• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP İl Gençlik Kollarından Kobane'ye Destek
22 Temmuz 2015 Çarşamba 21:19

CHP İl Gençlik Kollarından Kobane'ye Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin, yaşanan saldırı nedeniyle ulaştıramadıkları yardımları, Kobane’ye ulaştıracak.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin, yaşanan saldırı nedeniyle ulaştıramadıkları yardımları, Kobane’ye ulaştıracak. Kobane’ye  yardım  götürmek isteyen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine  yapılan bombalı saldırı sonucunda 32’si hayatını kaybetmişti. Şanlıurfa Suruç'ta Amara Kültür Merkezi önünde meydana gelen saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin acısını yaşayan CHP Aydın Örgütleri, ölen gençlerin ideallerini yerine getirmek için kampanya başlattı. CHP Aydın İl Başkanlığı ile İl Gençlik Kolları  öncülüğünde, Kobane’ye ulaştırılmak üzere oyuncak ve giysi kampanyası başlatıldı. Kampanyayla ilgili CHP İlçe Başkanlıklarından da destek talep edildi. Bugün itibariyle başlatılan kampanya, 1 Ağustos Cumartesi günü sona erecek.
Başlatılan kampanya İle ilgili olarak İl Gençlik Kolları Başkanı Kemal Güneri açıklamada bulundu. Aydın’dan Kobane’ye Umut ve Barış Köprüsü adıyla başlattıkları kampanya ile ilgili olarak Kemal Güneri;
“2 Temmuz 2015 itibari ile ‘Aydın’dan Kobane’ye UMUT  ve BARIŞ Köprüsü’ adıyla Suruç’ta yaşanılan katliamda ölen arkadaşlarımızın mücadelelerini devam ettirmek için Aydın Gençlik Örgütü olarak giysi ve oyuncak kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Kampanyamıza ana kademe il örgütümüzde destek vermektedir. Başlatmış olduğumuz kampanya 1 Ağustos itibari ile sona erecek ve toplanan malzemeler Kobane’ye ulaştırılmak üzere yola çıkacaktır. Bizler bu topraklarda aynı kader birliğini yaşayan kardeşleriz. 1000 yıllık kardeşliğimizi yok etmeye çalışanlara inat ısrarla barış diyeceğiz. Çünkü bizler barışın kendisinin bir yol olduğuna inanıyoruz. Acının, gözyaşının ve ağıtların yerini kardeşlik ve barış türkülerinin alması için bu mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Suruç’ta yaşanan patlamada hayatını kaybeden ancak bizler için gerici-faşist anlayış karşısında bayraklaşan bu ülkenin devrimci, idealist ve aydınlık gençlerini, Kobane’ye umut olmaya devam ederek ve barış çığlığını yükselterek yaşatacağız. Bu katliama göz yumanlardan, mit tırları ile gönderilen silahlarla gerici dinci terörü besleyen AKP’den hesap sormak boynumuzun borcudur. 
    Tüm hemşerilerimizin bu vahşete karşı duyarlı olmaya ve kampanyamıza sahip çıkarak destek olmaya davet ediyoruz. Yardımlarımızı il ve ilçe örgütlerimize ulaştırmanızı ve Kobane’de ki çocuklara umut olmanızı bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1401 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim