• Aydın22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP SÖKE İLÇE BAŞKANI BASIN AÇIKLAMASI
16 Haziran 2020 Salı 08:00

CHP SÖKE İLÇE BAŞKANI BASIN AÇIKLAMASI

Öyle bir fotoğraf gördüm ki; üzüntü ve kaygıyı aynı anda yaşadım bir Sökeli adına bir siyasi olarak yurttaş olarak.

Öyle bir fotoğraf gördüm ki; üzüntü ve kaygıyı aynı anda yaşadım bir Sökeli adına bir siyasi olarak yurttaş olarak.

2002 Kasım ayından bu yanan iktidarda olanların ne yaptıklarını (!) tüm halkımız an be an takip içinde. İlginç olanı ise bu yapılmayanlara bir de devlet liyakatine sığmayan işlerin yapılması cabası.

Henüz bir kamu bankasında yapılan liyakat taşımayan atamaları kamuoyunda tartışılırken özellikle atama yapılanlardan bir tanesinin hain teröristin dizi dibindeki fotoğraflarını unutulmamış dahası bir güreşçi arkadaşın finansal yapıya “künde” atma misyonlu atamaları anlamaya çalışırken...

A.K.P. Söke İlçe Başkanının toplantı karesi işte tam bu noktada aslında cevap oldu.

Mesaj alındı...

2000 yıllık devlet geleneği ve halkın iradesinin öne çıkarıldığı 1876 yılından bu yana yaşanmayan ne varsa bu iktidarda yaşamanın normalliği (!) yaşanıyor.

Misal bir yurttaş olarak milli eğitimde bir işiniz varsa önce hangi siyasi örgüte üye olduğunuz esas veya sosyal güvenlik kurumunda emeklilik işleminizin hızı ait olduğunuz partiye göre belirleniyor. Yetmedi çiftçisiniz hangi siyasal örgütte olduğunuz alacağınız kamu hizmetinin kalitesini belirliyor. Yahut kütüphanede en basitinden bir kitaptan yararlanma imkânınız siyasal ilişkilerinizin derecesine göre saptanıyor. Evet, sevgili dostlarım bu fotoğraftan bu sonuç çıkıyor. Veya işsiz ve eğitimini almış genç kardeşim devlet memurları için gereken sınavları başarmış olsa dahi bir kuruma hizmet etme imkânını A.K.P. üyeliğinden geçtiğini görme imkânı veriyor bu fotoğraf.

Olmadı memursun misal, kurum içi atamalarda ihtiyaç olan liyakat değil de parti ilişkileri belirliyor onu görüyorsun. Gerçekten işimiz zor.

Tarihin tekerrür ettiği doğrudur. Bu iktidarda bu tarz uygulamaları ile devlette çöküşü getiriyor her şey de olduğu gibi...

Artık bu fotoğraf karesinden şu da çıkarılabilir: Türkiye parti devleti olma yolunda ilerliyor. Memlekete demokrasi ve adalet getirme sözlerinin 17 yıldır havada kaldığı ve bugüne kadar oy aldığı kitleleri aldatan bir anlayış bana göre bu fotoğraf ile ifşa olmuştur.

     Ali Kemal Özcan

                                                                                                        CHP Söke İlçe Başkanı

Bu haber toplam 2538 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim