• Aydın22 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

CHP ye Demokrasi Geldi

04 Kasım 2010 Perşembe 19:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tüzük gereği 13+1+1 yeni Yönetim Kurulunu belirledi. Yeni belirlenen listede 53 yıllık CHP yönetisi Genel Sekreter Önder Sav ve arkadaşlarının olmaması kriz çıkardı. Önder Sav ve Arkadaşları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu nun katılmadığı bir Parti Meclisi toplantısı düzenleyerek Genel Kurul kararı aldıklarını söyledi.

Ancak ben CHP Genel merkezinde yaşanan gürültü, kavga ve benzeri şeylerle ilgilenip laf kalabalığı yapmayacağım. Sadece CHP deki değişimin önümüzdeki seçimlerde şahlanışı getireceğini belirtmek istiyorum.

Bilindiği üzere malum Eski Genel Başkan Deniz Baykal komplo sonucu görevinden indirilmişti. Önder Sav ve ekibi tarafından Kemal Kılıçdaroğlu işaret edilerek Genel Başkanlığa getirildi.

Ancak Referandum dönemi boyunca bir kukla gibi hareket ettirilen Kemal Kılıçdaroğlu gereken cevabı cesurca verdi. Kendisini Genel Başkan görmeyenler, kukla gibi kullanıp yanlış yapmasına sebeb olanlar ile hesaplaşan Kemal Kılıçdaroğlu CHP de Devrim yaptı. Devrim yapması gerekiyordu çünkü Kemal Kılıçdaroğlu böyle giderse en kısa sürede başkanlıktan indirilecekti.

Bugün Cumhuriyet Halk Partisinde bayram olmalı, aslında ülke adına da bayram olmalı. Çünkü Partinin içinde ağlarını örmüş Önder Sav ve Ekibi üretken siyaseti deforme ediyordu. Koltuk siyaseti yapan Önder Sav ve ekibi sayesinde CHP İktidar olmayı unutmuştu. CHP Genel Başkanı değişmişti ama parti aynı partiydi, zihniyet aynı zihniyetti.

Artık CHP ye Demokrasi geldi. CHP ister muhalefet olsun ister iktidar olsun ülkemiz kazanmaya başlayacaktır. Çünkü İktidarı denetleyen iyi bir muhalefet ülkenin ileriye gidişine katkı sunacağı gibi, İktifar yolundada adımlarını sağlamlaştıracaktır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yol arkadaşlarına Demokrasi yolunda başarılar diler, ülkemize katkılarını beklediğimi belirtmek istiyorum.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 709 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim