• Aydın25 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olacak

19 Ekim 2013 Cumartesi 10:18

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda Cumhuriyet Halk Partisin nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağını yazacağım.

Bildiğimiz üzere CHP de Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel TEKİN isimleri geçiyor.

Öncelikle İstanbul da ki anketlere dikkat çekmek istiyorum.

CHP lilere sorarsanız İstanbul Büyükşehir Adayımız Kim Olmalı diye ? Gürsel Tekin Açık ara önde çıkacaktır. Çünkü Gürsel TEKİN İstanbul Teşkilatı içinde yetişmiş çok değerli bir halk adamıdır..

İstanbul Halkına sorarsanız Açık ara Mustafa SARIGÜL önde çıkacaktır, bunun sebebi de Mustafa SARIGÜL ün yıllar süren ideallerine yönelik çalışmalarıdır.

Sonuç olarak Gürsel TEKİN ile CHP Ak Parti yi zorlayabilir ama geçemez ve Belediyeyi alamaz.

Ancak Mustafa SARIGÜL ile CHP nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını  kazanması muhtemel bir sonuç..

Şunu söylemeye çalışıyorum, az çok Mustafa SARIGÜL ü tanıyorum, Mustafa SARIGÜL Başbakan olmanın derdinde..  Ancak Tayyip ERDOĞAN ı geçemeyeceğine inandığı için Başbakan ERDOĞAN ın Cumhurbaşkanı olacağı zamanı bekliyor.

Mustafa SARIGÜL; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak aklınca Başbakan ERDOĞAN ı yendiğini zannedecek kadarda egosu fazla birisi..

Birde Mustafa SARIGÜL şuanda CHP Genel Başkanlığını çantada keklik görüyor ancak CHP nin başına geçmeyişinin sebebi ise Genel Başkan olarak muhalefet yapıp yıpranmak istemiyor, hayallerini Başbakan Erdoğan ın Cumhurbaşkanı olduğu ve Başbakanlığı bıraktığı zamana göre çiziyor..

Mustafa SARIGÜL ün Adaylığı Kemal KILIÇDAROĞLU için Şans olur..

Neden ?

Birincisi Mustafa SARIGÜL İstanbul’u her yolu dener kazanırsa 2015 teki Başbakanlık Hayalini ileriki tarihe erteleyecektir ve böylece Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’u almış bir partinin Genel Başkanı olmaya devam edecektir.

İkincisi ise Mustafa SARIGÜL eğer İstanbul u kaybederse ne olur?

Mustafa SARIGÜL Biter…

Şuanda tüm gücünü Şişli Belediye Başkanlığından alan Mustafa SARIGÜL İstanbul u kazanamadığı zaman tüm yalaka çevresi  ve gücü biter..

CHP lilerin tabanında hiçbir zaman yer edinemeyecek olan Mustafa SARIGÜL, Başkanlık kimliğini bıraktığı gün, Makamsız sade bir vatandaş kaldığı gün bir Mendil gibi kenara atılacaktır.

Mustafa SARIGÜL ün çevresinde bulunan yoğun kitle aslında onu çok sevmiyor geleceğin Lideri olarak empoze edildiği için biz Başbakan olmadan önce yıllar öncesinden arkadaşıyız demek için çevresinde toplanmış çok büyük bir kitle var..

CHP nin İstanbul Adayını Açıklıyorum..

Sonuç olarak 2014 Mart Yerel Seçimlerinde Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL, CHP nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayıdır..

Mustafa SARIGÜL ün adaylığı kabul etmesinin sebebi ise aday olması için tüm kolaylığı sağlayan CHP Genel Merkezinin iyi niyetine, Demokratik olgunluğuna yenik düşmesi olacak ve ayrıca da Başbakan ERDOĞAN ın adayını yenerek kendini mutlu hissetmek istemesidir..

Ama şunu söyleyeyim Mustafa SARIGÜL aday olduğu takdirde ( Bence Kesin ) Türkiye Siyasetinde hiç unutulmayacak bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olacaktır..

Aday olduğu takdirde Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL e CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sürecinde Başarılar diliyorum..

www.aydinozel.com   Adnan AYTAŞKIN   / Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 694 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim