• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Değerli Kuşadası Kamuoyuna;
10 Ağustos 2020 Pazartesi 20:18

Değerli Kuşadası Kamuoyuna;

AKP ilçe yönetimi 09.08.2020 tarihinde bir açıklama yaparak Kuşadası Belediyesine bir takım sorular yöneltmiştir.

AKP  ilçe yönetimi 09.08.2020 tarihinde bir açıklama yaparak Kuşadası Belediyesine bir takım sorular yöneltmiştir.

Öncelikle; bu açıklamada, Kuşadası Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla esnafın kazancını 3 kat arttırdığımızı beyan edip kabul etmeleri ve aynı şekilde diğer esnaflarımız için ne yapacağımızı merak etmelerini büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.

Kuşadası Belediyesi , 1  Nisan 2019 tarihinden itibaren Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde yaptığı çalışmalarla ; kentin alt ve üst yapı yenileme çalışmalarını büyük ölçüde  tamamlamıştır. Eski Türkmen olarak bilinen bölgeyi, Balıkçılar Meydanını, Kemal Arıkan Caddesini , Kadınlar Denizi   sahil bandını ve plajını, Candan Tarhan Bulvarı’nı  ve kentin  birçok noktasını baştan inşa ederek Kuşadası‘na vizyon ve Kuşadası esnafının ticaretine de katma değer sağlamıştır.  Göreve gelir gelmez 2019 yılında başlattığı turizm seferberliği ile esnafın güvenini ve saygısını kazanmıştır. Sıfır işgaliye uygulaması ile çarşılarına yeniden nefes aldıran, kruvaziyer dünyasının amiral şirketlerini Kuşadası’nda ağırlayarak önemli bir organizasyona ev sahipliği yapan, yurt içi ve yurt dışı fuarlarına kentimizin turizmci paydaşlarını bir çatı altında toplayarak, başarılı bir  destinasyon tanıtımı yapan  Kuşadası Belediyesi yönetimi, göreve geldiği günden bugüne kadar Kuşadası esnafının her alanda destekçisi olmuştur.

Tüm dünyayı etkileyen COVİD 19 ile mücadele de yaptığı çalışmalar ile ülkemizin en başarılı *belediye yönetimi seçilen  Kuşadası Belediyesi, başkanından en alt kademedeki çalışanına kadar büyük bir özveri ile geride bıraktığı 6 ayda tüm imkanları ile de esnafımızın yanında olmuştur. Göreve geldiği  gün itibari ile Kuşadası marka değerini yeniden oluşturmak için  icraatlarını kesintisiz devam ettiren  belediye yönetimimiz, düzenlediği organizasyonlar ile de örnek çalışmalara imza atmıştır.

Kamuoyunun da yakından takip ettiği ve takdirle karşıladığı, kentin her  noktasındaki esnafı ve işletmeciye destek olmak amacıyla birçok organizasyon gerçekleştirilmiştir. Klasik yıl başı kutlamaları yerine sokak partisi ile sahil bandı  esnafına, 14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri ile Kaleiçi- Kahramanlar, Sağlık caddesi  esnafına,  kent orkestrası konserleri ile Kadınlar Denizi  ve  Liman Caddesi, sahil bandı esnafına, katkı sağlanmıştır. Geçtiğimiz günlerde şehrimize davet ettiğimiz sosyal medya fenomenlerinin Kuşadası ziyaretlerinde yaptıkları sosyal paylaşımlar ile 21 milyon üzerinde bir görüntüleme performansı yakalanmıştır. Kentin tanıtımı açısında çok önemli bir katma değer sağlayan bu performans yine esnafımız tarafından memnuniyetle ile karşılanarak tekrarı talep edilmiştir.

Bilindiği üzere, kentin tamamından toplanan ve genel kamu geliri olarak kabul edilen bütçe , sadece toplandığı yere değil kentin ihtiyacına göre her yere harcanır. Nitekim, Ege mahallesine yapılan parkta, İkiçeşmelik mahallesine yapılan yol da genel toplanan gelirden kentin ihtiyacına göre harcanır. Bu sosyal devlet anlayışının gereğidir. Aksi halde az vergi toplanan bölgelerin ihtiyacı olan çok masraflı örneğin yol, alt yapı hizmeti götürmek mümkün olmazdı.

30 yıldır tek bir çivi çakılmayan, eskiyen alt ve üst yapısı ile ne yerli ne de yabancı misafirlerimizin girmek istemediği Balıkçılar Meydanı , kent estetiğine değer katan bir proje ile sıfırdan inşa edilmiş ve kentin cazibe merkezlerinden biri haline getirilmiştir. Bu meydan tüm kent için bir kazanımdır. Uzun bir süre inşaat çalışmaları ve pandemi yasakları ile 5 ay süre ile  ticari yaşamı kesintiye uğrayan  esnafımıza tekrar nefes aldırmak için  düzenlenen etkinlikler, Kuşadası kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştır.  Balıkçılar meydanında yapılan etkinlik sadece oradaki esnafa faydalıdır iddiası gerçek değildir, doğru değildir. Nitekim ,bölge ayrımı yapmaksızın  belediye kiracısı olup da pandemi sürecinde işyerini açamayan esnafımızdan toplamda sildiğimiz kira bedeli 2.188.780,65 TL.dir. Kuşadası kamuoyuna saygı ile duyurulur.

omer-gunel---kusadasi-belediye-baskani-003.jpg

Bu haber toplam 8319 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim