• Aydın20 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Cumhurbaşkanı Erdoğan - Başbakan Gül ..

24 Eylül 2010 Cuma 00:07

Toplum karşısında etkin yaşayan insanlar lider niteliklerine sahip kolay yetişmiyor.

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ın söylemine göre 2011 Genel Seçimleri Genel Başkan olarak son seçimi olacak.

Ülkemizde Lider endeksli siyaset izlendiğine göre Başbakan Erdoğan ilk seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacak ve görünüşe göre Ak Parti Lideri ve Başbakan da değişecek.

Peki Yeni Başbakan kim olacak.

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğu zaman yakın dostu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise onun yerine Başbakan olucak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül her ne kadar Başbakan Erdoğan kadar etkili bir Lider olmasada bugüne kadar bulunduğu makamlar ve görevler gereğince anladığımız kadarıyla Ak Parti yi tek çatı altında tutabilecek tek lider.

Başbakan Erdoğan dan sonra Ak Parti içerisnde şu dönem itibariyle süpriz bir çıkış olmazsa partiyi tek çatı altında tutabilecek isim yok. Ak Parti nin daha önceki İktidarlar döneminde olduğu gibi dağılmaması ancak Abdullah Gül ün Başbakanlığına bağlı.

Daha Önce Turgut Özal ın Cumhurbaşkanlığı na geçmesinden sonra Anavatan Partisi dağıldı. Lider eksikliği hissedildi. Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı olunca da Doğruyol Partisi dağıldı. Bu partiler in durumu şuan içler acısı.

Ak Parti liler 2023 yılında Dünyanın en büyük 10 ekonomisi olacağımızdan bahsediyorlar. İyi de Başbakan Erdoğan sız nasıl iktidarda kalacaklar ki. Bu ellerinde olacak mı acaba. Evet bu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de bu iktidar sürecini uzatacak.

Abdullah Gül Başbakan Olmazsa Muhalefete İktidar yolu görünecek.

Aslında Muhalefet partileri de bu dönemi iyi değerlendirmeli. çünkü Başbakan Erdoğan ın Cumhurbaşkanı olmasıyla Ak Parti de bir boşluk doğacak. Bu Boşluk ta iyi bir sıçramayla İktidar olmak hiçte zor değil. Ama Muhalefet bu Liderlerle İktidar olamaz. En azından şimdiki politikalarıyla.

Türkiye Siyasetindeki bu önemli noktayı atlamamak gerekir. Türkiyenin içerisinde bulunduğu istikrarın gelişerek devam etmesi gerekiyor. Bunun için de herkes üzerine düşen fadakarlığı yapmalı..

Bu yazı toplam 760 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim