• Aydın18 °C

Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

Değişim Her Zaman İyidir ve Terörle Mücadele Değişti

24 Ekim 2011 Pazartesi 20:49

Değişim her zaman iyidir;

            Hani diyorlardı ya terörle mücadele edenler hapiste, teröre çanak tutanlar mecliste diye. Böyle olmadıgını anladık mı şimdi. Bunun böyle olmadıgını bilenler tabiî ki vardı aramızda, ama bilmeyenler cok daha fazlaydı ve her an hayıflanıyorlardı bu askerler şerefle orduya ve türk halkına hizmet ettiler terörle mücadele ettiler ve bunlar olmadan bu iş olmaz, olamaz, zinhar olmaz diye atıp tutuyorlardı.

            Kimler?

            Canım hepimiz biliyoruz, aptalsakta bu kadar aptal degiliz herhalde degil mi?

            Mesela İzmir’ in tamamı böyle düsünüyor olmalı, mesela ulusal kanal ve okuyucuları, cumhuriyet grubu, sözü grubu, CHP, MHP’ li lerin büyük kısmı, pkk yandaşları sayabilirim daha ama gerek olduğunu sanmıyorum.

            Değişim gerçekleşti, kuvvet komutanlarıyla birlikte genelkurmay başkanı istifa etti ve edince ne oldu dünya yıkılmadı, devran tersine dönmedi, Türkiye savunmasız kalmadı da ama asıl en önemlisi ne oldu?

            Genelkurmay başkanı şu anda güneydoğuda şırnak’ ta operasyonu yerinde yönetiyor kuvvet komutanları ile birlikte ve bir başbakan yardımcısı diyor ki yeterli sonuc almadan da komutanlarım evlerine dönmeyecekler.

            Burada ‘yeterli sonucu’ tartışabiliriz.  Örneğin benim için bu yeterli sonuç 240 pkk leşidir. Bire on alınmalıdır. Başkasına göre bu sayı degişebilir, görecelidir. Ama bunlar önemli degil, önemli olanı gözümüzden kaçırmayalım bir zihniyet ve hizmet farklılıgı değişikliği vardır ortada. Kötü mü olmuştur? Bu soruya evet kötü olmuştur demek herhalde kişinin farkında olmadan gelişen vatan hainliği sendromu ile enfeksiyonunu gösterir yada gercekten vatan haini oldugunu. Bilemiyorum.

            Eski paşalar görevde olsalardı sistemde eski olurdu yine şehitlerimiz kanı yerde kalmayacak, terörle mücadelemiz kararlı şekilde sürecek vb. ama değişen bir şey olmayacaktı bir ay sonra yeni bir saldırı yeni kayıplar, yeniden ağlayan analar babalar eşler cocuklar ve yanan yürekler ve ocaklar, yine siyasi iradenin istifasını isteyenler yine aynı terane aynı tas.

            Ama şimdi;

Şimdi evlatlarının kanını yerde bırakmayan paşalarımız harekat icra ediyor ve başında duruyor. Uykusuz.

Şimdi siyasi irade aktörleri gögsünü gere gere şehit yakınlarının yanında, yürekleri yanarak onların acılarına ortak olmaya calışıyor.

Şimdi mhp hükümete destek oldugunu ve her türlü yardıma hazır oldugunu bildirdi.

Chp ikinci gün ilk gün yaptıgı hatayı anlayıp alışık oldugu U dönüşüyle destegini acıkladı.

Stk’ ların tamamı bu hain saldırıyı kınadı ama türk silahlı kuvvetlerinin harekatına tam destek verdi.

Bdp boşver bdp yi ya.

Çok  uzatmaya da gerek yok aslında.

            Allah (c.c) askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun ve şu bela artık kafasını ininden cıkartamasın, yada  gitsin Kürtlerin adam yerine konmadıgı secme secilme hakkı olmayan, seyahat hakkı olmayan, top ateşiyle yakılanların oldugu Suriye de teröristcilik  yapsın.

            Burada biz kardeşlerimle ortak gelecegimiz için calışalım.

 

www.aydinozel.com Seyhan Kaynarca     Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 1323 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim