• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Demokratik Açılım Hangi partiye Yarar Hangi Partiye zarar Verecek?

05 Kasım 2009 Perşembe 23:17

Değerli okurlarım uzun zamandır köşe yazısı yazmadım. Yazamadım vaktim olmadı. Ancak Sizlerin yoğun talebi (n) üzerine köşe yazılarıma daha fazla zaman ayıracağım.

Demokratik Açılım Nasıl Yapılır ?

Demokratik Açılım yapıyorum diye Demokratik açılım yapılmaz. Demokratik açılım sessiz sedasız derinden yapılır. Birde Demokratik açılım ne için yapılıyor Doğu Kökenli vatandaşlarımız için yapılıyor. Ancak neden doğu Bölgelerinde bu Açılım hissedilmiyor. Ankarada oturarak demokratik açılım yapılmaz. Bir iktidar Partisi düşünün hadi açılım yapalım gelin desin olmaz böyle birşey.

Türkiye Ekonomisi Ne halde ?

Başbakanımızı seviyorum. Bu Ülkeye çok faydası oldu. Eski kokuşmuş Türkiye kalmadı güçlü ordu güçlü Türkiye Sloganını Güçlü Ekonomi Güçlü Türkiye olarak ta kullanabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dünya ekseninde gerçekten çok iyi bir sıçrama yaptı ancak bunu Türk halkı göremedi. Evet ekonominiz çok iyi derecede gelişir de neden halkınız ın cebinin zenginliği gelişmez? İşsizlik azalmaz bunu anlamak mümkün değil. Bunu başarı saymak doğrumu sizce ?

Demokratik Açılım Ekonomik Açılımla olur?

Eğer bir iktidar Demokratik açılım yapacaksa ve samimi ise bunun ekonomik açılımdan geçtiğini bilir ve harekete geçer. Ben Bölgesel açılımlara karşıyım. Eğer benim ülkemin herhangi bir bölgesinde ilinde şehrinde diğer illerine göre Türkiye standartlarına göre bir gerilik varsa benim iktidarım buna el atmak zorundadır. Bunu tamamen görev bilinci ile yapmalıdır. Özel bir durum olarak görmesi kendine pay çıkarma düşüncesinden kaynaklanır. Mesela bir örnek Hakkari ilinde MR çekilmek mümkün değil. Çünkü Hakkari de MR makinesi bulunan bir hastane yok. MR çekilmek için benim vatandaşım 3 Saatlik Van yolunu çekmek zorunda mı o hasta haliyle ? Buda Sağlık açılımı İşte..

Demokratik Açılım Hangi partiye Yarar Hangi Partiye zarar Verecek?

Ak Parti : Demokratik Açılım Ak Parti nin elinde patlayacak. Çünkü İktidarımız Terör Örgütüyle İllegal Örgütle yada onun yandaşlarıyla pazarlığa tutuşmuştur. İktidar partisinin yaptığı şekilde Ülkemizde Açılım maçılım olmaz. Başbakan bence burada samimiyet testine tutuyor siyasi partileri ve ama amaç ülkeye fayda olmalı rakiplerinin samimiyetsizliğini ortaya çıkarılarak kazanılacak oyun olduğunu düşünmüyorum.

CHP : Cumhuriyet Halk partisi de Demokratik açılım konusunda sınıfta kaldı. İktidar partisi nasıl olsa başaramayacak siz neden korkuyorsunuz ki? Yani biz açılımı desteklersek başarırsa iktidarın oyu artar mantığını bırakıp ülke kazanacaksa biz kaybedelim demeliydiniz. İktidar yolunu yanlış seçtiği için başaramayacak ve sen beceremedin birde biz deneyelim deme hakkına sahip olmanız için evet bu bir sorundur tam olarak destek veriyorum ülkenin yarası herşeyden önce gelir diyebilmeliydiniz kaybettiniz?

MHP : Milliyetçi hareket Partisi de kaybeden tarafta olacak. Herkes düşünüyor ki MHP oyları artacak hayır yanılıyorsunuz oylar düşecek. Sebebine gelirsek Açılıma karşı olmanızdır. Bü ülkede bir sorun var ve bu sorunu görmezlikten geliyorsunuz. Ve bunu siyasete Alet ediyorsunuz. Nasıl Ak Parti dini alet ediyorsa, CHP Atatürk ü alet ediyorsa, MHP de bunu siyasete alet ediyor. İyi Siyaset artık çözüm üretmekten yaralara parmak basmaktan geçiyor yoksa birşeyler üzerinden siyaset yapmak eski siyaset anlayışında kaldı.

DTP : İşte en karlı parti. Şuan 20 civarı olan milletvekilleri ilk seçimde en az 50 olarak meclise yansıyacaktır. Sebebi ise bölücülük yapan bir örgüt devletle muhatap olmuştur bu halkada yansımıştır. Yıllardır bizi muhatap almayan devletimiz örgüt sayesinde bizi muhatap aldı düşüncesiyle örgüte olan güven artacaktır.

Bu yazı toplam 752 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim