardımcımız Bülent Tezcan'a yapılan bu saldırı hepimize yapılmıştır. Huzurun, adaletin, hukuk'un, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanmasına Atatürk Cumhuriyetine korunmasına yönelik mücadelemiz devam edecektir.

Bayram İNCİ : CHP'nin İçini Karıştırmaya Kimsenin Gücü Yetmez

Cumhuriyet Halk Partisinin içini karıştırmaya ve ülkede kaos ortamı oluşturmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu yapılan saldırıya karşı Aydın halkımız Genel Başkan yardımcımız Bülent TEZCAN'ı ve İl başkanlığımızı hem yaptıkları ziyaretler hemde telefonla ulaşarak yalnız bırakmamışlardır. Aydın İl örgütü olarak bizi yalnız bırakmayan yanımızda olan tüm vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, sendikalarımıza, siyasal parti temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Bayram İNCİ : AKP Diktasını Ülkeye Getirme Niyetindedir

Bu saldırı AKP'nin ülkeyi getirdiği kutuplaşmanın bir sonucudur. 15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirmeye çalışan AKP, FETÖ ve PKK Terör Örgütlerini gerekçe göstererek OHAL kapsamında çıkardıkları Kanun Hükmünde Kararnameler ile Başkanlık adı altında tek adam diktasını ülkeye getirme niyetindedir. Bugün Cumhuriyetimizi korumakla görevli Ordu dağıtıldı. Düşünce özgürlüğünün temitaı Üniversiteler çöktü. Yargı bağımsızlığı yok edilerek İktidara bağlandı. Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle FETÖ ve Terör örgütleriyle bağlantısı olmayan birçok kamu çalışanı yargılanmadan mesleklerinden ihraç edilmekte masumiyet karinesi yok sayılmaktadır. 

Bayram İNCİ : Muhalif basın Susturulmaya Çalışılıyor

Askeri darbeyle verilmeye çalışılan mücadele bir tarafa bırakılarak toplumsal muhalefetin özellikle muhalif basın'ın susturulmasına yönelik bir kampanyaya dönüştürülmeye başlandı. Bütün sol, sosyal demokrat, Atatürk Cumhuriyetinden yana olan basın kuruluşları ile bölücülüğe ve gericiliğe karşı olan basın kuruluşlarının birer birer kapatılmasının nedeni toplumsal muhalefetin yok edilmesidir.

Bayram İNCİ : Cumhuriyet, Çok Önemli Bir Gazetedir

Dünde Cumhuriyet Gazetesine baskın yapılarak 12 Yönetici ve Yazar gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Gazetesi bizim basın tarihimizde Türkiye'ninde çok önemli gazetelerinden birisidir. 1912 Ağustos döneminde Aydın Mebusluğuda yapan Yunus NADİ tarafından 1918 yılında İstanbulda kurulan Yenigün gazetesi 16 mart 1920 tarihinde İngilizlerin İstanbulu işgalinden sonra Ankara'da Anadolu Yenigün olarak yayın hayatına devam etmiştir. 11 Mayıs 1924'e kadar Ankara'da yayınlanmıştır.

Bayram İNCİ : Yunus NADİ AA'yı Kuran Kişidir

Yunus NADİ bugün AKP Hükümetinin ele geçirdiği kendi lehlerine siyasallaştırdığı Anadolu Ajansı'nı 6 Nisan 1920'de Halide Edip Adıvar ile kuran kişidir. Yunus NADİ Cumhuriyetin ilanından sonra İstanbul'a giderek Hilafet yanlısı İstanbul basınına karşı Cumhuriyeti ve devrimleri savunacak bir yayın organı olarak Cumhuriyet Gazetesini yayınlamaya başladı. Gazete Mustafa Kemal Atatürk'ün teklifi üzerine Hakimiyeti Milliye ve Yenigün Gazetelerinin birşelmesiyle doğmuştur.

Bayram İNCİ : Cumhuriyet Gazetesi Darbelere En Ağır Bedeli Ödemiştir

Gazetenin tarihine baktığınız zaman her darbe sonrasında en ağır bedelleri ödemiştir. Sadece gazete kendisi ödememiştir, yazarları da bedel ödemiştir. Bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ahmet Taner KIŞLALI Cumhuriyet Yazarlarına karşı yapılan saldırılar zincirinin son halkasıdır. Cumhuriyet Uğur MUMCU, Bahriye ÜÇOK, Muammer AKSOY, Ümit KAFTANCIOĞLU, Cavir Orhan TÜTEK, Onat KUTLAR gibi çok değerli yazarlarını yitirirken Servet TANELİ'de saldırılar sonucu yaralanmıştır.

Bayram İNCİ : Cumhuriyet gazetesine Sahip Çıkmak Zorundayız

Demokrasiye ve özgürlüklere hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Bunun ön koşuluda Cumhuriyete sahip çıkmaktan geçiyor. Hep beraber Cumhuriyete ve Cumhuriyet Gazetesine sahip çıkmak zorundayız. Kurulduğu tarihten itibaren işgalcilere, emperyalistlere, Damat Ferit'in hain hükümetine Yunus NADİ ve Yenigün gazetesi nasıl direnmiş ise bugünde Cumhuriyet Gazetesi ve Yenigün A.Ş de direnmektedir. Tarih tekerrür etmektedir. O gün atalarımız nasıl hain hükümete ve  işgalcilere karşı direnmişlerse bugünde direnmektedir, direnecektir ve direneceğiz.

Bayram İNCİ : Cesur 1 Gün, Korkak hergün Ölür

Atatürk'ün basın hiç bir şekilde tahakküm altına alınamaz şeklinde veciz bir sözü var ama bugünlerde bunun tam aksini görüyoruz. Cesur 1 gün, Korkak hergün ölür. Korkmayacağız. Yılmayacağız. Sinmeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne kapanmasına izin vereceğiz ne de kayyuma teslim edilmesine izin vereceğiz. Demokrasimize sonuna kadar sahip çıkacağız. AKP hükümetinin mağdur ettiği tüm yurttaşlarımızı barıştan, kardeşlikten, emekten, demokrasiden, çağdaş Cumhuriyet ve niteliklerinden yana olan tüm yurttaşlarımızı Cumhuriyet halk partisinin verdiği bundan sonra da vermekte kararlı olduğu mücadele ye destek olmaya davet ediyorum. Çünkü söz konusu vatandır gerisi teferruattır diyerek hepinize saygı ve sevgilerimiz sunuyorum dedi.

Haber / Fotoğraf / Video : Adnan AYTAŞKIN

img_8897.jpg

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1296 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim